Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, myszaty napisał:

więc nawoływania do bojkotu możesz sobie wsadzić.

Bo to tylko świadczy o pogubieniu się w rzeczywistości..

Masz jakiś problem dzisiaj @myszaty? Jednego nazywasz bufonem, drugiemu każesz sobie coś wsadzić ...

Mamy Święta przypominam. Po co ta agresja? Niepodobne do Ciebie.

Edytowane przez HKK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawoływanie oficjalne ,,bojkotu" jeżeli się chwali  współpracą z konkurencją  to nie żadna wolność i jest zwyczajnie słabe ...gdybyś to komuś napisał na priv - no problem, ale piszesz na ogólnym więc się licz z reakcją.

 

18 minut temu, HKK napisał:

Mamy Święta przypominam. Po co ta agresja?

Jaka agresja? Ty też próbujesz ubierać modelarstwo w jakieś chore formy rywalizacji by coś komuś  udowodnić? ...tylko po co i na co to komu?

Zdrowych i wesołych świąt !

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie oficjalne nawoływanie do bojkotu? Czy ja mam jakąś władzę?

Mam kolegę modelarza i kiedyś mówię mu: Nie kupię Jaka-9 ze Zvezdy, bo taka sytuacja,  a on kupił. Czy ja go zabiłem? Czy ja mu chociaż oczy wydłubałem? No nie, jest nadal moim kolegą:) Wyluzuj.  Mogę podyskutować nad modelami KP, jak nad każdą zabawką politechniczną,  ale to wolny wybór, jeśli chcesz się do mojego bojkotu dołączyć. Nie jest to oficjalny bojkot, a moja prywatna sprawa i jako taką propaguję. 

Poprosiłem o pokazanie takiego produktu Muzikanta, który mógłby zmienić moje postrzeganie tej firmy, jako zupełnie zbędnej na rynku.  Zamiast ciągle mi wypominać coś, co nie ma z modelami KP nic wspólnego, postaraj się poszukać argumentów za produkcjami, które lubisz. OK, robi rzeczy niedostępne u innych wytwórców. Jeden ważny argument za. 

 

 

Konkretne pytanie:  Co myślisz o kalkomaniach w zestawach KP? Czy są na akceptowalnym poziomie? 

 

Kolację wigilijną mam dopiero o 22 więc jeszcze trochę możemy pogadać. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie już spokój.

Ta dyskusja do niczego dobrego nie doprowadzi.

Cieszmy się świąteczną  rodzinną atmosferą.

12 minut temu, letalin napisał:

Kolację wigilijną mam dopiero o 22 więc jeszcze trochę możemy pogadać. 

@letalinznam to z własnego doświadczenia.Dlatego zmieniłem pracę.Bo kolacja wigilijna albo rano albo w nocy.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, letalin napisał:

Poprosiłem o pokazanie takiego produktu Muzikanta, który mógłby zmienić moje postrzeganie tej firmy, jako zupełnie zbędnej na rynku. 

To, drogi kolego, Twoja odpowiedz na zadane przez Ciebie pytanie: 

7 z nich mam zamiar sobie zostawić. Tylko ze względu na brak alternatywy.

I ta wypowiedz w zasadzie wyczerpuje temat zasadności istnienia KP. Dla modeli których nikt inny w technologii wtryskowej do tej pory nie wydał. Nawet Ty przyznałeś 7 beznadziejnym modelom KP prawo pobytu w Twojej kolekcji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ta dyskusja o KP no jest wymianą bez rezultatu w moim odczuciu.

Jak pisałem wcześniej bycie współpracownikiem jednej firmy do czegoś zobowiązuje. Mój kolega z pracy został zwolniony, gdy na kontroli jakości rozmów wyszło, że krytykuje konkurencję. Narażało to obecnego pracodawcę nawet na kontrolę odpowiednich urzędów. Pewnych rzeczy poprostu się nie robi.

Ja współpracuje z kilkoma firmami modelarskimi z kraju i z zagranicy. I kiedy dany model ma dostępna alternatywę to mówię, że takowa jest dostępna, ale bez rugania konkurencji.

Miałem taką sytuację, że osoba z firmy zagranicznej prosiła mnie o szczerą do bólu opinię nawet jeśli będzie negatywna.

Modelarstwo to hobby, a to z założenia ma dawać radość. Dla jednych będą to modele KP dla innych Tamiya. Grunt to uszanować czyiś wybór.

Na przykład AMP ma ciekawe modele, ale mnie póki co przerastają. I nikogo od nich nie odwodze.

Edytowane przez Sjmport
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, BRAVO112 napisał:

nie wiem, czy to ten dzial, ale napisze

Znalazlem stary katalog RS-a z 2009

Sa jeszcze, czy zostali zamuzykowani?


Są, ale głównie wznawiają starsze rzeczy, nowych opracowań za wiele nie ma. Ostatnie chyba to:
https://www.kfs-miniatures.com/1-72-arado-ar-199-rs-models/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladalem w necie wypraski Sally i wygladaly lepiej niz OK

oczywiscie trzeba obejrzec zestaw juz po kupieniu ( ca 150 zl )

a co do Mig-a 29 z GWH i F14 z Fine Molds - jakos tak slabo to wszystko wychodzi 😞

100 razy powtarzane zestawy, coraz lepsze z coraz wieksza iloscia nitow i dupereli

a setki zestawow leza w szafie i kwicza.....

Ja nie kupuje

no chyba, ze pokaze sie ladna Wilga z Army

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirage3 napisał:

Taki fajny SET od Revella na 75 lat USAF [05670]

 

05670_us_air_force_75th_anniversary_07-1672442362.jpg

 

EDIT:

 

ICM na 2023 zapowiada małe OV-10A oraz D BRONCO !

W końcu powrót F-89 😁

Edytowane przez Pstryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirage3 napisał:

ICM na 2023 zapowiada małe OV-10A oraz D BRONCO !

A miałem ostatnio Academy/Revella kupić. OV-1 od ClearProp już mam, jeszcze jakby Special Hobby tę nową wersję Pucary w końcu wydało, to już możnaby kolekcję śmigłowych COINów zakładać.

Edytowane przez Fixer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2022 o 05:44, HK1885 napisał:

 

 Wydziwiasz...  :lol:

 

Zaraz będą puzzle od Eduarda. Pewnie będą kosztowa tyle co pół modelu, albo cały. :cool:

Już jest 

https://www.eduard.com/index.php?lang=1&currency=0&cl=search&listorderby=oxarticles.oxactivefrom&listorder=desc&sendSearchForm=1&searchparam=Ki+21

 

Faktycznie jest trochę zabawy z maskowaniem , ale tak jest w prawie każdym bombowcu z 2 wojny.  Czy ktoś wie kiedy  ICM wyda go w skali 1/48 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.