Jump to content
karambolis8

Nowości lotnicze 2017 - 1:72

Recommended Posts

Czy Italeri w ciągu ostatnich kilku lat wypuściło jakikolwiek nowy model? Mam wrażenie, że od jakiegoś czasu to tylko reboxy. Zresztą ich modele poza kilkoma wyjątkami (jak ten Intruder) są raczej niskiej klasy i warte zakupu jedynie jak nie ma innej alternatywy.

Sunderland, Stirling.

Czy Italeri w ciągu ostatnich kilku lat wypuściło jakikolwiek nowy model? Mam wrażenie, że od jakiegoś czasu to tylko reboxy. Zresztą ich modele poza kilkoma wyjątkami (jak ten Intruder) są raczej niskiej klasy i warte zakupu jedynie jak nie ma innej alternatywy.

Sunderland, Stirling.

Zupełnie nie moja tematyka, pewno dlatego mi umknęły. Zresztą jak tak patrzę na wypraski to też raczej bez szału te modele.

Sunderland, Stirling.

Zupełnie nie moja tematyka, pewno dlatego mi umknęły. Zresztą jak tak patrzę na wypraski to też raczej bez szału te modele.

Italeri, tak jak wiele innych firm szuka szansy w innych skalach. Co roku puszczają coś nowego odrzutowego w 1/32. Pewnie to wyczerpuje ich możliwości.

Niestety nie tylko Italerii. Revell pakuje innych producentow, ew odgrzewaja kotlety, nowosci w hasegawie to non stop te same zestawy z nowymi kalkami. Marność...

Dlatego na rynku coraz więcej małych firm z Dalekiego Wschodu (ale nie tylko), które mają coraz ciekawszą ofertę, nie tylko w 72.

Dawni giganci niestety od dłuższego czasu odchodzą już w cień.

Z drugiej strony pojawiają się producenci z Polski i wydają nowe modele w 72.

Czesi cały czas wydaja coraz to ciekawsze modele (patrz Valom, Sword, Special Hobby- np. Mirage F-1, i Viggen(specialnie podaje wspolczesne lotnictwo odrzutowe bo to zawsze rzadkosc,...)

Airfix cały czas coś nowego w 1:72 proponuje.

ps. w sumie italeri wznawia te modele których na rynku już nie ma(B-66,KA-6A) więc bardzo dobrze.

Więc.... - o co chodzi? Jesienna deprecha?:)

Pzdr.

Jaro

W sumie Sword mi zrobił dobrze z ostatnimi premierami (furie, chociaż zabrokło mi do szcześcia aby 3M miało też kalki USMC), Italerka z Tankerem i jeszcze z odpowiednimi kalkami też mi nieźle dogodziła, bo szukałem tego modelu na rynku w tórnym ale słabo z tym, także masz rację nie powinienem narzekać.

Ja tam nie narzekam - fajnych premier jest całkiem sporo. Szczególnie od Special Hobby, Trumpetera czy Academy. Po prostu byłem ciekaw co się stało z Italeri, że jakoś ostatnimi czasy w ogóle się o nich nie słyszy. Fajnie by było jakby Hasegawa wznowiła jakiegoś F-111. Mam nadzieję też, że można liczyć na nowy model Mirage'a 2000 w najbliższym czasie - na przykład od Special Hobby albo RV Aircraft, bo to co jest na rynku zdecydowanie nie jest godne polecenia.

A tak z innej beczki - dostałem dzisiaj maila odnośnie tego, że F-14A od Fine Molds jest już dostępny na Hobby Search, pieniądze też już zabrali. Teraz tylko czekać.

SR-71 jest stale dostępny w ofercie Hasegawy.

Ale jednak do Italeri mam pewien sentyment. No i co Cartograf to Cartograf

Fajnie by było jakby Hasegawa wznowiła jakiegoś F-111

Zdecydowanie jestem za.

Mam nadzieję też, że można liczyć na nowy model Mirage'a 2000 w najbliższym czasie - na przykład od Special Hobby albo RV Aircraft, bo to co jest na rynku zdecydowanie nie jest godne polecenia.

Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami! Mimo kupy dodatków po prostu nie chce mi się ryć starego Hellera a to jedyny właściwy kształtowo-wymiarowo model.

A SR-71 od Academy? Było wznowienie z kalkami całkiem niedawno. Godny uwagi model? Posiada linie wklęsłe, czy wypukłe?

A SR-71 od Academy? Było wznowienie z kalkami całkiem niedawno. Godny uwagi model? Posiada linie wklęsłe, czy wypukłe?

Wklęsłe, ale moim zdaniem powierzchnia wygląda dość nieciekawie - zwłaszcza sekcje z falowanym pokryciem. Ja swojego sprzedałem.

SR-71 jest stale dostępny w ofercie Hasegawy.

Sklejałem tego blackbirda od Hasegawy parę lat temu - niestety nieszczególny - wypukłe linie, mało detali i trochę dziwne kształty w okolicy kabiny pilotów. W ogóle nie ma też tych "zygzaków" na krawędziach. Academy to chyba to samo, tylko ze z wklęsłymi liniami podziału blach. W każdym razie rokład części na ramkach identyczny.

Academy wypuściła F-15K - w sumie to w pudle chyba to samo co w F-15E tylko kalki zmienili.

Model ze wszystkimi wadami i zaletami poprzednika.

aca_12554_title.jpg

To chyba powinien być post rozpoczynający nowy temat: Nowości lotnicze 2018 - 1:72

O !! P 11 C czyli pozycja obowiązkowa ,-))