Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.06.2022 o 07:35, mirage3 napisał:

Academy planuje Starfightera a jak widać in da pudło będzie opcja na wersję C/G/J 🤔

 

10898233p.jpg

10898233b.jpg

 

Wreszcie !!!!! Po tylu latach dziadowania z marną kopią zestawu Hasegawa z lat 60 wreszcie będzie nowy Zipper z Academy ! Dla mnie to świerna wiadomość i mimo, że rezygnuję z 72 na rzecz 48 totego Starfightera kupię i mam nadzieję, że nie będzie to jakiś badziewny przepak tego co jest, potworka z nowymi kalkami i nowym pudełkiem. Szkoda tylko, że tak dłuuuuuuugooooooo Academy zwlekało z pomysłem wydania nowej 104 !!!!!  No i cieszy, że nie ma w zestawie oklepanych oznaczeń  niemieckich a azjatyckie (tajwańskie jeden taki zestrzelił chińskiego Miga-19 oraz japońskie z efektowną paszczą rekina) i amerykańskie.  Pomimo, że zapowiadają wesję C to bez problemu zrobi się wersję A :). 

Edytowane przez Staryfajter1954
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Staryfajter1954 napisał:

Wreszcie !!!!! Po tylu latach dziadowania z marną kopią zestawu Hasegawa z lat 60 wreszcie będzie nowy Zipper z Academy ! Dla mnie to świerna wiadomość i mimo, że rezygnuję z 72 na rzecz 48 totego Starfightera kupię i mam nadzieję, że nie będzie to jakiś badziewny przepak tego co jest, potworka z nowymi kalkami i nowym pudełkiem. Szkoda tylko, że tak dłuuuuuuugooooooo Academy zwlekało z pomysłem wydania nowej 104 !!!!!  No i cieszy, że nie ma w zestawie oklepanych oznaczeń  niemieckich a azjatyckie (tajwańskie jeden taki zestrzelił chińskiego Miga-19 oraz japońskie z efektowną paszczą rekina) i amerykańskie.  Pomimo, że zapowiadają wesję C to bez problemu zrobi się wersję A :). 

Zdaje się zresztą, że wśród proponowanych przez Academy wariantów malowań, jest jedno samolotu w wersji A - pierwsze od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Newsy z AH:

"Ciągle otrzymujemy zapytania o nowe modele: myśliwiec w skali 1/72 przewidziany na wrzesień i Hurricane IIc 1/48 przygotowywany zaraz po nim. Potwierdzam, że modele są zaawansowane w przygotowaniach i bardzo liczymy na wprowadzenie ich w podanym terminie. Wrześniowa niespodzianka zostanie oficjalnie ujawniona w drugiej połowie sierpnia, po zakończeniu przedsprzedaży okolicznościowego zestawu, który zapowiemy już w najbliższych dniach. A co to za „zestaw okolicznościowy”? Będzie to edycja Deluxe Set jednego z naszych poprzednich modeli ze specjalnymi dodatkami, z którymi ostatnio eksperymentujemy.

Wykonujemy właśnie próby z drukiem 3D. Sprawdzamy jak wykonuje się wybrane detale, takie jak rury wydechowe, fotele z pasami, bomby itp. W najbliższym zestawie Deluxe Set, obok dwóch modeli w standardzie Expert Set i ogromnej kalkomanii, dodamy dwa komplety takich wydruków. Nie będziemy ich oferować osobno, ponieważ nie chcemy zajmować się produkcją akcesoriów. Traktujemy je jako dodatek „podrasowujący” zestawy specjalne (Deluxe, Limited Edition)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zacznę zgadywankę. Myśliwiec to Iskra 200 ( nie do końca myśliwiec, ale zażyczyć sobie można ) lub Jak 9 i oczywiście całkowity bezsens, PWS 10. Ktoś mnie przebije ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopernik, już chyba kiedyś Ci pisałem żebyś zmienił lekarza bo ten to Cię oszukuje🤣

Z takimi marzeniami to na prawdę mogą zamknąć u czubków.

