Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.10.2022 o 09:09, Moses napisał:

Najgorsze jest to ze wszystkie zestawy powielają od lat te same malowania. Nawet aftermarkety nic nowego nie dają..... ileż można patrzeć na F14 Jolly Rogers, albo znad sytry, Wolpacka.....

Zawsze możesz VX-4 albo VX-9 zrobić. I z weatheringiem o ile mnie roboty...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka "nowosci" od KaPcia 😀 Nowe malowania Cessny, Spitfire'a. Wracają szybowce co cieszy :super:Tiger Moth to nie wiem co to będzie, Avia mnie tez cieszy bo na stare AZ sie nie załapałem. Reszta tutaj: https://www.modelarovo.cz/novinky-kovozavodu-prostejov-azmodel-na-rijen/

KPM0355_box.jpg

KPM0352_box.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kon_Bar napisał:

Zakładam, że to przepaki AZ model - zobaczymy, czy „edition 2022” oznacza cokolwiek 😉

 

Szybowników zachęcam do Olympii SP-390 - ja musiałem robić swoje kalki

Może być Pavla, jak Messenger, Kingfisher czy Bobcat,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jostein napisał:

Może być Pavla, jak Messenger, Kingfisher czy Bobcat,

 

Zapytam przy okazji - nie wiecie co się dzieje z Pavlą? Jakoś ostatnio nie ma dostaw, asortyment raczej resztkowy, jak by nie było trochę tych foteli i kabinek vacu mieli, na niektóre poluje już ileś miesięcy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wuwumaster napisał:

Zapytam przy okazji - nie wiecie co się dzieje z Pavlą? Jakoś ostatnio nie ma dostaw, asortyment raczej resztkowy, jak by nie było trochę tych foteli i kabinek vacu mieli, na niektóre poluje już ileś miesięcy... 


Nie odpisują na maile i nie odbierają telefonu od dilerów, strona internetowa zniknęła. Tam już od jakiegoś czasu był jeden człowiek do produkcji, już wiekowy i z problemami zdrowotnymi, być może po prostu poszedł na emeryturę i nie ma komu robić.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

Nikt nie wspomniał o Spicie Mk.IIa Stefanii Wojtulanis (pierwszy z cyfrą 3):

 

KPM0302_box.thumb.jpg.b3be7f7c06d7bc5f5547aa1b3542ac44.jpg

 

 

KPM0302_kamo.thumb.jpg.bcb43d290ec14254a7a41680a69c8c10.jpg

Kamuflaż powinien być day fighter. Numer "3" jest z ECFS gdzie trafił kawałek po tym jak Barbara nim leciała.

Fajnie, że czytają polskie publikacje i próbują odwzorowywać. Nawet jak coś pomylą, albo naknocą to ich lubię.

Edytowane przez Wymysl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Wymysl napisał:

Kamuflaż powinien być day fighter. Numer "3" jest z ECFS gdzie trafił kawałek po tym jak Barbara nim leciała.

Fajnie, że czytają polskie publikacje i próbują odwzorowywać. Nawet jak coś pomylą, albo naknocą to ich lubię.

 

Też lubię Kovozavody, za to, że tam gdzie się da dają polskie oznaczenia. Jak skleję to co mam w składziku, to robię u nich spore zamówienie na kilka samolotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Wymysl napisał:

Kamuflaż powinien być day fighter. Numer "3" jest z ECFS gdzie trafił kawałek po tym jak Barbara nim leciała.

Fajnie, że czytają polskie publikacje i próbują odwzorowywać. Nawet jak coś pomylą, albo naknocą to ich lubię.

To co w KP uznano za Dark Earth jest w istocie Dark Green.  Istnienie starego kamuflażu na Spitfire po drugiej połowie 1942 jest już raczej nieprawdopodobne. Urok kolorowej fotografii, gdzie czasem jest większe zamieszanie, niż przy czarnobiałej:) 

P7926.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wuwumaster napisał:

Zapytam przy okazji - nie wiecie co się dzieje z Pavlą? Jakoś ostatnio nie ma dostaw, asortyment raczej resztkowy, jak by nie było trochę tych foteli i kabinek vacu mieli, na niektóre poluje już ileś miesięcy... 

Jeżeli się nie mylę to chyba gdzieś na forum ktoś napisał, że człowiek który się tym zajmował zmarł.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, letalin napisał:

To co w KP uznano za Dark Earth jest w istocie Dark Green.  Istnienie starego kamuflażu na Spitfire po drugiej połowie 1942 jest już raczej nieprawdopodobne. Urok kolorowej fotografii, gdzie czasem jest większe zamieszanie, niż przy czarnobiałej:) 

P7926.jpeg

To w sumie ciekawe, bo jeśli napisali o Wojtulanis to zrobili to na podstawie PW6, a tam jest taka reprodukcja tego zdjęcia, że kolory widać normalnie szaro-zielone.

A, i ta Twoja fotka przypomniała mi nasze rozważania skąd Matchbox wziął żółte pasy na krawędzi natarcia skrzydeł przy kamuflażu temprate land w modelu Hurricane'a.

Edytowane przez Wymysl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Wymysl napisał:

To w sumie ciekawe, bo jeśli napisali o Wojtulanis to zrobili to na podstawie PW6, a tam jest taka reprodukcja tego zdjęcia, że kolory widać normalnie szaro-zielone.

A, i ta Twoja fotka przypomniała mi nasze rozważania skąd Matchbox wziął żółte pasy na krawędzi natarcia skrzydeł przy kamuflażu temprate land w modelu Hurricane'a.

Jeden przeczytał PW6, drugi namalował. Pokłócili się o to co widać na zdjęciu i wygrał silniejszy. W sumie to zdjęcie z PW6 nie jest takie jednoznaczne, gdy wierzy się mocno  w Dark Earth. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grzes napisał:

W-3 Sokół w zapowiedziach Martoli po 130zł

1051334436_mar211091_72001.png.47a47a8ad8cad6d6d4022887497b2a30.png

 

508911882_mar211093_72002.png.d9777dfa85a760f26e7fc884ebdd3c10.png

 

Noo i na to czekałem :D

EDIT: Na stronie Answera jest promocja na nie i są po 119zł na ten moment

Edytowane przez Vieh_san
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.