Skocz do zawartości

Dornier Do-24K - Italeri plus dodatki - 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się bałem o to, że płat z silnikami i pokrywami jak osobny podzespół będzie wrażliwy na jakieś potencjalne uszkodzenia, a tu widać, że zaraz bryła modelu będzie zespolona. Ten model będzie robił (już na tym etapie robi) kolosalne wrażenie. Nie mogę się doczekać kiedy zobaczę na żywo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2022 o 21:52, Mikolaj75 napisał:

Na początek w płytce "głównej" żyletką nacięcie w klin:

 

6Eg16NDl.jpg

 

 

Na boki nakleiłem płytki 0,25mm - już widać zagłębienie:

 

vEB4riyl.jpg

 

 

Odpowiednio długie ramię pozwala wygodnie obrabiać wokół otworków i malować:

 

COKNOCIl.jpg

 

wQglQCOl.jpg

 

 

Na koniec wlociki odcięte i przygotowane do wklejenia:

 

QLRCvA5l.jpg

 

 

 

Napisałem kiedyś, w którymś wątku:

 

Cytat

Wystarczy spojrzeć np. na któryś warsztat Mikołaja. Tam pięknie widać zasadę robienia detali, która polega na stopniowym uszczegółowiani elementu z zachowaniem maksymalnie możliwego komfortu operowania materiałem.

 

Właśnie  o to mi chodziło! :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie i uwagi. 

Gonzo - miło mi, ze zwróciłeś uwagę na metodykę;

Marcin - mogę już powiedzieć, że bez obaw - połączenie stało się faktem bez strat, grzecznie sobie schnie.

Soris - w czym upatrujesz nieścisłości? Wzorowałem się na 4 znanych mi fotkach DQ H, one są jakości takiej sobie, ale uważam, że kształt jest poprawny na tyle na ile analiza historyczna pozwoliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mocniej zaokrąglił wewnętrzne narożniki (zewnętrzne też) liter, poszerzył je i wytłuścił (pogrubił). Generalnie, to mam wrażenie, że kod jest za krótki i to widać na odległościach liter od bocznego, okrągłego okienka.

Średnica roundla jest u Ciebie raczej za mała, a jego wewnętrzne koło za duże, nie powinno być większe od średnicy okienka. To taka moja analiza robiona na szybko, rysunek zresztą też, zwłaszcza "ogonek"  przy Q jest do poprawy, w dodatku robiona na bazie jednego zdjęcia, więc te wszystkie uwagi mogą być nic nie warte... 😉

1364002916_DQoH2.thumb.jpg.0dfbeea8f5d302de4134f17f06fbba59.jpg

 

344152588_DQoH1.thumb.jpg.b7516e9559efb0135054c3603fa88675.jpg

 

610034699_DQoH3.thumb.jpg.7894998b674e2e5c5a2d14d2044d00a5.jpg

 

 

Edytowane przez Soris
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do Twojej analizy wrzucił jednak jeden czynnik. Że biały, czy też jasny, na tak starej i nieostrej fotografii ma tendencję do "wyłażenia" poza swój właściwy obrys. To by oznaczało, że zarówno narożniki nie są bardziej zaokrąglone niż to co widać na modelu Mikołaja, ani też siłą rzeczy rozmiar liter nie będzie większy. Myślę, że to czynnik, który warto brać pod uwagę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soris - dzięki za tę analizę, uważam ją za rzeczową i przydatną. Co do rozmiaru liter zgadzam się z poglądem Marcina, że biel na fotkach się powiększa i bardzo widoczne jest to na finflashu gdzie biały jest wizualnie jakieś 10-15% większy od granatu. Myślę, że możesz mieć rację do ewentualnych korekt w zakresie łuków na literach, ale przy całym moim rygoryzmie i nieostrości fotki uznam je za akceptowalne na modelu, wydaje się też, że fikuśna kreseczka przy Q na DQ F jest inna niż bardziej prosta na DQ H. Natomiast zwróciłeś moją uwagę na inny element, który przemyślę - nieco za małe białe kółko w rondlu... Boję się jedynie, że straty przy próbie korekty mogą przewyższyć zyski... 

Tak czy inaczej uznanie za bystrość i chęć analizowania 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.