Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, kopernik napisał:

Jeśli to wznowienie, to w poprzedniej edycji był dopisek seria 76 i ciekawsze nasze malowanie. Choć  Z obecnie jest na cenzurowanym ! 

brande.jpg

 

I dopiero teraz dowiaduję się, że był zestaw z oznaczeniami krakowskimi? 

 

No to będę musiał jakoś go zdobyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2022 o 22:24, Kolekcjoner WP napisał:

dopiero teraz dowiaduję się, że był zestaw z oznaczeniami krakowskimi? 

 

No to będę musiał jakoś go zdobyć...

Dosyć długo na niego polowałem ale mam 😀.

Ale była też Hansa B.I wydana pod Legato oznaczona jako seria 771662249613514486576504341625315.thumb.jpg.249563f943c02e7065fa4f02eccf6c07.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, myszaty napisał:

Dosyć długo na niego polowałem ale mam 😀.

Ale była też Hansa B.I wydana pod Legato oznaczona jako seria 771662249613514486576504341625315.thumb.jpg.249563f943c02e7065fa4f02eccf6c07.jpg

Pod szyldem Legato wyszło kilka modelli "małego Brandy", z różnych serii produkcyjncych. W tym jeden z żywicznym nosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2 godziny temu, Maxy napisał:

Dromadera z Karayi nie będzie. Podobno jakaś inna firma przejęła model do realizacji. Czy jest coś więcej wiadome?

Jeśli trafiło to do KP to wkrótce będzie model 😁 w innym przypadku, czekaj tatka latka ...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marek K napisał:

ICM, ICM . W końcu jest. A tak się narobiłem ze starym MPM. 

https://icm.com.ua/aviation/ki-21-ib-sally-3/

 

Modelarz musi być cierpliwy.

A dlaczego?

A dlatego, że musi cierpliwie czekać, aż pojawi się lepiej opracowany model.

 

ps. Miałem tak samo z P-43 Lancer. Skleiłem z Pavli, a po pewnym czasie wyszło nowe opracowanie. Od tego momentu ograniczyłem kupno starych short-runow.

 

Pzdr

Jaro

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2022 o 12:41, pepociufakers napisał:

W temacie Aircobry - trudno, będziemy musieli jakoś żyć z tymi trzema łopatami i innymi ułomnościami.

W temacie nowości, a teraz coś z innej beczki -> 

XK72017_3.jpg?t=1648976020

 

Czy ktoś wie czy w polskich sklepach on będzie dostępny? 

Ps. Ki-21 jest już w przedsprzedaży.

 

Pzdr.

Jaro

 

Nosz... miałem już nic nie kupować i co?!!! Zamówiłem letadlo-plywadlo, na dodatek dorzuciłem coś tam jeszcze do pieca. VAT naliczą w PP jak nic.

Edytowane przez Pasqual
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się to trudno porównywalne. F-18F Academy jest modelem możliwym do złożenia bez kleju, dla mniej doświadczonych modelarzy (mnie rażą zwłaszcza duże gniazda na montaż klap podwozia, pylony połączone na stałe do zbiorników paliwa, małą ilość opcji uzbrojenia). Wymiarowo jest chyba ok, niezły kokpit, b. dobre kalkomanie Cartografa. 

Hasegawa to... Hasegawa, czyli wymiarowo ok. , ale "skopane" wloty powietrza do silników (zieje czarna dziura ze szczegółami budowy modelu - gorzej niż F-18C/D). Bardzo dobry pomysł to mocowanie usterzenia poziomego, które pozwala na zamontowanie na samym końcu budowy.

Generalnie, jeśli chcesz zbudować szybko i efektownie to Academy, jeśli ma to być wierna replika z własną koncepcją podwieszeń (które musisz kupić) to Hasegawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, PrzemekW napisał:

Czy to jest najlepszy "Super Robal" w 72, czy Hasegawa jest lepsza?

 

Ja bym się nie wahał i kupował Academy. Zresztą, gdzieś na forum jest mój warsztat i galeria tego zestawu w malowaniu Pukin Dogs. Zestaw może i nie jest najtrudniejszy, ale idzie z tego zrobić bardzo model i przede wszystkim nie przysparza w trakcie budowy nie wiadomo jakich problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.