Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, letalin napisał:

Odważne. Robić nowego Drakena, kiedy stara Hasegawa jest ciągle b.dobrym zestawem.

 

Stara Hasegawa jest co najwyżej akceptowalnym zestawem. Ma dobry wymiar, wklęsłe linie i całkiem niezłe spasowanie - i to by było na tyle. Detal jest kiepściutki - w komorach bieda, podwozie bieda, w kokpicie bieda, dysza bieda i do tego brak uzbrojenia.

 

Nie zmienia to faktu, że nadal to lepszy zestaw niż cokolwiek wydane w ostatnich latach przez KP, ale rynek myślę chętnie przyjmie nowego Drakena.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ten Draken był od Modelswitu, to co innego. MikroMir w ostatnich latach poszedł do przodu (jak i w zasadzie reszta ukraińskich producentów), ale Hasy raczej nie przeskoczą. Może nadrobią blaszkami, uzbrojeniem albo wersjami i malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na blogu zamieściłem opis zawartości nowego zestawu od Arma Hobby, czyli Hayate w wersji Model Kit. Zestaw wydaje się świetną alternatywą, dla tych, którzy szukają czegoś tańszego niż premierowy Expert Set.

 

https://zap-modelarstworedukcyjne.blogspot.com/2022/07/ki-84-hayate-172-model-kit-arma-hobby.html

 

Do tego na YouTube zamieściłem krótkie wideo dla tych, którzy bardziej cenią ruchomy obraz niż tekst i zdjęcia. 😉

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robertmodelarz napisał:

U-2C Dragon Lady nr katalogowy 87271 skala 1/35

62d76cdf13f4f.jpg

A to ci ciekawe Dragon Lady w 35! Rozumiem 32 ale 35? To rzadkość w modelach lotniczych (głównie śmigłowce do dioram z pojazdami w 35) ale samolot ?! Intrygujące. Podałeś numer katalogowy ale bez podania producenta. Kto jest za ten model odpowiedzialny ?

Edytowane przez Staryfajter1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Staryfajter1954 napisał:

A to ci ciekawe Dragon Lady w 35! Rozumiem 32 ale 35? To rzadkość w modelach lotniczych (głównie śmigłowce do dioram z pojazdami w 35) ale samolot ?! Intrygujące.

Pomyliłem się w edycji powinno być  1/72

http://www.hobbyboss.com/index.php?g=home&m=article&a=show&id=213&l=en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AnatolPigwa napisał:

A propos U-2/TR-1 czy warto inwestować w Italierke 1/72? Czy lepiej polować na Academy, bądź tego Hobby Bossa?

W 72 A Adamy z tego co mi wiadomo wydało wersję U-2 A/B/C ale nie TR-1. Jest to bardzo ładny model będący kopią zestawu Airfixa (też bardzo ładnego) a jego jedyną wada jest chyba zbyt płaska osłona kabiny (należałoby ją zastąpić przednią i środkową częścią osłony od F-104 (można próbować od Hasegawy). Kalkomanie są dość średniej jakości i warto je dobrze potraktować płynem zmiękczającym a jakby co szukać innych dedykowanych. Model sam się skleja ! Świetnie jest spasowany i jest dobrą przeróbką zestawu Airfixa. Natomiast model Hobby Bossa to nowość i niestety nie miałem z nim do czynienia wiec nie mogę się wypowiedzieć . Jeżeli zaś chodzi k TR-1/U-2S to jest on przepakiem zestawu Testors/Italeri. Bardzo ładny zestaw ale starszej generacji z liniami wypukłymi chociaż bardzo delikatnymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mig napisał:

 

3 godziny temu, mig napisał:

Kolejny raz wypuszczają stary model. Ja jakiś czas temu kupiłem go jako vintage limitet edition ( tylko 2000 szt ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boxart TS-11 Iskra Lotos - Junior Set 72010 BIGMODEL

 

Boxart TS-11 Iskra US Navy - Junior Set 72011 BIGMODEL

 

Już wkrótce w kinach nowy film Patryka Vegi - "Top Gun: Górny Karabin", Tomasz Karolak w roli głównej Piotra "Nieszablonowego" Michalaka :mrgreen:

 

A tak na serio, fajnie że wydają modele z takimi malowaniami - widział już ktoś kalkomanie w tych modelach?

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, filipsg napisał:

Boxart TS-11 Iskra Lotos - Junior Set 72010 BIGMODEL

 

Boxart TS-11 Iskra US Navy - Junior Set 72011 BIGMODEL

 

Już wkrótce w kinach nowy film Patryka Vegi - "Top Gun: Górny Karabin", Tomasz Karolak w roli głównej Piotra "Nieszablonowego" Michalaka :mrgreen:

 

A tak na serio, fajnie że wydają modele z takimi malowaniami - widział już ktoś kalkomanie w tych modelach?

To drugie malowanie Iskry jest jak najbardziej prawdziwe i samolot w takim malowaniu został uchwycony na zdjęciu w roku 2009 na Florydzie w Fort Mayers - Page Fields (FMY). 
Tu jest link do zdjęcia 

https://www.airliners.net/photo/Untitled/PZL-Mielec-TS-11-Iskra/1467199

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

To drugie malowanie Iskry jest jak najbardziej prawdziwe i samolot w takim malowaniu został uchwycony na zdjęciu w roku 2009 na Florydzie w Fort Mayers - Page Fields (FMY). 
Tu jest link do zdjęcia 

https://www.airliners.net/photo/Untitled/PZL-Mielec-TS-11-Iskra/1467199

Pierwsze też prawdziwe. To cywilna SP-YBC 

https://skrzydla.org/photo-PZL-Mielec-TS-11-Iskra-193085

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.