Skocz do zawartości

IBG - zapowiedzi/nowości


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam, aż padnie sakramentalne "może i ładnie odlany, ale jak mam tyle błędów poprawiać to już wolę kupić Mirage'a" :szczerbol:

Zanim to nastąpi, dla uspokojenia nastrojów muszę zauważyć, że zapowiedziano też inny bardzo ciekawy wóz w 1:72 - A10 Cruiser! Cieszę się niezmiernie, bo w przeciwieństwie do A9, w pudle będzie wszystko co potrzebne dla wozu z Afryki.

 

148336486_3792834070838209_5413305776139

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna zdrada: płaskie koło napędowe

image.png.874ea33ec737b8be2ab1dbc2f407385c.png

 

image.png.3e3b1947c5cc3d786b4ed55f6c28d40d.png

 

Im dłużej patrzę na te rendery, tym bardziej gaśnie mój optymizm... 😢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczę z góry ,że szkoda tych błędów bo orginalne części są w kraju.Ale się zastanawiam czy gdyby ten model ,z tymi błędami wydał Dragon, Meng ,Takom,czy inny Trumpek też by tak zjechano. Zdaję sobie sprawę że od własnego producenta wymaga się więcej ale..W tym kraju nie ma jeszcze i pewnie długo nie będzie porządnych monografii sprzętu produkowanego po wojnie, z zaznaczeniem różnic wszystkich wersjii, koniec marudzenia pozdrawiam OLO.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest moją intencją krytykowanie Twoich komentarzy SnaQ, podziwiam spostrzegawczość, ale zastanawia mnie tylko na ile słuszne jest opieranie się na zdjęciach rekonstrukcji 7TP (do porównań ze zdjęciami oryginału oczywiście nie mam uwag).

Z informacji, które kiedyś uzyskałem od kierownika Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej, gdzie ówcześnie znajdował się ten pojazd (dzisiaj chyba też tam jest)  jest on oryginalny w (aż/tylko) ok. 65%. Np. gąsienice, które pokazujesz, są od T-26. Czy mamy pewność, że przy jego odbudowie (chociażby w przypadku niepłaskości koła napędowego) zachowano 100% zgodność z orygniałem? Nie bronię IBG, po prostu jako miłośnik historii jestem ciekaw skąd czerpiecie aż taką wiedzę o tych pojazdach :D U siebie mam tylko Pojazdy Wojska Polskiego 14-39 T. Szczerbickiego

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest masa zdjęć z epoki, na których widać to samo. Po prostu posłużyłem się zdjęciami zachowanych elementów, bo najzwyczajniej w świecie są bardziej czytelne. Zdjęcie porównawcze z gąsienicą to fragment fotografii zniszczonego wozu 7tp z września 39, nie T-26.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IBG prawdopodobnie swój model opracowywało na podstawie zrekonstruowanego egzemplarza czołgu 7 TP znajdującego się w MWP.  Czołg ten jest składakiem części pochodzących z rożnych wozów powstałych na bazie czołgów Vickers, tj: T-26,   Vickers E, 7 TP.  Program telewizyjny "Było nie minęło"  zapoczątkował szukanie i zbiórkę zachowanych części na terenie RP. 

  https://vod.tvp.pl/video/bylo-nie-minelo,szesc-razy-7tp,6265437

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że oryginalnych  części  w naszym 7TP jest dużo, dużo mniej.

Patrząc na rendery widzę kilka następnych elementów do waloryzacji. Ale to środek. 

Model jest sporą niespodzianką i należą się IBG za to laurki. 

Jak już będziemy mieli model to stawiam piwo pierwszemu któremu uda się zmieścić skrzynkę amunicyjna do ckm w wieży. 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie zainteresowanie, nie ma sprawy. Wdziałeś w jakimś skończonym modelu TKS osłonę silnika? Chyba nikomu to nie przeszkadza. 😛

Mój problem polega na tym, że rok temu zacząłem dłubać totalnego scratcha 7TP z kompletnym wnętrzem i kilkoma usuniętymi płytami (remont kapitalny :)). Model ukończony na 65 % a tu niespodzianka. Po co strugać od początku jak można wykorzystać model IBG?  🤔

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jarekk napisał:

Mój problem polega na tym, że rok temu zacząłem dłubać totalnego scratcha 7TP z kompletnym wnętrzem i kilkoma usuniętymi płytami (remont kapitalny :)). Model ukończony na 65 % a tu niespodzianka. Po co strugać od początku jak można wykorzystać model IBG?  🤔

 

Podobnie było z Rosomakiem u Bigmodela. 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jarekk napisał:

Mój problem polega na tym, że rok temu zacząłem dłubać totalnego scratcha 7TP z kompletnym wnętrzem i kilkoma usuniętymi płytami (remont kapitalny :)). Model ukończony na 65 % a tu niespodzianka. Po co strugać od początku jak można wykorzystać model IBG?  🤔

To chyba powszechny problem.

