Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, caughtinthemiddle napisał:


Sęk w tym, że według ich dotychczasowych zapowiedzi pojawić się mają jedynie ML, MLA, MLD, MLDE i P.

Bo te wersje mało się od siebie roznia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pmroczko napisał:

Jak to? Przecież słyszałem, ze jedyna słuszna skala to 1:72! 🙂

Tak w tym wątku na forum to jedyna- słuszna. Jeśli ktoś uważa inaczej chyba powinien zmienić swoją misyjną aktywność na wątek z inną skalą.😬, chyba, że ma charakter jak autor tego wątku który potrafił 💩 w każdym temacie.

 

Edytowane przez Pasqual
sprecyzowanie o co chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, martinello napisał:

Czyli nie wersja d...

Za to po raz pierwszy Mk.IIa😀 I to z plusem za polskiego pilota. Na tym Mk.IIa poleciał nad Dieppe P/O Andrzej Malarowski. 

 

Jeśli chodzi o Mk.IId, to  tylko napiszę:  AH zapowiedziała "otwieracz do konserw" i na pewno dotrzyma słowa. 

Też czekam:) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jmx62 napisał:

To co miałem rację z tym Hurrim?

Nie do końca. Na zapowiedź nowego zestawu trzeba czekać do połowy sierpnia. To co dziś pokazane nie jest oczywiście niczym nowym, ale po prostu jubileuszową edycją z okazji 80 rocznicy Rajdu na Dieppe. 2 lata temu była edycja Mk.Ia z okazji rocznicy BoB i myślę, że za dwa lata będzie uczczona rocznica D-Day i na pewno z Mustangiem, a może i jeszcze innym zestawem pasującym do takiego pudełka. Czasu jeszcze trochę jest, żeby powstał np. fajny P-38, czy jakiś niemiecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, martinello napisał:

Podobno Mk.lla mają już gotowe i zapakowane, ale czekają na lepsze czasy, bo wydali same ruskie malowania.

Tak przy okazji Mk.iia powinien mieć 8 czy 12 memów ?

A tego nie wiem, czy są gotowe i zapakowane. Na pewno są opracowane malowania. W piątek 25 lutego miała być zapowiedź zestawu Mk.IIa/b/c z gwiazdami, a dzień wcześniej wszystko poszło do zamrażarki. Nie był to najlepszy moment na premierę takiego sowieckiego zestawu. 

Edytowane przez letalin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, martinello napisał:

K-emów 🤭

Bo jak skrzydło a to powinno być 8, ale często jest przedstawiany z 12

 

Jest czasami problem, bo producenci kalkomanii ( np.Print Scale) napisał, że Z2585 miał 12 kaemów, ale to nie jest firma, która przykłada się do swoich opracowań. Taki Muzikant na rynku aftermarketowych kalkomanii. 

 

Nieporozumienia mogą powstać, bo część Mk.IIa dostała potem skrzydła z 12 kaemami. A niektóre Mk.IIa i b dostały skrzydła od c. W końcu niektóre Mk.IIb miały demontowane zewnętrzne kaemy i wyglądały prawie jak a. Zachowały oczywiście pokrywy uzbrojenia typowe dla b.

 

Rozstrzygające są zdjęcia. Arma Hobby robi zawsze (prawie zawsze😎) malowania na podstawie zdjęć, a nie malowanek z książek, czy gazetek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pytanie - czy ten jeden Mk.IIa w zestawie malowań to będzie prawdziwy "osmiostrzalowy" płat czy po przeróbce na 12 ?

A jeśli 8 to czy Arma dołoży dodatkową ramkę z płatem a ?

Zapytałem producenta, ale oni nie odpowiadają zbyt szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, martinello napisał:

No i pytanie - czy ten jeden Mk.IIa w zestawie malowań to będzie prawdziwy "osmiostrzalowy" płat czy po przeróbce na 12 ?

A jeśli 8 to czy Arma dołoży dodatkową ramkę z płatem a ?

Zapytałem producenta, ale oni nie odpowiadają zbyt szybko...

nie będzie nowego płata z 8 kaemami. Trzeba samodzielnie zaszpachlować kilka linii i 4 wyrzutniki łusek.  Dość banalna operacja. Model odwzorowuje samolot z fabrycznym uzbrojeniem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, letalin napisał:

nie będzie nowego płata z 8 kaemami. Trzeba samodzielnie zaszpachlować kilka linii i 4 wyrzutniki łusek.  Dość banalna operacja. Model odwzorowuje samolot z fabrycznym uzbrojeniem.  

Fabrycznie, to MkIIA miał uzbrojenie złożone z 8 kaemów, jak Mk.I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PrzemekW napisał:

Jak to taka super tajność, ten nowy myśliwiec w 72, zapowiadany na wrzesień,  to może to będzie...

Typhoon?

Można kilka wersji ogarnąć.

