Jump to content
Mikolaj75

Su-20 - Pantera z przewagą dodatków własnych - 1:72

Recommended Posts

Dzięki wszystkim za dobre opinie .

Mały dodatek - nieco bliższe fotki wykonane przed zamontowaniem na wózku, który bądź co bądź ogranicza nieco możliwość obserwacji zwłaszcza spodu:

Lula%2B5%2B9%2Bog%2Bgora.JPG

Spód

Lula%2B5%2B9%2Bog%2Bspod.JPG

Prawa

Lula%2B5%2B9%2Bog%2Bprawa.JPG

Lewa

Lula%2B5%2B9%2Bog%2Blewa.JPG

Jeszcze raz dziękuję, pozdrawiam - Mikołaj

Przepiękna praca

Czyli jak to się mawia - "zdoNżyłeś na Bytom " , a nawet na Łask , do zobaczenia w sobotę !

Uff, skończony...

Lula%2B5%2B9%2Bwozek9.JPG

Jest trochę niedokładności i niedoróbek, ale myślę przed galeria uda Ci się Mikołaju je poprawić...

Mikołaju, jeśli wolno zadać pytanie, z czego dokładnie robiłeś te wózki na silnik itd? Tzn. użyłeś jakichś gotowych profili czy wycinałeś "beleczki" z HIPSu? Jeśli tak, to jak udało Ci się uzyskać takie równe?

Mikołaju, jeśli wolno zadać pytanie, z czego dokładnie robiłeś te wózki na silnik itd? Tzn. użyłeś jakichś gotowych profili czy wycinałeś "beleczki" z HIPSu? Jeśli tak, to jak udało Ci się uzyskać takie równe?

Przepraszam, że odpowiadam z opóźnieniem, ale weekend spędziłem w Łasku i nie odwiedzałem forum.

"Belki" powstawały dwutorowo - albo z gotowych profili - akurat znalazłem wymiary idealnie odpowiadające, albo w sposób mieszany, który dotyczył ceowników - mniejszy profil był z obu stron oklejany paskami HIPS-u i docinany oraz szlifowany tak, aby powstał właśnie kształt "C".

Drobiazgi typu wzmocnienia, wodzidło itd. we własnym zakresie z podręcznych surowców "śmieciowych".

Śledze już od długiego czasu warsztat i chyba przestane wchodzić bo się odechciewa kleić jak się człowiek tu napatrzy naprawie szacun za to co robisz

Oglądanie ,,na żywo" powoduje tzw. opad kopary i zwątpienie w własne możliwości.

Moje gratulacje.

Ten co pisze o niedokładnościach niech pokaże coś lepszego.

Mam to samo. W czasie dość długiej prezentacji laureatów podczas dzisiejszego finału w Poznaniu, coś koło "pińcet" razy wracałem do malutkiej płytki z wózkiem, a na nim...

Mikołaju, dzięki za poczucie "naćpania się" chęcią spróbowania czegoś podobnego. Jechałem autobusem do domu, a w głowie już rysowałem sobie z czego, jak - i przede wszystkim - kiedy. Mój silnik powinien być łatwiejszy, ale, jak mówiłem - trochę mnie zegar ogranicza. Jak dla mnie - Best of the Best "Rąbanki o Majstra Poznania". Niezależnie od decyzji jury....

Ja nie mam słów dla Twoich prac. Nie jestem już tak często jak kiedyś ale czasem zaglądam nacieszyć oko Modelarstwem przez WIELKIE M w Twoim wykonaniu. Pozdrawiam

Mikołaj zrób proszę zdjęcie z groszufkom. Jak pokazuje znajomym jakie to ludzie wariactwa potrafią zrobić to mówią, żebym im nie pokazywał silnika z muzeum tylko model....

To mój ulubiony wątek .....

Pozdrawiam i powodzenia!

Blacman - przy okazji zrobię z tym groszem - na razie nie chcę tego silnika wyciągać bez szczególnej konieczności.

A tak ogólnie to za długo się nic nie dzieje, trzeba wziąć coś na rozruch...

Wózek "dyszowy" i "ogonowy" mają takie same kółka, dość upierdliwe (potrzebnych 8):

kolko%2Bwozek%2BA.JPG

Na początek felga z otworkami i brzegiem:

kolko%2Bwozek%2BB.JPG

Później naklejam pierwszą warstwę "opony", jest lekkuchno węższa od felgi:

kolko%2Bwozek%2BC.JPG

Następnie środkowy pasek bieżnika:

kolko%2Bwozek%2BD.JPG

Tak po obróbce:

kolko%2Bwozek%2BE.JPG

I mozolnie kilkadziesiąt bieżniczków bocznych:

kolko%2Bwozek%2BF.JPG

Obcięte i oszlifowane:

kolko%2Bwozek%2BG.JPG

I środkowa piasta - gotowe:

kolko%2Bwozek%2BH.JPG

Trzeba będzie skopiować, bo nie wyrobię tak jeszcze razy 7...

Pozdrawiam - Mikołaj

Pokazujesz całkiem inne podejście do tematu. Jednak niby proste ale...

Powrót po nieprzyzwoicie długim urlopie...

Wznowienie rozpoczyna się od ukończenia ostatniego etapu czyli wózka na dyszę i dopalacz. Dzięki koledze mam ułatwienie w postaci odlanych kółek na podstawie mojego wzoru. Inne elementy dłubię sobie po swojemu - to jednak fajnie sobie poskreczować...

OAIfAlBh.jpg

7Gelu1bh.jpg

SPgtVCqh.jpg

I zmontowany wózek czeka na malowanie - wodzidło, kółka i zaślepka na rurę zostaną doklejone po malowaniu:

SSsRmLHh.jpg

WuYqDhbh.jpg

NYbR2sth.jpg

Mam nadzieję na jakieś widoczne przyspieszenie...

Jakby mi się w 1:48 takie cuda udało zrobić, to byłbym bardzo zadowolony, a tu 1:72... Chyba skoczę do monopolowego.

Mikołaj, jak zwykle pokazujesz klasę modelarstwa niedostępną dla przeciętnych śmiertelników. Sama przyjemność móc oglądać twoją robotę Mistrzu!

Nareszcie. Już się obawiałem, że temat przeszedł do historii a tu taki świetny powrót.

Mikołaj...lecz się kolego, bo to co tu wyprawiasz nie jest normalne ,-))))

Powrót Mistrza w wielkim stylu. Fajnie, że temat nie umarł i mam nadzieje, że suczkę doprowadzisz do końca.

Mikołaj...lecz się

Błagam, nie rób tego! Ten rodzaj psychozy jest jak najbardziej wskazany i oczekiwany.