Skocz do zawartości

PRZELICZNIK FARB - użytkowników Modelwork


Constructor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • 9 months later...

Taką zagwozdkę sprawił mi Montex, podając FS 33303 (jako kolor w malowaniu MiGa23). Szukając farby pod tym oznaczeniem wychodzi, że to coś pod piaskowy, jednak w ich książeczce dołączonej do kalkomanii pokazany jest jako brązowy/bordowy - i taki powinien być w rzeczywistości.

 

29_8.jpg

 

Co prawda nie ten egzemplarz (mi chodzi o 122) ale prawdopodobnie to ten brązowy kolor. Czy to rzeczywiście FS 33303 ?

 

PS

Mam nadzieję, że nie robię tym postem wątku 1:1 o MiGu23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wcześniej padło stwierdzenie, że Humbrol 155 Olive Drab = A40 pactry. zgodzicie się? chodzi mi o kolor podstawowy amerykańskich pojazdów z okresu po lądowaniu w Normandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczniki Payo twierdzą, że Humbrol 155 (Olive Drab) to Pactra A30 (Olive Drab FS 34087). A40 to Light Sea Gray FS 36307.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Dzięki..widziałem tę stronę, ale nie uwzględnia farb o symbolu TS..no cóż, trzeba będzie na oko..;)

Chciałem spróbować malować spreyem duże powierzchnie..zresztą instrukcje malowania okrętów tamki polecają właśnie spreye do dużych powierzchni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Popatrzcie poniżej czy w miarę sensownie dobrałem odpowiedniki farb Vallejo (Pactra / akrylowy Model Master) do przedwojennej polskiej pancerki (tak, kolejny TKS i C2P z First to fight...):

Vallejo 70.890 (90) - Model Master Medium Geen 4734

Vallejo 70.983 Flat Earth (983) - Pactra A22 Earth Red

Vallejo 70.847 (123) Dark Sand - Pactra A25 Armor Sand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, jakie farby Tamiya powinienem kupic zeby pomalowac Panther Ausf. G Revell 1:72?

 

Sugerowane farby Revell to:

A) ochra, matowy + zielony-trzcina, jedwabisto-matowy

B) ceglasty, matowy

C) oliwkowy, jedwabisto-matowy + bezbarwny, matowy

D) antracyt, matowy

E) rdzawy, matowy + zelazo, metaliczny

F) piaskowy, matowy + bràzowy, matowy

G) czarny, jedwabisto-matowy

H) zelazo, metaliczny + czarny, jedwabisto-matowy

I) oliwkowoszary, matowy

 

Manual ponizej:

http://manuals.hobbico.com/rvl/80-3171.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czy ktoś może wie, zna, ma przelicznik Gunze C na Tamiyę.

Potrzebuję przeliczyć poniższe kolory bo szukam i szukam ale wszędzie jest z Gunze H na inne farby a niestety Trumpeter podał tylko sumbole i enigmatyczne nazwy:

C023 - Dark Green

C133 - Earth

C135 - Russian Green.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 modele Trumpetera i w instrukcji były kolory w Gunze C i H.

Napewno C135 - Russian Green nie ma odpowiednika w Gunze H i Tamiya. Musiałbyś sobie coś wymieszać.

Nie wiem jak jest w przypadku dwóch pozostałych kolorów.

Do jakiego pojazdu potrzebne są Ci te farby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie, zna, ma przelicznik Gunze C na Tamiyę.

Potrzebuję przeliczyć poniższe kolory bo szukam i szukam ale wszędzie jest z Gunze H na inne farby a niestety Trumpeter podał tylko sumbole i enigmatyczne nazwy:

C023 - Dark Green - XF-61

C133 - Earth - BRAK ODPOWIEDNIKA

C135 - Russian Green. BRAK ODPOWIEDNIKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C023 - Dark Green - XF61

C133 - Earth - XF52 Flat Earth

C135 - Russian Green - można użyć XF5 flat green + XF4 yellow green (proporcje w zależności jaki odcień chcesz uzyskać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

111399-10849.jpg?nr=04143&company=revell&name=f4u-5%20corsair

 

F4U-5 Corsair od Revella. Instrukcja jako kolor bazowy pokazuje zmieszany 32109 Anthracite z 32350 Lufthansa Blue i jakoś nie umiem sobie tego przetworzyć na Pactrę - co to będzie, A120 Dark Sea Blue? Są może jakieś akryle dedykowane dla amerykańskich samolotów z Pacyfiku?

 

Coś mi jakoś google nie chce pomóc dzisiaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do przelicznikow, to ja używam aplikacji na iPhona: iModelKit . Prócz przelicznika ma jeszcze możliwość doboru koloru na podstawie zdjęcia danego koloru ikilka innych opcji , ale jeszcze nie rozgryzłem. Darmowa wersja jest z reklamami, ale w pełni funkcjonalna.

Jeżeli już to było to przepraszam>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy piszę w dobrym temacie, ale rozpaczliwie szukam pomocy . Planuję zakup Mi-2 od Aeroplastu i chcę go pomalować w ten sposób jak na zdjęciu (chodzi mi o ten kolor z modelu na drugim planie) SAM_1436.JPG,

oraz w tym kolorze,na zdjęciu na dole, który widać lekko pod spodem kadłuba i na tylnych drzwiach.SAM_3710.JPG. Najbardziej chyba chciałbym kolory matowe z palety emaili revella. Jeśli ktoś wie, używał takich kolorów (fajnie by gdyby odezwał się slawekb, który zrobił tego pięknego Mi na tym forum) , będę dozgonnie wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy piszę w dobrym temacie, ale rozpaczliwie szukam pomocy . Planuję zakup Mi-2 od Aeroplastu i chcę go pomalować w ten sposób jak na zdjęciu (chodzi mi o ten kolor z modelu na drugim planie) SAM_1436.JPG,

oraz w tym kolorze,na zdjęciu na dole, który widać lekko pod spodem kadłuba i na tylnych drzwiach.SAM_3710.JPG. Najbardziej chyba chciałbym kolory matowe z palety emaili revella. Jeśli ktoś wie, używał takich kolorów (fajnie by gdyby odezwał się slawekb, który zrobił tego pięknego Mi na tym forum) , będę dozgonnie wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

No siemanko....nie wiedziałem,że tu znajdę moje fotki...hehe.......Mogłeś napisać na PW i bym się szybko odezwał.......a tak to zupełnie przypadkiem zajrzałem....No jeśli chodzi o ten w tle-SW-4 PUSZCZYK,to PACTRA 29 i odrobinka białej domieszałem,zgodnie z procedurą forumowego kolegi CHAZKA.....a spód MI-2,to najlepiej jak zajrzysz do mojego warsztatu,tam chyba powinno coś być,ale to nie taki problem,to popularne dosyć kolorki są...ja chyba dałem GUNZE H 67......Ale wydaje mi się,że HUMBROL 65 też chyba będzie .......Tylne drzwi to tylko złudzenie tego samego koloru,bo to jest już co innego GUNZE H 308)))....Więc powodzenia życzę przy budowie MI-2 jak już kupisz....i POZDRAWIAM).

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.