Skocz do zawartości

Ex-jugosłowiański Flak 37, Dragon 1:35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Nic już więcej nie wymyślę - model gotowy. Flak 37 ze starego, dobrego Dragona. Przedstawia działo wykorzystywane przez 7. Korpus Północnodalmatyński Armii Serbskiej Krajiny. 

 

Tu warsztat z garścią myślę, że ciekawego info o 88 w Jugosławii i konfliktach po jej rozbiciu: 

 

XmJrlwl.jpg  

 

T1TyTti.jpg

 

uKI8SQB.jpg

 

wETU4jZ.jpg

 

6I4emZM.jpg

 

Y62FXJt.jpg

 

yipv7Nv.jpg

 

i5J13yX.jpg

 

TBSx3Tm.jpg

 

FY5mCFU.jpg

 

ZPCD5XC.jpg

 

XTSFzdy.jpg

 

qOXOkRo.jpg

 

smZEaSR.jpg

 

5U1fs5A.jpg

 

EAMNbBA.jpg

 

5mwu8Ia.jpg

 

vp5R4ZI.jpg

 

kTABC6V.jpg

 

2FMhYSG.jpg

 

YFykN70.jpg

 

kKyP9gK.jpg

 

 

 

Pozdrowienia! 

 

 

 

Edytowane przez Kamil K.
  • Like 32
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo! Cieszę się, że się podoba, tym bardziej, że nie jest to mój półkowy faworyt wśród zrobionych dotąd modeli - pomalować takie wielkie działo pełne zakamarków to trochę co innego niż czołg, ale najważniejsze, że po 2 latach projekt został sfinalizowany. 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym strzelało to konkretne działo to nie wiem 😉 

Ale z tego co pamiętam z jakiegoś ichniego wojskowego podręcznika to bodaj w latach 60-tych wyprodukowali sobie serię iluś tysięcy pocisków 88-mm z myślą o działach obrony wybrzeża, do których w większości zaliczały się Flaki. Nie jestem też pewny, czy nie modernizowali istniejących zapasów z czasów wojny - musiałbym sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do artylerii samej w sobie jakoś nigdy nie miałem zapału, ale nie sposób nie docenić efektownego malowania i wszystkich zaaplikowanych efektów, w szczególności rdzy, którą masz opanowaną na poziomie mistrzowskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne działo i super wykonanie. Faktycznie rdza i rdzawe naloty są wykonane iście mistrzowsko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TAW napisał:

Do artylerii samej w sobie jakoś nigdy nie miałem zapału, ale nie sposób nie docenić efektownego malowania i wszystkich zaaplikowanych efektów, w szczególności rdzy, którą masz opanowaną na poziomie mistrzowskim.

No artyleria to dziwny kawałek chleba. 😉  Dzięki! 

 

1 godzinę temu, SFModel napisał:

Piękne działo i super wykonanie. Faktycznie rdza i rdzawe naloty są wykonane iście mistrzowsko. 

 

Dzięki! Z tą rdzą to jednak bez przesady. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kamil K. napisał:

Dziękuję bardzo! Cieszę się, że się podoba, tym bardziej, że nie jest to mój półkowy faworyt wśród zrobionych dotąd modeli - pomalować takie wielkie działo pełne zakamarków to trochę co innego niż czołg, ale najważniejsze, że po 2 latach projekt został sfinalizowany. 🙂

Przy okazji pytanie: Na 14 str. Twojego poradnika pt: "Miniporadnik modelarski pojazdy z Bośni" w sekcji "Malowanie" ZSU-57 2 jest mowa o innym, wcześniejszym poradniku dotyczącym malowania, gdzie go można zlaleźć ? Stanałem przed wyzwaniem pomalowania gaz-a tigra z zardzewiałymi płytami dopancerzenia , podpatruję i szukam natchnienia, wiedzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chorąży napisał:

Przy okazji pytanie: Na 14 str. Twojego poradnika pt: "Miniporadnik modelarski pojazdy z Bośni" w sekcji "Malowanie" ZSU-57 2 jest mowa o innym, wcześniejszym poradniku dotyczącym malowania, gdzie go można zlaleźć ? Stanałem przed wyzwaniem pomalowania gaz-a tigra z zardzewiałymi płytami dopancerzenia , podpatruję i szukam natchnienia, wiedzy...

Tam jest link na dole. 😉 

http://afvsinminiature.blogspot.com/2017/04/t-72b-mod-1989-painting-step-by-step.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.