Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, TM48 napisał:

 

Ja jestem w stanie zrozumieć, że ktoś woli dwa modele za 50.- niż jeden za 40.- bo tapczan taniej zapełni. Tylko ile można o tym pisać? To już ma znamiona nerwicy natręctw.


Proszę nie dyskredytuj jednego z hobby 😉

Nie od dziś wiadomo, że sklejanie modeli oraz kupowanie modeli to dwa niezależne hobby :)

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, HKK napisał:

Jak idę do restauracji na steka, to zamawiam steka a nie dwa schabowe bo wychodzi taniej. Choc lubię i jedno i drugie. Oczywiście mogę czekac aż będzie promocja na steki, ale mogę się nie doczekać. Ponarzekać na zbyt wysokie ceny steków też mogę, ale co to zmieni? To tyle w temacie porównań cen różnych modeli w różnych skalach. 😉

To nie tak kolego HHK -,,Kropla drąży skałę".

Narzekanie na wyższe ceny AH w porównaniu do innych wytwórców, jest też obecne na innych zagranicznych forach .

Dobrze jest uzmysłowić producentowi że przegina z cenami . Oczywiście znajdzie się garstka ,,stukniętych" co to by chciało dotację założyć  bo POLSKIE ,ale prawa rynku są nieubłagane. Myślę że to jojczenie daje w pewnym sensie jakiś skutek ,bo Arma już zaczyna się nieśmiało tłumaczyć  dlaczego ma takie ceny i z czego one ponoć wynikają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TM48 napisał:

No tak, ale zjadasz te steki od razu, a nie upychasz trzysta schabowych w tapczanie. 😉

Ja jestem w stanie zrozumieć, że ktoś woli dwa modele za 50.- niż jeden za 40.- bo tapczan taniej zapełni. Tylko ile można o tym pisać? To już ma znamiona nerwicy natręctw.

A co ja takiego zrobiłem, żeby tu jakieś osobiste wycieczki robić? :haha:

I to jeszcze 300 schabowych, ja po prostu mam grube kości!

Edytowane przez Tap-chan
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z Wikipedii:

Wild Weasel V

The F-4E, the most advanced Phantom variant with extensive ground-attack capabilities and an internal gun, became the basis for the F-4G Wild Weasel V (also known as the Advanced Wild Weasel). This modification consisted of removing the gun and replacing it with the APR-38(t) Radar Homing and Warning Receiver (later upgraded to the APR-47), and a cockpit upgrade for the back seat to manage the electronic combat environment. A total of 134 F-4G models were converted from F-4Es with the first one flying in 1975. Squadron service began in 1978.

 

I tak, oznaczenie F-4G zostało w tym przypadku użyte drugi raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, pmroczko said:

Cytat z Wikipedii:

Wild Weasel V

The F-4E, the most advanced Phantom variant with extensive ground-attack capabilities and an internal gun, became the basis for the F-4G Wild Weasel V (also known as the Advanced Wild Weasel). This modification consisted of removing the gun and replacing it with the APR-38(t) Radar Homing and Warning Receiver (later upgraded to the APR-47), and a cockpit upgrade for the back seat to manage the electronic combat environment. A total of 134 F-4G models were converted from F-4Es with the first one flying in 1975. Squadron service began in 1978.

 

I tak, oznaczenie F-4G zostało w tym przypadku użyte drugi raz.


Cuodziło o to, że pierwsze F-4E miały “twarde skrzydło”  ale doczytałem już w Internecie że  Łasice miały już to “miękie”. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, AnatolPigwa napisał:

Akurat G to chyba wczesne F-4E z wydłużonym resusem (chyba żę mówimy o F-4G Marynarki)? Wtedy tematem są raczej antenki niż skrzydło.

Ale mnie jest tu obojętny aspekt skrzydła - zakładam, że FM wie co robi (a nie ogłosi później, że jest źle i...już) da mi, zbieraczowi, okazję do posiadania F-4 w wersjach G Wild Weasel i S 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie malowanie jakieś znajome...

 

Boxart F-100F Super Sabre 8892 AMT/ERTL

 

Kleiłem ten model prawie 30 lat temu i nie wiedziałem, ze to maszyna Gabreskiego...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2024 o 13:35, TM48 napisał:

W życiu! Ja nawet zazdraszam tym co mają kilkaset modeli i co niedzielę wyciągają ramki żeby mieć zapach plastiku do porannej kawy.

Co sobotę. Wtedy jest więcej czasu na wybieranie który skleić i ostatecznie nie sklejenie żadnego.

 

  • Like 2
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.