Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Biorąc pod uwagę współpracę Revell/Monogram sprzed lat i to że Revell jest chyba obecnie właścicielem wielu form od Monogram, to stawialbym na tego trupa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blohm&Voss BV222 - wow! Duże WOW! Bo i model duży - jakiś czas temu odbyła się na tym forum taka nieco zrezygnowana dyskusja pt. qrde, szkoda, że nie kupiłem jak były... Dla mnie bomba!

 

A Arado 240 - bardzo zgrabny, niewielki model ciekawego samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homebee zrobił ładny montaż na BM, pozwoliłem go sobie zmodyfikować na potrzeby tego wątku.
Zastanawia pochodzenie Fryca w Starter Secie i zestawach Dogfight Double (i czy kiedykolwiek odbyła się walka 109 F-4 z P-51D).
AIR1.thumb.png.b9b684876102e4cf896ea3328814a0ed.pngAIR2.thumb.png.498121f6f66534393219834552f32512.pngAIR3.thumb.png.48f49762297e20314680d82c02034778.pngAIR4.thumb.png.75091d5c3118a31dd340268d7f9303d0.png

Edytowane przez caughtinthemiddle
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lord_karton napisał:


Powodzenia im życzę w wojowaniu z Eduardem. Swoją drogą, "płytka" chłodnica oleju + okrągłe wnęki + zewnętrzne wzmocnienia ogona to nie jest specjalnie popularne kombo w F-4, ciekawe, jaki mu dali wlot powietrza do sprężarki, czy jest zewnętrzne szkło pancerne na wiatrochron i jaka jest koncepcja na światła pozycyjne. Jak dali "późny" wlot to tak z głowy kojarzę jedynie bardzo wczesne egzemplarze z bloku produkcyjnego 13001 - 13913, które by do tego pasowały (a i tak nie mam pewności, czy samoloty z Jabostaffel/JG 2, które mam na myśli, miały wzmocnienia ogona, bo takie wyszły z fabryki, czy bo były jakieś poremontowe). W starter secie dają malowania Huya - to jest wczesna F-4 z Erli, tam powinien być smuklejszy wlot typowy dla F-2, okrągłe wnęki i wzmocnienia ogona będą wtedy ok, ale światła pozycyjne powinny być wczesne, bez owiewek - a z kolei we wczesnych F-4 z WNF, gdzie też byłyby ok wlot jak w F-2, okrągłe wnęki i wzmocnienia ogona, światła pozycyjne powinny już być osłonięte.
 

Edytowane przez caughtinthemiddle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o prosze Panowie, tutaj mamy dywagacje o kolejnych P-51D - nudnych, oklepanych i wypranych do granic możliwości z nudnym malowaniem, gdzie szczytem fantazji są ewentualne pasy inwazyjne, a tu przychodzi taka jedna firma i mówi:

a09010_1.jpg%3Ffit=1

który najpewniej ukaże się wcześniej niż te rzeczone Mustangi i który będzie prawdopodobnie kosztował tyle co te dwa małe modeliki razem wzięte:)

I może i linie będą jak rowy, może i nie będzie fikuśnej faktury blachy i "prawidłowo odwzorowanej pokrywy silnika";) może i będą jakieś niedociągnięcia no ale 4 silniki, 4 wieże, 10 karabinów, 8 bomb i lepiej odzorowane wnętrze niż w starej Hasegawie, którego nie będzie widać po zamknięciu, to właśnie robi robote.

No i z czym do ludzi, z czym do ludzi:)

Pzdr.

Jaro

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, caughtinthemiddle napisał:


Powodzenia im życzę w wojowaniu z Eduardem. 


Nikt w Airfiksie nie ma zamiaru wojować z Eduardem. To jest starter kit dla dzieciaków, a nie wyszukany Eduard dla ludzi mogących z głowy pisać o blokach produkcyjnych Friedricha :)  i jestem pewien, że sprzedadzą swoich Fryców dużo więcej niż Czesi. 

