Skocz do zawartości

Dornier Do-24K - Italeri plus dodatki - 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Marcin Witkowski napisał:

Chciałem coś dziś przedsięwziąć warsztatowo, ale ręce mi opadły. 

 

 

A ja miałem już dzisiaj nic nie robić, ale jak obejrzałem aktualizację to zaraz trochę kratownicę podpiłuję.

Silnik to fajny temat, choć w 72 jeszcze żadnego nie zrobiłem.

TH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dziękuję - Marcin po prostu Ci się nie chciało. Łukasz - to ważne żeby robić jak się jest w cugu, bo spadek weny to zjawisko znane i częste

Tomasz - na pewno w Wellingtonie silniki zbudujesz. Ja w sprawie silników zastosowałem "metodę kozy" - po Lulce do Su każdy już będzie łatwiejszy 😉

GTI Style - na faktycznie ciężko z patyczkami, u mnie w domu jest zalecenie poszukiwania plastikowych. Nadto np po zmywaniu washa końcówki odcinam i wrzucam do magazynku.

Edytowane przez Mikolaj75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spiton napisał:

to już jest perwersja...

No nie, są to standardowe działania przy dążeniu do osiągnięcia jak największej, możliwej w danej skali zgodności z oryginałem, oczywiście w modelach wychodzących poza zakres prosto z pudła.

11 godzin temu, Mikolaj75 napisał:

 

Tomasz - na pewno w Wellingtonie silniki zbudujesz. Ja w sprawie silników zastosowałem "metodę kozy" - po Lulce do Su każdy już będzie łatwiejszy 😉

.

Już bym się za nie zabrał, żeby mieć odskocznię od kratownic.

TH

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2021 o 17:17, GTiStyle napisał:

Jest jeszcze szansa dostać patyczki do uszu, które nie są z papieru?

Patyczki po lizakach są ciagle plastykowe. Mam w domu 4-latka to wiem :) rozmiary różne, trzeba tylko poszukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa.
Tymczasem górna blacha z wewnętrzną strukturą, która nie jest odpowiednikiem oryginału ale ma inne zadanie - stanowi rodzaj szyn w które wejdzie wąska blaszka otaczająca silnik:

 

NaTC3nql.jpg

 

bPlYZ53l.jpg

 

1PtBGCVl.jpg

 

5AR67oxl.jpg

 

t2HqeGwl.jpg

 

Po pomalowaniu wsuwając bokiem wklejam gwiazdy na oryginalnym przyrządzie montażowym. Jak widać panele dostały litery A, B, C - to dlatego, że w osobnych pojemniczkach przygotowane są rury wydechowe indywidualnie dla każdej gwiazdy:

 

sV883yVl.jpg

 

I tu już rury wklejone:

 

y0cGTrEl.jpg

 

Po wyschnięciu przymiarka do płata:

 

TdsUaTuh.jpg

 

9u9qdVhh.jpg

 

o6L4uMDh.jpg

 

5xv2giCh.jpg

 

1x3V4QSh.jpg

 

F4eqpC9h.jpg

 

MAhYpjah.jpg

 

I ogląd aktualnego stanu całości:

 

1kSZgJPh.jpg

 

yTMk6aXh.jpg

 

CDN :)

  • Like 13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki wszystkim

 

Tymczasem TRZY WIEŻE...
Wieżyczki są ostatnim newralgicznym zespołem z dużym ładunkiem problemów, jakie zawsze wiążą się z przezroczystością.
Długo nie miałem na nie pomysłu, ten który zastosowałem jest dość skomplikowany, ale ponieważ finalnie dał efekt, który zaakceptowałem, to póki co wieże zostają.

Na początek tworzywo poszło do wrzątku i zostało wklejone w hipsowe pierścienie o oczekiwanej średnicy:

 

r0Parkcl.jpg

 

qjBHCb5l.jpg

 

mwMICT3l.jpg

 

Następnie wyciąłem krążki, które na wiertarce uformowałem w "daszki" wież:

 

VTTUNO2l.jpg

 

vxfBXlql.jpg

 

Daszki zostały doklejone na wewnętrznych ramkach:

 

kDAz5MOl.jpg

 

Szybki sufitowe, zostały zwymiarowane, wycięte cyrklem w tworzywie, uformowane w stożek pod każdą z wież i wykąpane we wrzątku, dzięki czemu trzymają wymiar bez większych napięć:

 

FQb8Ofel.jpg

 

d77Yu0wl.jpg

 

Naddatki zostały odcięte, obrobione, a linia styku zamaskowana folią która jednocześnie imituje ramkę:

 

aYKvd27l.jpg

 

I potem ramka po ramce wszystkie wieże:

 

img%5D

 

Uznałem, że akceptuję.. W swoich miejscach dobrze siedzą:

 

xJr7zr9l.jpg

 

SDQk8Fql.jpg

 

FYYGg02l.jpg

 

CDN :)

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, barszczo napisał:

 Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale czy tłoczenie, a potem ewentualne oklejenie nie byłoby prostsze?

Pewnie tak ale Mikołaj nie lubi drogi na skróty 😎

 

Kopułki przednie, przyjemność dla oczu oglądać kolejne zmagania z materią nieożywioną 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.