Skocz do zawartości

PZL P-11c Arma Hobby 1:72 - goralenvolk luftflotte


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

Samolot w hipotetycznych barwach pewnej krainy, która strasznie chciała zostać landem trzeciej rzeszy.

Tak bardzo, że nawet swoją flagę wymyśliła, która ostatecznie nie została zatwierdzona przez fireruf - niestety nie znalazłem dlaczego.

Ja poszedłem krok dalej i założyłem, że się dogadali i zorganizowali "siły samoobrony" z zakupionymi za myliony reichsmarek znanych mechanikom samolotów z faszystowskiego magazynu.

Przekazywanie/sprzedawanie sprzętu było powszechnie wykorzystywaną przez hitlerowców/niemców praktyką wobec współpracujących nacji.

Parę linków - Wikipedia; Rzeczpospolita

Kto będzie chciał znajdzie więcej.

Flaga przedstawiona do akceptacji firerkom, na podstawie której wykonałem hipotetyczne oznaczenia.

JuHDg.png

Pomalowany Hataka Orange, złosiowany Tamkami (Panel Line i emalie), porysowany kredką.
Wszystkie oznaczenia malowane od masek - nie ma żadnej kalkomanii.

Karabiny dorobione z igieł lekarskich.

Wady modelu już chyba wszyscy tu znają więc nie będę się powtarzał.

nckiJ.jpg

nceVa.jpg

nc8Kv.jpg

ncSlR.jpg

ncUSp.jpg

ncrHN.jpg

nc4RI.jpg

nc6Nt.jpg

ncPDX.jpg

ncsxn.jpg

ncLVs.jpg

ncQiG.jpg

nctff.jpg

ncDl4.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedź kiedyś na Podhale, a z przyjemnością obije ci morde. Bez odbioru.

  • Like 6
  • Haha 6
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to chyba jednak nie chodzi o historię, a przynajmniej nie tak odległą :) Bo skoro ja jestem za krótko na tym forum, żeby to zrozumieć, to pewnie chodzi o coś innego, ale to może zrozumiem, jak już będę wystarczająco długo  :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisał Spotter jako SF ciekawy i nie będę sobie dorabiał do niego ideologii. Można było bardziej naciągnąć linki antenowe biegnące do kadłuba.

ncDl4.jpg

Coś Ty mu tam napaćkał pod kabiną?

Edytowane przez Baas ArK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, letalin napisał:

 Co do admirała Horthy'ego,  którego obśmiałeś na innym forum, to pewnie się jeszcze bardziej ucieszysz, jak się dowiesz, że kraj bez dostępu do morza miał nie tylko admirała dowodzącego potężną flotą, ale również pancernik. https://pl.m.wikipedia.org/wiki/SMS_Szent_István  

 

 

Na który zrobili zrzutkę obywatele Królestwa Węgier jak Polacy na Orła w FONie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dyskusyjny - ale "what if..?" całkiem ładny... Co do historii (nie mnie ją oceniać) - mały skrawek wojennych dziejów tych terenów przedstawiono w filmie "Sfora" z Marcinem Dorocińskim w roli głównej - gorąco polecam..!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiałem w Bytomiu, skąd Łotysze mieli P-11c. Całkiem ciekawy ten what-if. Sam lepiej bym nie zrobił, no może użyłbym innego materiału na linki.

P.S. Komentarzy niektórych powyżej nie komentuję, świadczą tylko o samych komentujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiałem w Bytomiu, skąd Łotysze mieli P-11c. Całkiem ciekawy ten what-if. Sam lepiej bym nie zrobił, no może użyłbym innego materiału na linki.
P.S. Komentarzy niektórych powyżej nie komentuję, świadczą tylko o samych komentujących.

Cudności praca. Butthurt forumowiczów o poglądach zbliżonych do neofaszystowskich zdecydowanie potwierdza kolaboracyjny i zdradziecki charakter GoralenVolk. Doskonała pozycja "what-if".
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.