Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Nooo kurde. Na plusy, mechanizacja płata, widzę dwie tablice, czyli może fla wersji A oraz E, a moze dla EA-6) Dziub od Trama czyli przewidują dwie wersje. Więc będzie trzeba tu i ówdzie szpachlować. Widać już że spierdzielony jest statecznik pionowy, ma zły kształt na górze. Ciekawe jest czy jak w 48 i 35 dadzą jeden rodzaj fotelu (GRU-7) zapominając ze model A miał inne fotele. 

Edytowane przez Moses
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jawkersBłagam o osobny wątek nowości w Arma hobby tak jak to jest  z IBG np bo szczerze to już mi bokiem wychodzi to, że ilekroć jakiś model Army się pojawia to jest niekonczonca się dyskusja. Spoko - fajnie, można dyskutować ale proszę w osobnym wątku- Arma to nie jedyna firma na świecie a ostatnio w temacie nowości w 72 dzieje się o wiele więcej niż tylko  wydanie Aircobry  🙂

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, filipsg napisał:

...a i tak pewnie się okaże że jest skopany, jak to Trumpeter :szczerbol: Ale full opcja w temacie klap i składanych skrzydeł się chwali...

 

Akurat większe Intrudery były całkiem udane więc... jest szansa na niezły model wink4

 

34 minuty temu, rudy0007 napisał:

Ciekawe jakie będzie uzbrojenie, oby coś więcej niż jak w A-7 albo A-4 z Bobby Boss'a... 

 

Jestem prawie pewny, że uzbrojenie będzie takie same  i dostaniesz ramki z A-7 razem z Chudymi zbiornikami Douglasa :haha:

 

24 minuty temu, Moses napisał:

Nooo kurde. Na plusy, mechanizacja płata, widzę dwie tablice, czyli może fla wersji A oraz E, a moze dla EA-6) Dziub od Trama czyli przewidują dwie wersje. Więc będzie trzeba tu i ówdzie szpachlować. Widać już że spierdzielony jest statecznik pionowy, ma zły kształt na górze. Ciekawe jest czy jak w 48 i 35 dadzą jeden rodzaj fotelu (GRU-7) zapominając ze model A miał inne fotele. 

 

Oj tam a Kobra z Army ma tarkę do prania a nie imitację płótna na sterach wysokości i kierunku :jezyk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jostein napisał:

(choć przy tej cenie, to ulepszacze w postaci choćby pasów powinny w zestawie być, czy to drukowane, czy z blaszki).


A to prawda. W sumie to ciekaw jestem, czy eksperyment pt. "zabierzemy blaszkę, zostawimy cenę jakby była" nie wyjdzie komuś bokiem.

Edytowane przez caughtinthemiddle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rudy0007 napisał:

Pierwsze odlewy :yahoo:

 

Screenshot_20221005_175524.jpg

Ciekawe czy pobiją stary model z Fujimi, który choć stary dalej jest bardzo dobry i nie obraziłbym się gdyby został wydany przez HOBBY 2000 (wersja EA-6A)

Mimo wszystko czekam na EA-6B z Trumpka.

Godzinę temu, rudy0007 napisał:

Czyli bida z nędzą :benc:

I to podwójna, bo wypraski uzbrojenia A-7 (czyli i A-4) nie trzymają skali i np. bomby MK82 są mniejsze niż powinny być. 

 

Pzdr.

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pepociufakers napisał:

I to podwójna, bo wypraski uzbrojenia A-7 (czyli i A-4) nie trzymają skali i np. bomby MK82 są mniejsze niż powinny być. 

Mi akurat to w ogóle nie przeszkadza, ale jest tyle innych ciekawych możliwości. 

Jeżeli się okaże że ten statecznik będzie skopany, a reszta okaże się lepsza od Fujimi to będę miał z czego robić  przeszczepy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mirage3 napisał:

 

Akurat większe Intrudery były całkiem udane więc... jest szansa na niezły model wink4

Nie licząc bzdurnego nitowania, którego nie powinno być, kokpitu od Wersji E (Tram) a także skrzydeł od tejże wersji dla wszystkich wersji to w sumie tak całkiem dobre były te Intrudery

 

50 minut temu, rudy0007 napisał:

 

Jeżeli się okaże że ten statecznik będzie skopany, 

On jest skopany 😉 HB/Trumpeter bije na głowę Fujimi i Italeri, mechanizacją skrzydeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Moses napisał:

On jest skopany 😉 HB/Trumpeter bije na głowę Fujimi i Italeri, mechanizacją skrzydeł.

