Skocz do zawartości

Dornier Do-24K - Italeri plus dodatki - 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem właśnie fejsbuka i mi się wyświetliło takie kolorowane zdjęcie. Nie wiem czy kolega zna je i czy w ogóle będzie pomocne, ale przynajmniej moim zdaniem jest fajne :D

 

FB_IMG_1653319085243.thumb.jpg.c65cce37a65a8b15df2fa17f64a83293.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mikolaj75 napisał:

Tymczasem pracujemy nad płatem. Mam nadzieję, że jakoś się broni:

 

Jak Częstochowa.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafał B napisał:

 

Kokiet 😄😉

 

He he, może trochę, ale - niezależnie od poziomu zadowolenia z brudzenia - lepiej dostać wskazówki czy sugestie teraz niż w galerii... 😉

Dodatkowo przedstawiam dzióbek z linią, wydaje się, że nie ma co już dalej męczyć, ale jakby co to piszcie..:

 

66Jxyeyh.jpg


ubiaPbXh.jpg

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko jest.

Ale, jeśli 

1 godzinę temu, Mikolaj75 napisał:

wydaje się, że nie ma co już dalej męczyć, ale jakby co to piszcie

to bym zaproponował psiknąć całość jakimś półmatem i pobawić się jeszcze olejami, zwłaszcza białym, żeby porobić jakieś wyblaknięcia. Takie przebarwienia poniżej linii wody, fajnie by zaakcentowały kontakt z wodą. 

Ale generalnie, to już teraz świetnie to wygląda

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Przemek - MaXus napisał:

to bym zaproponował psiknąć całość jakimś półmatem i pobawić się jeszcze olejami, zwłaszcza białym, żeby porobić jakieś wyblaknięcia. Takie przebarwienia poniżej linii wody, fajnie by zaakcentowały kontakt z wodą. 

 

O to to, dzięki, myślałem o tym, tylko właśnie ten biały chyba raczej powyżej linii wody, czyli tam gdzie sól mogła się łatwiej gromadzić przy wysychaniu podczas postoju - nie wiem czy dobrze myślę, na podstawie zdjęć dość ciężko to stwierdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mikolaj75 napisał:

 

O to to, dzięki, myślałem o tym, tylko właśnie ten biały chyba raczej powyżej linii wody, czyli tam gdzie sól mogła się łatwiej gromadzić przy wysychaniu podczas postoju - nie wiem czy dobrze myślę, na podstawie zdjęć dość ciężko to stwierdzić...

Też dobry pomysł, wiem, co masz na myśli. Niestety, nie mam pojęcia, jak to może wyglądać w rzeczywistości.

Widzę dwa rozwiązania, albo przyjmujesz sobie jakąś własną logikę i improwizując robisz sobie podług tego albo szukasz zdjęć (najlepiej w kolorze), które ci się spodobają do przeniesienia na swój model, myślę, że w tym przypadku nawet nie ograniczałbym się do latających jednostek, ale przyjrzałbym się  choćby statkom. W sumie jeszcze trzecie rozwiązanie, które łączy w sobie oba powyższe 😉

Natomiast co do samych olejnych, to ja  akurat bardzo lubię z nimi pracować i często moduluję przy ich pomocy całe powierzchnie, choć trzeba uważać, bo potrafią bardzo zmienić bazowe kolory, ale to już zależy od tego, czego oczekujesz i w jakim stopniu/ilości je stosujesz.

Trzymam kciuki, żeby efekty ci się podobały 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, panie kierowniku.
Dzisiaj rano na AWN powiesili fotkę złomowanych na brzegu Boga Lake Dornierów. Datowana na 1946 - czyli już ze dwa latka tam przeleżały. Słabiutkiej jakości i raczej nie da się czegoś więcej z niej wydobyć.
Są tylko cztery, więc w międzyczasie okoliczni musieli już sobie zabrać tego, który dotrwał do dziś w postaci kadłuba jako łodzi mieszkalnej.
Skrobłem komu czeba pytanko o ewentualne źródło w lepszej jakości, ale na sukcesy bym nie liczył. Czyli raczej tylko do archiwum, chociaż może Ty akurat coś tam zobaczysz.
 