Hurricane albo Mustang, na bank jeden z nich.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jmx62 napisał:

kopernik, już chyba kiedyś Ci pisałem żebyś zmienił lekarza bo ten to Cię oszukuje🤣

Z takimi marzeniami to na prawdę mogą zamknąć u czubków.

Hurricane albo Mustang, na bank jeden z nich.


Ma być nowy model, a rodzina Hurricane'ów już jest, rodzina Mustangów też zaczęta i wersja D już zapowiedziana niezależnie od powyższej zapowiedzi.
Są już w ofercie samoloty polskie, brytyjskie, amerykańskie i japoński. Można zatem domniemywać, że teraz przyjdzie pora na Niemca, Francuza lub Włocha. Jakiś czas temu jedno z francuskich repozytoriów udostępniło komplet skanów rysunków fabrycznych D.520, przepaki niemłodej już Hasegawy nadal sprzedają się bardzo przyzwoicie, więc kto wie? Ja bym się nie obraził.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie Niemca, Wanda też nie chciała to we Wiśle skończyła.

Z Francuzów to MS-406 bo  CR-714 to jednak niszowy model.

A z "Makaronów" to ... jednak spaghetti ewentualnie pizza 🍕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, caughtinthemiddle napisał:


A zerknij w prawe dolne narożniki obrazków wklejonych przez Piotra.

Dzięki, już znalazłem. Link do oryginalnej wiadmości ze strony sklepu znajduje się poniżej.

https://www.1999.co.jp/eng/10898233?fbclid=IwAR1tdMI-TAIJ-ap007YqtMwFjAjIHxUPiQ3ou4mO1BGP9QKq72fq76GZ-Kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirage3 napisał:

Dobry zestaw. Zrobią jeszcze MiGa-23MF i będzie komplet z MiGiem-19PM na Redzikowo 😁

No i Ty mi Piotrek doradzasz, żebym przeskoczył na 48 jak wciąż jakieś nowe perełki w 72 wyskakują 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Psar77 napisał:

No i Ty mi Piotrek doradzasz, żebym przeskoczył na 48 jak wciąż jakieś nowe perełki w 72 wyskakują 😄

To tak dla jaj trochę, nie ma czegoś takiego jak jedyna słuszna skala. Jest jedynie większą ilość miejsca na składowanie w m²/m³ 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, mirage3 napisał:

nie ma czegoś takiego jak jedyna słuszna skala

Jak to? Przecież słyszałem, ze jedyna słuszna skala to 1:72! 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, martinello napisał:

Newsy z AH:

"Ciągle otrzymujemy zapytania o nowe modele: myśliwiec w skali 1/72 przewidziany na wrzesień i Hurricane IIc 1/48 przygotowywany zaraz po nim. Potwierdzam, że modele są zaawansowane w przygotowaniach i bardzo liczymy na wprowadzenie ich w podanym terminie. Wrześniowa niespodzianka zostanie oficjalnie ujawniona w drugiej połowie sierpnia, po zakończeniu przedsprzedaży okolicznościowego zestawu, który zapowiemy już w najbliższych dniach. A co to za „zestaw okolicznościowy”? Będzie to edycja Deluxe Set jednego z naszych poprzednich modeli ze specjalnymi dodatkami, z którymi ostatnio eksperymentujemy.

Wykonujemy właśnie próby z drukiem 3D. Sprawdzamy jak wykonuje się wybrane detale, takie jak rury wydechowe, fotele z pasami, bomby itp. W najbliższym zestawie Deluxe Set, obok dwóch modeli w standardzie Expert Set i ogromnej kalkomanii, dodamy dwa komplety takich wydruków. Nie będziemy ich oferować osobno, ponieważ nie chcemy zajmować się produkcją akcesoriów. Traktujemy je jako dodatek „podrasowujący” zestawy specjalne (Deluxe, Limited Edition)."

 Fajnie by było jakby te dodatki dotyczyły  Hurricana IId 😌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, caughtinthemiddle napisał:


Sęk w tym, że według ich dotychczasowych zapowiedzi pojawić się mają jedynie ML, MLA, MLD, MLDE i P.

Wiem, dlatego jak zrobią to byłby komplet. Coś nie lubią pokrak jak M, MS, MF, UB 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.