 

Pozdrawiam, Przemek

 

Cardoor i Bubletop :haha: A nie sorry kroplowy wczesny, późny, późny z trzylopatowym, późny z  czterołopatowym śmigłem 🙃

 

Cardoor byłby fajny...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny myśliwiec, tak dla odmiany... a ja wciąż liczę na Val albo Devastatora 😞

 

A może tym nowym myśliwcem będzie Brewster Buffalo? Hasegawa już trąci myszką, a wariantów można wydać całe mnóstwo - wczesne morskie Brewstery w kolorowych przedwojennych malowaniach, późne z Midway, holenderskie z Azji, brytyjskie z Afryki, fińskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Italeri wprowadziło do sprzedaży ponownie model samolotu Northrop F-5A Freedom Fighter. Jest to zestaw, który został pierwotnie ooracowany przez firmę ESCI a po jej rozpadzie jego formy przejęła firma Italeri. Jest to aktualnie najlepszy i chyba jedyny F-5A w skali 1/72. Model posiada bardzo dobrze i ładnie odwzorowaną wklęsłą fakturę powierzchni zewnętrznych.  Do tego 6 różnych wersji oznakowania. Myślę, że miłośnicy legendarnych myśliwców w 72 będą z tego wznowienia bardzo zadowoleni.

5089CAE6-7FC3-4F50-9ED9-2FA1907D802F.png

Edytowane przez Staryfajter1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jostein napisał:

Fabrycznie, to MkIIA miał uzbrojenie złożone z 8 kaemów, jak Mk.I.

Precyzuję, bo zinterpretowaleś mój tekst w nieoczekiwany sposób: Model Mk.IIa samolotu Malarowskiego  Z2643 odwzorowuje samolot z fabrycznym uzbrojeniem. Ten samolot zachował 8 kaemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, letalin napisał:

nie będzie nowego płata z 8 kaemami. Trzeba samodzielnie zaszpachlować kilka linii i 4 wyrzutniki łusek.  Dość banalna operacja. Model odwzorowuje samolot z fabrycznym uzbrojeniem.  

Czyli model NIE odwzorowuje wersji MK.IIA z FABRYCZNYM uzbrojeniem. Tu nie ma czego interpretować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jostein napisał:

Czyli model NIE odwzorowuje wersji MK.IIA z FABRYCZNYM uzbrojeniem. Tu nie ma czego 

 dla jeszcze większej jasności powtorzę: Zestaw pozwala na zbudowanie modelu Mk.IIa z fabrycznymi 8 kaemami. Wymaga to zaszpachlowania kilku linii i wyrzutników łusek, co jest pokazane w instrukcji. Kalkomanie do oznaczenia Mk.IIa Z2643/LK-J są w zestawie.  Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to z przyjemnością na nie odpowiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

Italeri wprowadziło do sprzedaży ponownie model samolotu Northrop F-5A Freedom Fighter. Jest to zestaw, który został pierwotnie ooracowany przez firmę ESCI a po jej rozpadzie jego formy przejęła firma Italeri. Jest to aktualnie najlepszy i chyba jedyny F-5A w skali 1/72. Model posiada bardzo dobrze i ładnie odwzorowaną wklęsłą fakturę powierzchni zewnętrznych.  Do tego 6 różnych wersji oznakowania. Myślę, że miłośnicy legendarnych myśliwców w 72 będą z tego wznowienia bardzo zadowoleni.

 

Ja słyszę o tym wznowieniu już od dwóch lat i od tamtej pory czekam na nie z niecierpliwością. Cieszę się, że w końcu się pokazał i czekam na niego z niecierpliwością - w końcu będzie na czym położyć kupione dawno temu kalki Botswany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Matys napisał:

 

Ja słyszę o tym wznowieniu już od dwóch lat i od tamtej pory czekam na nie z niecierpliwością. Cieszę się, że w końcu się pokazał i czekam na niego z niecierpliwością - w końcu będzie na czym położyć kupione dawno temu kalki Botswany.

W końcu będzie ponownie w sprzedaży model legendarnego F-5A. Tym bardziej to cieszy, że na rynku w 72 nie ma żadnego modelu tej konkretnej wersji. Co prawda można znaleźć od czasu do czasu model PM Model ale jest on dość niskiej jakości i prymitywny. Zestaw Italeri/ESCI to zupełnie inna jakość z pięknie odzworowaną wklęsłą fakturą zewnętrzną. Byłoby fajnie jakby Italeri wznowiło jeszcze produkcję dwumiejscowego F-5B Freedom Fighter również pochodzącego z form ESCI.

Edytowane przez Staryfajter1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Staryfajter1954 napisał:

Byłoby fajnie jakby Italeri wznowiło jeszcze produkcję dwumiejscowego T-38 Talon również pochodzącego z form ESCI.

ESCI niestety nigdy nie robiło Talona. Robiło za to szkolnego F-5B wink4 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.