Skocz do zawartości

Dornier Do-24K - Italeri plus dodatki - 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Dziękuję 🙂

Tymczasem trwa dość powolne wyrabianie ostatnich detali, jak np wloty pod silnikami:

 

FxODyTLl.jpg

 

PgOJtTEl.jpg

 

LhcHztNl.jpg

 

Albo osłony silników, które będą podniesione. Na początek rozrysowane, nawiercone i ponitowane - jeszcze na większym arkuszu hipsu:

 

x4a4uJkl.jpg

 

UQEdEGbl.jpg

 

Następnie wygięte termicznie, sezonowane na profesjonalnym przyrządzie, później zaopatrzone w strukturę wewnętrzną. Trzeba pilnować symetrii i uważać, żeby finalnie były 3 pary:

 

dKgBGyvl.jpg

 

IslOFDsl.jpg

 

jov5mnWl.jpg

 

ZRIKGyrl.jpg

 

Teraz przede mną dość trudny etap - zastrzały (technicznie proste, ale wymagające wzmożonej uwagi ze względu na geometrię).
CDN :)

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mikolaj75 napisał:

Trzeba pilnować żeby finalnie były 3 pary

 

Niełatwe zadanie. Kibicuję.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się podoba.

jpl - podobny, czyli też Do-24? Jaka wersja i barwy?

zaruk - z jednej strony hehe, a z drugiej jednak trzeba uważać przy wklejaniu struktur wewnętrznych, żeby na końcu nie mieć np 2 lewych i 4 prawych osłon, bo to się wtedy modelarz wkurza i musi robić od nowa, a doświadczenie podpowiada, że od nowa to duże ryzyko, że będzie gorzej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mikolaj75 napisał:

zaruk - z jednej strony hehe, a z drugiej jednak trzeba uważać przy wklejaniu struktur wewnętrznych, żeby na końcu nie mieć np 2 lewych i 4 prawych osłon

Masz rację. Zmieniam ton na poważny 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Drogi Mikolaj75

Jestem hiszpańskim modelarzem członkiem Stowarzyszenia Modelarzy Walencji i kupiłem ten samolot, ponieważ w Hiszpanii służył w Pogotowiu Lotniczym (SAR).
Szukam planów odtworzenia nitowania zewnętrznego samolotu, szukam i szukam i nadal nic nie znalazłem.
Czy istnieje dokumentacja, którą można zakupić do tego zadania?

Dziękuję.

Mam nadzieję, że Tłumacz Google dobrze wykonał swoją pracę, ponieważ nie znam w pełni Twojego języka.

Sergio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sky i blackriver - z dokumentami do Dorniera 24 jest kłopot. Ja też nie odszukałem dobrych planów, a o nitowaniu nie ma mowy. Linie oraz nity starałem się odtworzyć przez analizę zdjęć.

Bardzo pomocne są strony: www.dornier24.com oraz www.seawings.co.uk, tam można dużo znaleźć.

Są książki typu monografia, ale bardziej poświęcone są stronie historycznej niż technicznej. 

Muszę przyznać, że to jeden z trudniejszych moich projektów jeśli chodzi o gromadzenie dokumentacji.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Mikolaj75 said:

Sky i blackriver - z dokumentami do Dorniera 24 jest kłopot. Ja też nie odszukałem dobrych planów, a o nitowaniu nie ma mowy. Linie oraz nity starałem się odtworzyć przez analizę zdjęć.

Bardzo pomocne są strony: www.dornier24.com oraz www.seawings.co.uk, tam można dużo znaleźć.

Są książki typu monografia, ale bardziej poświęcone są stronie historycznej niż technicznej. 

Muszę przyznać, że to jeden z trudniejszych moich projektów jeśli chodzi o gromadzenie dokumentacji.

 

Hello Mikolaj:

Zgadzam się z Tobą, umieściłem już w ulubionych dwie strony, które mi poleciłeś.
To prawda, co mówisz w odniesieniu do książek. Skupiają się na kwestiach historycznych i nie ma dokumentacji, jak w Mushroom Publications - MMP Books - w dziale Scaleplans. Gdzie możemy zobaczyć wszystkie te linie nitów i paneli każdej wersji.
Ale jeśli chodzi o ten samolot, nie mogę znaleźć takiej dokumentacji.
Szkoda, bo jest piękna.
W każdym razie pozostało mi jedno źródło informacji, a mianowicie porozmawianie z Muzeum Lotnictwa w bazie Cuatro Vientos w Madrycie.
Zobaczmy, co mi powiedzą.
Przy okazji, jak nosisz urządzenie? Nie mam zamiaru jeszcze tego zaczynać i nie będę opisywać tego tak jak ty, ponieważ nie mam tych umiejętności i znacznie mniej… czasu.

Jeśli znajdę informacje na tej stronie, wrzucę je do tego wątku.

Kiedy mój też się zaczyna.

Pozdrawiam i bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, Wojtek190 said:

Mogę tylko polecić monografię Dornier Do 24 Units by Peter Jong Chris Dave

 

Hello Wojtek:

 

Któregoś dnia ściągnąłem tę książkę w formacie pdf.
Doceniam pomoc.

 

Sky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sky napisał:

 

Hello Wojtek:

 

Któregoś dnia ściągnąłem tę książkę w formacie pdf.
Doceniam pomoc.

 

Sky

Jest jescze trochę zdjęć w "Luftwaffe I Band 9 Fieseler 156 Storch, Arado 196, Dornier 18, Dornier 24, Messerschmitt 323, Fokker T-VIII, Gigant (Waffen Arsenal 9)" by Uwe Feist, Mike Dario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

No to zaczynam z kolorem...

 

KOFS5Eah.jpg

 

xpn9fdQh.jpg

 

Czasochłonne - maski na 4 sesje (najgorsze wieżyczki), czarny rozłożony na 3 dni, biel dzięki temu że weekend udało się na 2 podejścia. Tzw. marmurek próbowałem zmodyfikować celem uzyskania bazy pod ugięcia blach, czy skutecznie się okaże...

 

Aaa, PS. Jeśli macie ciekawe fotki pokazujące jak układały się kopcie za wydechami na górnej powierzchni płata, to bardzo będę wdzięczny za podzielenie się... :)

Edytowane przez Mikolaj75
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać o cel kładzenia czarnego primera kiedy chwilę potem malujesz na biało. Czemu nie dałeś białego primera od razu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.