To akurat chyba uda się załatwić z Wolfpack'a :nie_powiem: No i wiadomo, że Fujimi jest lepsza od Italerki. Czas pokaże i z pewnością rozwieje wszelkie nasze wątpliwości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rudy0007 napisał:

To akurat chyba uda się załatwić z Wolfpack'a :nie_powiem: No i wiadomo, że Fujimi jest lepsza od Italerki. Czas pokaże i z pewnością rozwieje wszelkie nasze wątpliwości :wink:

Italerka wygląda jakby bazowała na Fujimi, albo na odwrót 😉 roNia się w zasadzie skrzydłami. Nie wiem jak z Wolfpackiem, czy oferuje wysunięte klapy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Moses napisał:

Italerka wygląda jakby bazowała na Fujimi, albo na odwrót 😉 roNia się w zasadzie skrzydłami. Nie wiem jak z Wolfpackiem, czy oferuje wysunięte klapy? 

Ktoś komuś zaglądał przez ramię :wink:

Wolfpack ma tylko złożone skrzydła, ten zestaw oferuje wypuszczone klapy i sloty:

 

Screenshot_20221005_230625.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to łatwiej i taniej będzie kupić HB i cóż z niego klecić. Może nawet dałoby radę przełożyć skrzydła do Fujimi... Zobaczę na pewno jak się ten model pojawi.  

Edytowane przez Moses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jostein napisał:

Na ramce z oszkleniem szyby pancernej brak, a widać ją na zdjęciach samolotu.

Dobra obserwacja. Jakoś ten element ma pecha. W Kobrze 1/32 Kitty Hawka, też to pominięto. 

 

3 godziny temu, Jostein napisał:

Jestem zwyczajnie dociekliwy.

  Dociekliwość jest dobra. Też lubię szukać błędów w zestawach i przy okazji poznawać konstrukcję samolotu. Jakbyś relacjonował swoje dociekania bez niepotrzebnych personalnych wycieczek, to byłoby to zupełnie OK. Dla mnie.  Mi nie wystarcza dociekliwości do rozgryzienia tematu opancerzenia kabiny w tym samolocie. Poza P-400 inne wersje miały wg tabeli też opancerzenia ze stali, dublujące szybę pancerną za pilotem, ale to trudno zobaczyć. Mam tylko jedno zdjęcie i wydaje się, że w większości to było demontowane?

armor.png

armor plate.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
W dniu 5.10.2022 o 18:52, Psar77 napisał:

@jawkersBłagam o osobny wątek nowości w Arma hobby tak jak to jest  z IBG np bo szczerze to już mi bokiem wychodzi to, że ilekroć jakiś model Army się pojawia to jest niekonczonca się dyskusja. Spoko - fajnie, można dyskutować ale proszę w osobnym wątku- Arma to nie jedyna firma na świecie a ostatnio w temacie nowości w 72 dzieje się o wiele więcej niż tylko  wydanie Aircobry  🙂

Nie mam czasu w tygodniu na czytanie i przenoszenie postow do nowego tematu. Śpieszy sie wam gdzieś? To nie trwa 30 minut.

W weekend postaram sie to zrobić, ale i tak wszystkiego wam nie przeniosę, bo tego jest mnóstwo.

Pozdrawiam.

9 minut temu, Psar77 napisał:

@myszaty  będę na Ciebie głosował!!!

A @myszatyniech sie uspokoi. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to ze wszystkie zestawy powielają od lat te same malowania. Nawet aftermarkety nic nowego nie dają..... ileż można patrzeć na F14 Jolly Rogers, albo znad sytry, Wolpacka.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Moses napisał:

Najgorsze jest to ze wszystkie zestawy powielają od lat te same malowania. Nawet aftermarkety nic nowego nie dają..... ileż można patrzeć na F14 Jolly Rogers, albo znad sytry, Wolpacka.....

Nie przesadzaj 🙂 Tego Grim reapera to jeszcze nie bylo, Pukin' Dogs Academy tez pierwszy raz wyszło. Wersja D GWH, ktora wyszla jako pierwsza ma 2 malowania VF-2 z roku 95 wiec to nie sa najpopularniejsze malowania.Teraz do wersji B faktycznie mogli dać coś innego, tym bardziej, ze GWH tez do swojego dala kosci ale... JR sie zawsze sprzeda 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.