Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie mówi, że to nieprawdziwe malowania :) ta marynarska Iskra to świetny pomysł z beznadziejnym wykonaniem - niedomalowane oko na dziobie, dziwne kolory i kokarda na stateczniku wyglądają komicznie. Trzeba się będzie postarać, żeby uzyskać tak brzydki efekt na modelu :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, filipsg napisał:

Nikt nie mówi, że to nieprawdziwe malowania :) ta marynarska Iskra to świetny pomysł z beznadziejnym wykonaniem - niedomalowane oko na dziobie, dziwne kolory i kokarda na stateczniku wyglądają komicznie. Trzeba się będzie postarać, żeby uzyskać tak brzydki efekt na modelu :haha:

Być może „niedomalowane” oko to efekt nie do końca usuniętego oka z oryginalnego polskiego malowania. Pozostawili to Amerykanie tak i to należy odzwierciedlić na modelu. Modelarze dadzą radę z takim „psuciem” malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalnej.

Amerykanie od ponad wieku nie stosują kokard jako oznaczeń swoich wojskowych samolotów.  Ostatnim razem kiedy można by im to na siłę przypisywać to będzie z 80 lat. Ale to na siłę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMP był zawsze wysoko cenowo (po którychś zawodach i ciekawym modelu na stole  robiłem "prywatne śledztwo" w/s bezsilnikowego Hortena, i już wtedy miałem zdziwko jak się ma cena golasa AMP do silnikowego Revella).

Jak to mówią - być albo mieć 😉

Pozdr!

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2022 o 15:26, filipsg napisał:

Nikt nie mówi, że to nieprawdziwe malowania :) ta marynarska Iskra to świetny pomysł z beznadziejnym wykonaniem - niedomalowane oko na dziobie, dziwne kolory i kokarda na stateczniku wyglądają komicznie. Trzeba się będzie postarać, żeby uzyskać tak brzydki efekt na modelu

 

W dniu 28.07.2022 o 15:56, Staryfajter1954 napisał:

Być może „niedomalowane” oko to efekt nie do końca usuniętego oka z oryginalnego polskiego malowania. Pozostawili to Amerykanie tak i to należy odzwierciedlić na modelu. Modelarze dadzą radę z takim „psuciem” malowania.

To jest egzemplarz 1H-0316. W Polsce nigdy nie służył nad morzem, a wycofano go gdy jeszcze "oczu" u nas nie wynaleziono. W USA chyba w ogóle nie latał. Dostał przydzielony reg, właściciel pomalował i tyle. A zdjęcie pokazuje samolot, który już długo stał pod chmurką. Za to w 1966 na defiladzie tysiąclecia współtworzył jedno z czerwonych pól szachownicy.

 

W dniu 28.07.2022 o 16:46, greatgonzo napisał:

Amerykanie od ponad wieku nie stosują kokard jako oznaczeń swoich wojskowych samolotów.  Ostatnim razem kiedy można by im to na siłę przypisywać to będzie z 80 lat. Ale to na siłę.

Kokardy można zawiązać na różne sposoby 😉

Edytowane przez Wymysl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, letalin napisał:

Fajny. W ogóle gada nie znałem. 😲 Jednak raczej odpuszczę. Chyba, że ma bomkę A w komorze. To wtedy mnie będzie kręcił.

A i owszem. Mógł mieć Mark 4

Edytowane przez Wymysl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać dość duży gracz na rynku modelarskim (Roden) wydaje niszowy model i na pewno znajdzie mnóstwo kupców. A u nas? Nadal brak RWD-13, czy Lublina R.XIII, czy PWS-10...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pepociufakers napisał:

uwaga, uwaga, to niest kolejny spit czy tez mustang...

ma ktos ochote na:

image-png-2547b950f500b93abd091948ec7ac1

pzdr. Jaro

Nie wiedziałem, że mam, pókim nie ujrzał tego cudaka 😅
Może nowe wklęsłoliniowe inne maszyny pokładowe zdarzy im się popełnić 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

Jak widać dość duży gracz na rynku modelarskim (Roden) wydaje niszowy model i na pewno znajdzie mnóstwo kupców. A u nas? Nadal brak RWD-13, czy Lublina R.XIII, czy PWS-10...

Nowych FW 56,  Manchestera, MiG-19 czy Dewoitine D.500  też nie ma:) Nawet Corsaira F4U-5 brak. Lista niszowych jest dużo dłuższa.  Nic tylko inwestować w takie modele.  Tylko doradzę:  Najlepiej nie swoje pieniądze. 😉

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, letalin napisał:

Fajny. W ogóle gada nie znałem. 😲 Jednak raczej odpuszczę. Chyba, że ma bomkę A w komorze. To wtedy mnie będzie kręcił.

Atomówka nawet jest w zestawie...

10908285b10.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy nie zwrócili uwagi - ten samolot ma dwa silniki tłokowe i jeden odrzutowy (z tyłu kadłuba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jmx62 napisał:

Dobra, a gdzie ten kaszalot ma wlot/wloty powietrza do silnika odrzutowego?

"Silnik odrzutowy był przeznaczony tylko do startu i maksymalnej prędkości w pobliżu celu i był zasilany przez wlot powietrza na górze kadłuba, który normalnie był zamknięty, aby zmniejszyć opór."

https://en.wikipedia.org/wiki/North_American_AJ_Savage

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pmroczko napisał:

Dla tych którzy nie zwrócili uwagi - ten samolot ma dwa silniki tłokowe i jeden odrzutowy (z tyłu kadłuba)

 

No i namówił. 

 

A miałem już nie sklejać sprzętu zagranicznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudownie!. Do tej pory odstraszały mnie od tego modelu 2 fakty:

- dostępny był model wtryskowy AJ-2 (więc przerabianie na AJ-1)

- model był MACH 2 :D

Teraz tylko kupić RODEN-a i nie może być gorzej 😉

 

Edytowane przez Kon_Bar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.