Skocz do zawartości

Dornier Do-24K - Italeri plus dodatki - 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Dzięki wszystkim. Zaruk - co najmniej 1:3-4 na korzyść rozcieńczalnika.

 

Idzie wolniej niż bym sobie życzył, ale jakoś tam się kompletują ostatnie detale, jak np drabinki dostępowe do silników:

 

jj3FTizh.jpg

 

7SYrAQdh.jpg

 

JwrWqwbh.jpg

 

A i na modelu pojawiły się oznaczenia:

 

Atn3amLh.jpg

 

CDN..

  • Like 11
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się podoba.

Andrzej - myślę, że będzie ciężko, a jak ognia unikam "zdanżania" na najzacniejszą choćby imprezę, bo to się raczej nie kończy dobrze.

Za to gadam z chłopakami, żeby nie robić frekwencji w Mosongradzie i wybrać sympatyczniejszy kierunek 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mikolaj75 napisał:

... jak ognia unikam "zdanżania" na najzacniejszą choćby imprezę, bo to się raczej nie kończy dobrze.

Słuszna uwaga, bo w takich przypadkach, jak Twój, bardziej adekwatne jest: spiesz się powoli.

Dornier tymczasem zapowiada się na kolejnego łowcę krasnali 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Andrzej_LK napisał:

Mamy kategorię "model w budowie". I jak sięteraz wykręcisz?

 

Eee, w tej kategorii mam bardziej rozgrzebanego psa płci żeńskiej... Dornier jest na takim etapie, że już - w moim subiektywnym przekonaniu - nie nadaje się sensownie do tej kategorii.

A to będzie ostatnia edycja? Nie uda mi się go w przyszłości przywieźć? 🙂

 

Rafał - spieszę się powoli, choć dziś udało się pomalować większość popierdółek typu osłony silników, podeściki itp. Sam Dornier właściwy to może i się zmontuje, ale jeszcze trza skończyć wózek i skombinować podstawkę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A to będzie ostatnia edycja? Nie uda mi się go w przyszłości przywieźć? 

Specjalnie dla Ciebie będą następne edycje 🙂 Poczekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszaty - niech Ci nie będzie szkoda, bo jednak da się to wnętrze zobaczyć. Na razie wszystko jest zamaskowane, ale szybki są dość duże, a i szyberdachy będą otwarte. Jasne, że to nie będzie widoczne jak na dłoni, ale taka to już konstrukcja. Silniki też będą w całości otwarte.

Tymczasem w przygotowaniu sprzęt przeciwcesarski:

 

CoQ0IEll.jpg

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Majówka spowodowała przerwę na rzecz skali 1:1...

 

S8Zm7Bsh.jpg

 

Ale już wracamy, tym razem do wózka, któremu przygotowałem podwozie:

 

F2YEb8rh.jpg

 

RkAAHzwh.jpg

 

JymHKOyh.jpg

 

JwVwhzwh.jpg

 

FOTEkuHh.jpg

 

J3npfJVh.jpg

 

rs1oKy0h.jpg

 

I z dużą ostrożnością pierwszy kolor linii glonowej:

 

img%5D

 

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki wszystkim, że się podoba.

Barszczo - jak zwykle trafiasz zdjęciami w punkt. Istotne jest to, że ogólnie nie ma tam jakichś sensacyjnych układów zacieków jeśli chodzi o spód, za to przecudnie są pokazane zabrudzenia pod pływakami na "pionowym" odcinku burty, wcześniej nie miałem pomysłu jak tam eksploatować, w teraz już wiem. Dzięki.

Piotrkur - chyba tak nie zrobimy, choćby fotki od barszcza pokazują, że raczej nie obtłukiwali dzioba, ale dzięki za propozycję. 

W weekend ma padać, to może uda się trochę podciągnąć. Duży ten Dornier i to olejowanie dość powoli idzie...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mikolaj75 napisał:

za to przecudnie są pokazane zabrudzenia pod pływakami na "pionowym" odcinku burty,

Tak czułem że Ci się przydadzą te dwa pierwsze zdjęcia, cieszę się że mogłem pomóc :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.