Ilość premier modelarskich tak przyśpieszyła *) , że praktycznie nie ma się co brać za skrecze i konwersje. Wystarczy poczekać (i poprawiać błędy modeli).

 

*) Dwadzieścia lat temu było na rynku praktycznie kilka modeli shermana - trzy tamiye, jedna italeri i powolutku pojawiający się dragon. Dziś dostępne są prawie wszystkie główne warianty.

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jarekk napisał:

Wdziałeś w jakimś skończonym modelu TKS osłonę silnika? Chyba nikomu to nie przeszkadza. 😛

No, to masz we mnie wyjątek :D

Przeszkadza mi jak diabli. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się wyskrobać własną, bo w zasadzie na tym utknęła budowa mojego TKS-a. I od razu zastrzegam, że Part nie jest w tej materii żadną pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Seb napisał:

Podobnie było z Rosomakiem u Bigmodela. 

Tylko z tą różnicą, że ja wiedziałem dużo, dużo wcześniej, że IBG będzie robić Rosomaki 😉 

Można powiedzieć, że odstąpiłem  im temat, a znaczną część swoich  kwitów do Rosomaka. przekazałem IBG.

 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

IBG opublikowało katalog na 2021 r.:

LINK DO KATALOGU

 

Z ciekawostek pancernych w 1/35:  7TP wersja wczesna, 7TP wersja dwuwieżowa (wczesna i późna).

image.thumb.png.072dafcc9315ed95de59a5079f4eecaa.png

 

Nie zwracajcie uwagi na datę na dole - ten błąd jest na każdej stronie katalogu na 2021 😉

 

EDIT: Ruszyła przedsprzedaż 7TP w sklepie IBG. Wersja standardowa 115zł, premium (metalowa lufka + figurki) 155 zł. Wysyłka po 10 marca.

Edytowane przez Dudzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapowiada się dużo nowości na 2021- strasznie duże tych tajemnic- SECRET ITEM. Cały czas czekamy na Rosomaka w wersji medycznej, może transportery SKOT i TOPAS. oraz ciężarówki STAR 266 i JELCZ Bartek zwany Sherkiem.  Trzymam kciuki za naszego producenta modeli!!!!

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A jaka jest alternatywa?
Mirage i miesiące dłubania 🤔.

Zawsze były, są i będą zarzuty, szczególnie w przypadku takich modeli, trzeba się do tego przyzwyczaić 😉.
Owszem, koniecznie trzeba wymienić koła, pewnie zaraz pojawią się zamienniki, gąsienice jak ktoś znajdzie Mastercluby lub Friule w rozsądnej cenie to oczywiście zrobi różnicę.

Można też znaleźć jakiegoś T-26 i robić przeszczepy, wszystko zależy od tego jaki model chcemy zbudować.

Myślę, że nie ma co rozdzierać szat, trzeba co nieco poprawić, ale to jest model z pełnym wnętrzem, za niewiele ponad 100 PLNów!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywa jest taka, że można żyć bez 7TP. Z jednej strony twierdzisz, że to model za niewiele ponad 100 PLNów!! co wygląda na zaletę, a z drugiej doradzasz zakup choćby gąsienic za wyższą kwotę :D Ja osobiście spasuję, i to nie dlatego że ma jedną śrubkę bardziej, tylko właśnie przez te beznadziejne gąsienice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpuszczam...

Poczekam aż wydadzą poprawioną wersję lub (co bardziej prawdopodobne) pokażą się już wszystkie niezbędne aftermarkety - żeby można było policzyć ile ten model tak naprawdę będzie kosztował.

 

Niemniej - nadal oczekuję in-boxa.

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inboxów jest już całkiem dużo. Od samego producenta:

https://www.facebook.com/ibgmodels/posts/3818104101644539 - ramki

https://www.facebook.com/ibgmodels/posts/3840222459432703 - dodatki z wersji limitowanej

... i nie tylko od nich, np:

https://raffmodel.blogspot.com/2021/03/7tp-polski-czog-jednowiezowy-polish.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.