Skocz do zawartości

F4U-1A Corsair / 1:48 / Tamiya


Mariucha

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moja wizja tego samolotu. Więcej o pilocie tu:

https://donmooreswartales.com/2010/05/14/bill-magill/

 

Sam model doskonale znany, więc nie ma się co rozpisywać. To moja druga robota, mam nadzieję, że jakiś postęp jest. W każdym bądź razie, robiło mi sie go o wiele spokojniej od poprzedniego, więc chyba się czegoś uczę

 

Szczegóły rzeczy na warsztacie tu: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=60992

Oczekiwałbym konstruktywnej krytyki, wskazania palcem wszystkich błędów, niedociągnięć itd.

Zdjęcia robione niestety jeszcze telefonem, na kawałku brystolu przy naturalnym świetle zastanym

Dzięki i zapraszam do oglądania.

 

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

 

9.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

 

16.jpg

 

17.jpg

 

19.jpg

 

20.jpg

 

21.jpg

 

22.jpg

Edytowane przez Gość
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem warsztat i efekt finalny bardzo mi się podoba. Można dyskutować, czy bardziej styrany, mniej pobrudzony, czy kolorystyka poprawna itd. Takie dyskusje zawsze będą miały miejsce. Dla mnie- ulubiony samolot (obok Hellcat’a i Zero) z nad Pacyfiku, więc musiałbyś nieźle spieprzyc, żebym był rozczarowany. W skrócie- bardzo mi się Twoja praca podoba i czekam na kolejny warsztat wraz z galerią. Oczywiście Hellcat jest na liście zapamiętanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dotarłem do twojej galerii . Gdyby większość braci modelarskiej w drugim podejściu tak robiła jak Ty , słowo master znikłoby z użycia . Podoba się bardzo , trochę znikły pofalowania blach pod malaturą , no i niepotrzebnie chyba poprawileś pierwsze odrapania na skrzydłach . Ale to piszę tylko bo sam w pierwszym poście życzysz sobie krytyki . Co tam kombinujesz w następnym warsztacie ?

Podoba się , pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. I o krytykę wszak chodzi, bez niej nie ma postępu :) 
Tak, z odrapań sam nie jestem do końca zadowolony, będę chciał kiedyś kilka drobiazgów poprawić. Na razie próbuję rozkminić, co poszło nie tak...
Pofałdowania są, rzeczywiście zapomniałem je pokazać :) Bo wymagają specjalnego potraktowania, jak to w realu, czyli albo błyszcząca powłoka i refleksy, albo ostre niskie światło i cienie. W innych warunkach są mało widoczne. Przy jakiejś niedalekiej okazji spróbuję takie zdjęcia zrobić.
Co do kolejnego modelu, który już tu na mnie patrzy :) to na razie mam mały zakręt, niewykluczone, że będę się wkrótce przeprowadzał, nowa praca itd, więc na razie głowę mam trochę zajętą, ale coś tam sobie już podziubuję... :) 

 

Edytowane przez Mariucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakręt się wchodzi i kiedyś wychodzi . U mnie są tylko zakręty , radzę sobie kupując zawczasu dobre opony.    Trzymam kciuki , zdradź chociaż skalę - 1/48 ?

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Hello napisał:

trochę znikły pofalowania blach

Spojrzałem teraz na te zdjęcia i napiszę - No przecież jednak są! :)  
Zaznaczę, że nie użyłem preshadingu, postshadingu czy żadnych innych symulacji cieniowania i rozjaśniania, to wszystko co widać wynika z naturalnych zniekształceń, a przecież coś widać... :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.