Dorniery-24----Booga-Lake,-1946.jpg

 

I ze zbiorów Johna Bodena - dwa kołpaczki od X-7 (A49-2):

285288234_1429051457611052_7923952121334486248_n.jpg.8d69b84eb79e842ab42c1225b6323ced.jpg

Edytowane przez KayFranz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Panie Redaktorze 😀

Dzięki, ta fotka krąży tu i tam, ale faktycznie poziom dewastacji samolotów czyni ją raczej nieprzydatną. Mam pewien pomysł na ten biały kolor, ale zrobię to bardzo ostrożnie i zachowawczo, bo tu już jest blisko psucia w myśl zasady, że lepsze jest wrogiem dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Przemkową namową ciut bieli, aby zamknąć kwestię glonolinii..

Zależało mi na wyraźnym choć subtelnym rozgraniczeniu - stąd maskowanie. Aby wszystko było równolegle najpierw nakleiłem pasek taśmy od góry, aby cały czas widzieć linię - uważam, że wklejenie od razu z dołu niesie ryzyko przekoszenia. Potem naklejony został właściwy pasek maskujący. Po zdjęciu górnego drobnym pędzelkiem naniosłem lekko i nieregularnie plamki białej olejnej farby:

 

rzYZJlgl.jpg


cjrBAyul.jpg


XV8Rwqtl.jpg

 

Plamki zostały roztarte/zrolowane patyczkiem do uszu, potem po zdjęciu paska traktowane pędzelkami, patyczkami aż do uzyskania efektu jak niżej:

 

M08g4bFh.jpg


tP2l984h.jpg

 

 

 

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał, świetnie.:super:

A wracając jeszcze do okopceń na skrzydle, ja bym dodał jeszcze jakieś plamki. W wilgotnym (morskim) klimacie w rurach mogła się gromadzić wilgoć i w trakcie uruchamiania silników mogło plunąć mokrą sadzą z rur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rymulusie - o plamkach pomyślę jeszcze, pewnie masz rację.

 

Tymczasem rozpoczął się montaż napędów. Podzieliłem to na etapy z założeniem, że dopiero po autoprzepuszczeniu etapu głównie pod kątem zachowania symetrii - tak względem samych podzespołów jak i wobec całego modelu - z ustawicznymi przymiarkami płata do kadłuba - mogę przejść do następnego.
Etapy są następujące:
1.podesty dostępowe;
2. silniki "właściwe";
3. drabinki podsilnikowe;
4. osłony główne;
5. śmigła z kołpakami.

Etap 1 - każdy podeścik wklejany po dokładnym ustabilizowaniu poprzedniego - ogólnie uznałem, że jest ok:

 

fH6osVIh.jpg

 

Etap 2 - silniki właściwe:

 

3LhEYegh.jpg

 

rN65CKKh.jpg

 

yYfSEuuh.jpg

 

VztQTNfh.jpg

 

Teraz muszę przemyśleć jak czysto i symetrycznie zamontować drabinki.. CDN..

  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre przyjęcie. Dziś mała procedurka bez efektu wow - efekt całości buduje się z maleństw, które nie są szczególnie widowiskowe solo. Pewnie wielu z was ma własne sposoby, ale jeśli ktoś skorzysta, to będzie mi miło. Tym bardziej, że recepta z tych prostszych. A zatem chwyty powietrza:

 

Zorientowałem się, że w całym planie montażu napędów zapomniałem o małych wlotach powietrza nad górną osłoną silnika. Zawsze zależy mi na tym, aby taki wlot przynajmniej trochę miał realność, czyli wgłębienie.

Na początek w płytce "głównej" żyletką nacięcie w klin:

 

6Eg16NDl.jpg

 

 

Na boki nakleiłem płytki 0,25mm - już widać zagłębienie:

 

vEB4riyl.jpg

 

 

Odpowiednio długie ramię pozwala wygodnie obrabiać wokół otworków i malować:

 

COKNOCIl.jpg

 

wQglQCOl.jpg

 

 

Na koniec wlociki odcięte i przygotowane do wklejenia:

 

QLRCvA5l.jpg

 

 

CDN...

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.