Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.08.2022 o 12:30, Kon_Bar napisał:

Cudownie!. Do tej pory odstraszały mnie od tego modelu 2 fakty:

- dostępny był model wtryskowy AJ-2 (więc przerabianie na AJ-1)

- model był MACH 2 :D

Teraz tylko kupić RODEN-a i nie może być gorzej 😉

 

Dokladnie tak!

Kolejny brakujący element lotnictwa USA pojawi się w skali 1:72 w dobrym opracowaniu.

Z jednym modelem MACH2 miałem do czynienia i nie chce do tego wracać:)

Pzdr.

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
6 godzin temu, Moses napisał:

Tyle ze ten Sabre z Hellera nie był taki zły.

Hellerowski Sabre po przeżyciu linii na wklęsłe nadal ładnie się prezentuje. Jednak mam pewne obiekcje odnośnie skosu skrzydeł oraz obrusu i skosu usterzenia poziomego. Przydałoby się jakieś porównanie z planami wersji oferowanej przez Hellera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mirage3 napisał:

Pudełko doskonale znane natomiast zawartość zdecydowanie lepsza niż to co wynika z pierwszego skojarzenia. W pudełku dostaniemy bardzo dobrego Sabra z Hobbycraftu.

 

image.png.713ddc89530c9f1bdda9beba249ad922.png

Mam model Hoobycrafra jest śliczny ! Zupełnie inna jakość niż oryginalny Heller. Delikatny detal k śliczne wklęsłe linie podziałowe. Modelik miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji dowiedziałem się coś takiego

JAS-39 Gripen - obie kalkomanie, bez pudełka - eshop.kovozavody.cz

Przez jakiś błąd mamy dużą ilość kalkomanii do JAS-39 Gripen 1/72, ale brakuje nam pudełka. Oryginalne numery katalogowe KPM0161 i KPM0162 – edycja pudełkowa sprzedawana za 15,1 euro, zostaje zastąpiona numerem katalogowym SP1. W nowym opakowaniu brakuje pudełka, ale w plastikowej torbie można znaleźć zarówno kalkomanie, jak i kolorowy kamuflaż. Wszystko to w lepszej cenie 9,99 euro. Czyli za pudełko płacimy 5 euro. Ja mogę kupować modele bez pudełek .

Gripen-375x500.jpg

Edytowane przez kopernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kopernik napisał:

KP wypuszcza kolejny model. Wiem, nie ma pierdyliona części, jest slaby i do du... A jednak ja go kupię.

345.jpg

Kurcze z jednej strony fajnie, bo maszyna ciekawa i chciałbym ją mieć na półce.

Z drugiej natomiast to mam szok pourazowy ze sklejania ich nowiutkiego Alpha Jeta bo to naprawdę była nie lada przeprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jmx62 napisał:

Matys napisz coś na temat kłopotów z AlphaJetem. Do tej pory najlepszy był Fujimi ale weź i go dostań.

Co tam Pepiczki spierniczyły?

No generalnie to już pomijając raczej ubogi detal w kabinie czy podwozia to po prostu bardzo mocno to do siebie nie chce pasować. Najgorsze jest spasowanie spodu kadłuba z połówkami i wymagało to dużej ilości CA, szpachli i cierpliwości.

20220527_110152.jpg

20220527_110156.jpg

 

Na tych zdjęciach uciaprane mocno CA bo sklejenie tego normalnym klejem było praktycznie nie do zrobienia bez ogromnych szpar, a i tak nie jest dobrze.

 

Do tego nos do wersji E ma kompletnie niepoprawny kształt i to na tyle, że nawet na moje oko wymagał pewnej chirurgii żeby go doprowadzić do stanu używalności:

20220527_143048.jpg

 

Da się to doprowadzić do jako-takiego efektu, ale no nie jest to godny polecenia model.

 

A i Fujimi z tego co wiem to nie jest jakieś dzieło sztuki i ma sporo problemów z kształtem i wymiarem - więc naprawdę nic dobrego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to du....

Chyba pozostaje skleić stareńkiego Hellera, postawić z tyłu na półce i czekać na cud. Może jakaś firma się zlituje. Przecież A-J to chyba nie jest jakaś nisza? Może za kilka dekad IBG albo Arma?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.