Skocz do zawartości

Su-20 - Pantera z przewagą dodatków własnych - 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Niesamowita praca włożona w ten zestaw. Jestem pod ogromnym wrażeniem tym bardziej że na codzień mam doczynienia z silnikami AŁ w pracy. To co wykonujesz to jakiś obłęd ? śledzę dalej z niecierpliwością. Trzymam kciuki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dla rozgrzewki - trzeba zamknąć definitywnie etap zespołu napędowego:

Siłowniczki przy dyszy. Mają takie wzmocnienia, które wykonałem z "pętelek" włosowatego pręcika plastikowego:

QyCGlUIl.jpg

Pocięte, uzupełnione i w zasadzie gotowe:

WT9j3wTl.jpg

Cały zespół dopalacza-dyszy ma wykonane i przygotowane do malowania detale:

cykBDcZl.jpg

Jednym z istotnych elementów był podwójny przewód wzdłuż korpusu. Uwagi wymagają dwie rzeczy: 1. zachowanie równoległości, czyli różnych promieni zagięć i długości odcinków na poszczególnych przewodach:

rs8Mv1ml.jpg

oraz 2: wykonanie "przestrzenności", czyli dogięcie bez uszkodzeń na obło-stożkowym korpusie. Udało się:

4Sr5uo7l.jpg

Teraz pomalować i zmontować i powinien się etap zamknąć :)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2019 o 13:11, Mikolaj75 napisał:

Siłowniczki przy dyszy...

... 

Pocięte, uzupełnione i w zasadzie gotowe:

WT9j3wTl.jpg

Mikołaju, nie myślałeś aby tłoki siłowników wykonać z igieł lekarskich? Skoro i tak wykonałeś je od podstaw - może przy okazji warto oszczędzić sobie malowania metalizerem? Efekt naturalnej nierdzewki jest całkiem fajny w małych (i dużych) skalach.

Pozdrawiam, Marek

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Marek - w tym wypadku nie powinno być problemu, bo finalnie ramiona tych siłowników będą wystawały minimalnie - poniżej 1 mm, zaś kwity dowodzą, że to wzrokowo ciemna stal. Optycznie nie widać tam chromu, mimo że faktycznie pewnie jest - wydaje mi się zresztą, że skok tej regulacji jest niewielki.

Na razie ramionka są długie, żeby łatwo je wbić w plastelinę do malowania ?

Tak to wygląda w oryginale (fotka z walkaroundu dd1968):

BGXIIEdl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju, ja widzę to tak, że następnym etapem wtajemniczenia powinna być miniatura samolotu z ruchomymi wszystkimi możliwymi elementami i w pełni ruchomym i działającym silnikiem. :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za doping.

Grześ - wszystko da się zrobić ?

Wszystkich których mogę poproszę jeszcze o jedno - jeżeli ktoś ma kwity na to jak wyglądały rury/przewody/urządzenia w garbie Su-20, niech pomoże. To w zasadzie jedyna terra incognita jaka mi pozostała. Niby nie powinno to się znacząco różnić od Su-22, ale mam przeczucie, że jednak jakieś niespodzianki są. A naprawdę - bardzo, bardzo bym chciał ten garb otworzyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wezmę i się przyczepię, w końcu znalazłem coś czego mogę ? Wózek pod całym silnikiem za czysty!!!

Wybacz, musiałem. Chociaż nie mam wątpliwości, że albo taki miał być albo mu jeszcze będziesz coś robił. A robota jak zwykle pierwsza klasa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AeŁ wygląda wypisz wymaluj jak u mnie w pracy. Obłędna praca zapierająca dech. Nie mogę doczekać się kolejnych etapów budowy Suchoja. Coś pięknego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju czy mógłbyś zrobić zdjęcie tego silnika z leżącą obok monetą? Chciałbym mieć punkt odniesienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie.

eLCe - Silnik był prezentowany na kilku imprezach i na razie wygląda na to, że po raz kolejny będzie to możliwe dopiero z całym samolotem.

kapsel - przy okazji zrobię fotkę, ale ogólnie masz pod nim szarą płytkę, która faktycznie jest kartą bankową. Także jako taki punkt odniesienia jest. Sam silnik - dla przypomnienia (bez dopalacza) ma 46 mm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.