Drażni mnie niesamowicie że Airfix z wielką pompą ogłasza nowe wydania modeli, a dla przepaków nie są w stanie nawet podać opisowo, jakie będą nowe malowania - na litość boską, to są przepaki, od dawna macie tam już wszystko poza kalkomaniami...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pepociufakers napisał:

I może i linie będą jak rowy, może i nie będzie fikuśnej faktury blachy i "prawidłowo odwzorowanej pokrywy silnika";) może i będą jakieś niedociągnięcia no ale 4 silniki, 4 wieże, 10 karabinów, 8 bomb i lepiej odzorowane wnętrze niż w starej Hasegawie, którego nie będzie widać po zamknięciu

 


I właśnie odpowiedziałeś, dlaczego ta "stara Hasegawa" zapewne pozostanie atrakcyjniejszym rozwiązaniem.  Przynajmniej dla mnie i nie tylko dlatego, że mam ich 4 😆
 

  

1 minutę temu, filipsg napisał:


Nikt w Airfiksie nie ma zamiaru wojować z Eduardem. To jest starter kit dla dzieciaków, a nie wyszukany Eduard dla ludzi mogących z głowy pisać o blokach produkcyjnych Friedricha :)  i jestem pewien, że sprzedadzą swoich Fryców dużo więcej niż Czesi.


1. Proszę Cię, jakich dzieciaków. To już od dawna nie jest hobby dla dzieciaków.
2. Nie byłbym wcale taki pewien, czy sprzedadzą więcej Fryców niż Czesi. Choćby dlatego, że weekendowy Fryc będzie pewnie tańszy od Airfixa bez farbek.

Edytowane przez caughtinthemiddle
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie hitem jest wskrzeszenie Hawkera P.1127 czyli Kestrela, czyli pre-Harriera, nie pamiętam abym na przestrzeni ostatnich wielu lat spotkał się z nim na jakiejś aukcji , giełdzie itp.

must have na ten rok 🤓

Edytowane przez wuwumaster
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kon_Bar napisał:

No, Edek to to nie jest

Zanabędę ze dwa do kompletu z A(nty)-modelem. Czytałem gdzieś że mogą to być formy-klony Miku model czy tym podobnej żywicy sprzed dwóch dekad. Fajnie że są i że w dobrej cenie :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wuwumaster napisał:

Dla mnie hitem jest wskrzeszenie Hawkera P.1127 czyli Kestrela, czyli pre-Harriera, nie pamiętam abym na przestrzeni ostatnich wielu lat spotkał się z nim na jakiejś aukcji , giełdzie itp.

must have na ten rok 🤓

Na eBay systematycznie widziany i to nie w małej ilości brytyjskiej waluty, czyli dobrze plus 25£.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, caughtinthemiddle napisał:

1. Proszę Cię, jakich dzieciaków. To już od dawna nie jest hobby dla dzieciaków.
2. Nie byłbym wcale taki pewien, czy sprzedadzą więcej Fryców niż Czesi. Choćby dlatego, że weekendowy Fryc będzie pewnie tańszy od Airfixa bez farbek.

Ad. 1 - na zdjęciach z warsztatów modelarskich regularnie widzę dzieciaki, a na grupach facebookowych nastolatków zaczynających sklejać. To tylko my siedzimy na forum tematycznym, a z takich stron korzystają już tylko ludzie... mogący od dawna legalnie pić alkohol :szczerbol:

Ad. 2 - Airfix ma dużo szerszą dystrybucję, zwłaszcza w UK które jest dla nich głównym rynkiem. Co do cen - najnowsze Weekendy wciąż są o kilka złotych droższe od Spitfire'a Vc, którego Airfix wycenia identycznie jak Fryca. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, rudy0007 napisał:

Na eBay systematycznie widziany i to nie w małej ilości brytyjskiej waluty, czyli dobrze plus 25£.

No fakt ja bardziej lokalne tereny obserwuje, ale dobrze wiedzieć (choć cena dość zaporowa za tego antyka, mam nadzieję że wznowienie będzie do strawienia)

Pozdrawiam ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, caughtinthemiddle napisał:

I właśnie odpowiedziałeś, dlaczego ta "stara Hasegawa" zapewne pozostanie atrakcyjniejszym rozwiązaniem.  Przynajmniej dla mnie i nie tylko dlatego, że mam ich 4 😆

Ja odczytałem to jako ironię i prowokację.

Mam "tylko" dwie Hasegawy B-24 i jeśli ten airfixowski będzie taki jak rendery i jeszcze w wersji brytyjskiej to trza się pozbyć Haski😪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wuwumaster napisał:

No fakt ja bardziej lokalne tereny obserwuje, ale dobrze wiedzieć (choć cena dość zaporowa za tego antyka, mam nadzieję że wznowienie będzie do strawienia)

Pozdrawiam ww

A dlaczego cena widnieje £ 6,99?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.