Skocz do zawartości

Su-20 - Pantera z przewagą dodatków własnych - 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 years later...

3 i pół roku.... Zwyczajnie nieprzyzwoite... Kolejny powrót, oby na dłużej...

 

Aby WRESZCIE doprowadzić do sklejenia połówek kadłuba, muszę pokonać przeszkody, które zaznaczyłem poniżej:

 

l4Anh41h.jpg

 

Są to:

1 - strefa dalmierza;

2 - luk awioniki;

3 - podstawy wyposażenia kabiny;

4 - luk amunicyjny;

5- wziernik kanału dolotowego;

6 - wnętrze "kabiny" silnika.

 

Na zachętę zaczynam od przeszkód 4 i 5.

 

NUMER 4 - luk amunicyjny - będą to dwa podzespoły: a) właściwe miejsce ładowania i b) pokrywa wewnętrzna.

Podzespół "a" powstał w następujących etapach:

 

gNTxAj7h.jpg


x5vJcpLh.jpg


CX1bVKCh.jpg


Iji7m4Vh.jpg


uTzscByh.jpg


bdvsLOJh.jpg

 

Przycięty, sprawdzony, pasuje 🙂

o3X5t39h.jpg

 

Będzie do niego pokrywa, finalnie prezentowana jako oparta o burtę na skrzydle. A powstawała tak:

BFeSLqUh.jpg


XmttK8sh.jpg


bKbKegeh.jpg

 

Przeszkoda 5 to wziernik kanału dolotowego - on już kiedyś był wycięty, teraz dorobiłem ścianki i detale:

eSh0ZBoh.jpg

 

Więcej roboty było z jego pokrywą:

 

58WiixKh.jpg


TBbSbNLh.jpg


TDoabQrh.jpg


NwNJRYMh.jpg


Agd4LEzh.jpg


GB3jwaPh.jpg

 

Także całkiem spory urobek w tym tygodniu (plus wziernik w kadłubie):

 

kV0gHqUh.jpg

 

Do zobaczenia w tym warsztacie za mniej niż 3,5 roku 😉

 

 

 

  • Like 29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mikolaj75 napisał:

3 i pół roku.... Zwyczajnie nieprzyzwoite... Kolejny powrót, oby na dłużej...

No może gdybyś w międzyczasie nie wykonał kilku innych czaso i pracochłonnych modeli, to może by to i było nie przyzwoite, a tak, to krygujesz się Miki  😉

3 godziny temu, Mikolaj75 napisał:

Do zobaczenia w tym warsztacie za mniej niż 3,5 roku 😉

:haha:👍

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mikolaj75 napisał:

3 i pół roku....

 

Do zobaczenia w tym warsztacie za mniej niż 3,5 roku 😉

Zdaje się cykady wychodzą spod ziemi co siedem lat...

Prawie zapomniałem o tej suczce i szczerze mówiąc myślałem, że przegapiłem galerię końcową. A tu proszę, wielki come back. A więc zasiadam i oglądam "encyklopedię budowy detali".

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za miłe przyjęcie po długiej przerwie. Rafał - z tym krygowaniem to tak nie do końca - przerwa była nieco za długa. Owszem powstały inne modele, ale lecąc Churchillem - w przypadku tego Su bardzo wiele zawdzięczam w zakresie bezinteresownej pomocy wielu kolegom, żeby temat odstawić w zapomnienie.

 

Przechodzę do komory silnika. Krok po kroku nieśpiesznie powstają kolejne detale:

 

Jbm6ri3l.jpg

 

 

Rura ma być żółta, a obejmy czarne. Doszedłem do wniosku, że nie pomaluję tego na gotowo, zatem obejmy poszły na przyrząd i zostały pomalowane odrębnie:

 

w3NaXLJl.jpg


EczuMktl.jpg

 

 

A następnie nawleczone na rurę. Tu jeszcze nie jest doskonale, ale metoda ma potencjał:

 

Lr8iq4Fl.jpg

 

 

I jeszcze takie urządzonka przygotowałem:

 

tlaLjsfl.jpg

 

 

I powiem tak - mam sporą radochę w tym dłubaniu w mikrokosmosie 🙂

 

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jachud3 napisał:

Mikrokosmos, makroumiejętności :wow:

Obejmy to rozciągnięty patyczek do uszu z plastikowym pręcikiem? Można je gdzieś nabyć jeszcze, czy to z zapasów?

Ja szukałem i też nigdzie już ich nie widzę ;/

Takie grzebanie i robienie dużej ilości rzeczy jest ekstra. Sam to lubię, chociaż nie na takim wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2023 o 09:56, Vieh_san napisał:

Ja szukałem i też nigdzie już ich nie widzę ;/

Takie grzebanie i robienie dużej ilości rzeczy jest ekstra. Sam to lubię, chociaż nie na takim wysokim poziomie.

Mam jeszcze 2 opakowania- oddam za kawalerkę w centrum Warszawy 😎🤣🤣, a tak serio to na kolejne odsłony warsztatów Mikołaja czekam jak na kolejny odcinek ulubionego serialu 👏👍.

Edytowane przez tomek74
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2023 o 21:41, jachud3 napisał:

Mikrokosmos, makroumiejętności :wow:

Obejmy to rozciągnięty patyczek do uszu z plastikowym pręcikiem? Można je gdzieś nabyć jeszcze, czy to z zapasów?

W UE nie można. poległy razem z tackami i widelcami jednorazowymi. w Europie, pewnie można kupić na Ukrainie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak - obejmy to rozciągnięte patyczki, swego czasu zapobiegliwie zachowałem trochę.

 

W każdym razie robią się różne części i podzespoliki - na fotkach widać, że wszystkie składają się z elementów relatywnie prostych i łatwych. Oprócz budowy pojedyńczych, ważne są też ustawiczne przymiarki:

 

cEKupGHl.jpg


YBEwy3il.jpg


b4nKriZl.jpg


gptNSF7l.jpg

 

 

I tak część po części udało się umeblować komorę silnika. Burta lewa:

 

ANpgY9il.jpg

 

 

Burta prawa:

 

qMJUHtWl.jpg

 

CDN 🙂

  • Like 38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No majstersztyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rudy0007 napisał:

Chciałem dzisiaj pójść do "siebie" i trochę pogrzebać przy modelach, ale po tym co zobaczyłem chyba sobie odpuszczę :glupek::strach:

Nie zależnie od tego, dla mnie za gorąco na takie dłubanie. Wysyłam skrzaty domowe na "postojowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczena na podłodze... mam pytanie czysto techniczne. W jaki sposób malujesz poszczególne elementy? Chodzi mi o to czy jakoś je grupujesz w większe zbiory i malujesz czy pojedynczo wedle zapotrzebowanie? Zauważyłem ostatnio u siebie, że nagle potrzebuje pomalować 10 elementów, w 14 kolorów i pojawią się problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, miło, że się podoba.

GTiStyle - każdy element był malowany przed montażem. Nie bardzo da się to zrobić hurtowo. Przede wszystkim montuję to metodą stopniowego zagęszczania zabudowy tj. najpierw idą elementy skrajne, potem to co między nimi itd. z ustawicznym montowaniem poszczególnych kabelków. Co więcej kolejne elementy projektuję i buduję dopiero po upewnieniu się, że zmieszczą się między to co już jest wcześniej zamontowane.  Oczywiście z uwzględnieniem zasady mucha-komar-pchła. Dlatego trwało to prawie dwa miesiące...

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.