Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie śledzę rynku aż tak, więc wiadomość o zamknięciu KH mnie zaskoczyła 😞 Szkoda, że się zamykają, bo podzielam zdanie @Tap-chan- nikt nie zmusza do kupowania, a lepiej mieć kilka modeli danej maszyny, z których można wybrać ten pasujący naszym preferencjom, niż nierzadko jeden, do tego ze starych form.  Jakby nie spojrzeć KH kilka takich tematów "odświeżyło", do czego innym producentom raczej śpieszno w ogóle nie było (Gripen, Jaguar, Su-17, który merytorycznie, z tego co wyczytałem, jest lepszy od HB, linia UH-1 itd.). Czy przez swoje, swobodne nierzadko, podejście do merytoryki i sklejalności, zarżnęli tematy? Cóż pewnie okaże się za jakiś czas, kiedy ich modele znikną z rynku 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tap-chan napisał:

@Wojtu204 nie sromaj się! Podobno Zocha Lynm pisała, że wstrzymują produkcję nowych zestawów, ale stare będą tłukli i sprzedawali.

Na FB z kolei mignęło mi info, że komuś Zofija  napisała, że produkcję też wstrzymali i tylko będą wyprzedawać zapasy, których na jakiś rok im wystarczy.

Najlepsze byłoby oficjalne oświadczenie ale.. strona internetowa od lat nie funkcjonuje, a na FB to tyle wiadomo, co ludzie mniej lub bardziej poinformowani napiszą 🤔

Na razie w magazynie to, co chciałem od nich mieć,  już mam (albo w drodze jest), jeszcze Su-17UM-3K i FJ-3 mi się pałętają w nie wyklutych jeszcze zamiarach zakupu 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W Plastmodelu można zamawiać Phantoma Tamki w 1/48. 

360 pln w cenie regularnej (+ ewentualne 5% rabatu jeśli ktoś się kwalifikuje). Całkiem sensowna kwota, spodziewałem się ponad 400.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego kupuję, bo dwumiejscowy :) Sylwetka mi się podoba, jednomiejscowy mniej i stąd czekałem na F lub G.

 

Co za rok, wpadły do mojego schowka Su-27UB, wpadł Su-33, wpadnie Su-27, wpadnie Hornet F i jeszcze możliwe, że do końca roku GWH wysmaży Su-30SM, a ZM ogarnie F-4E late :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ciekawe jaka będzie cena tego Kocurka.

Obawiam się, że powalająca skoro "stary"golas kosztuje już sporo ponad 400.

Tak wiem można kupić na promocji lub z drugiej ręki, ale to jest nowość i zanim ktoś będzie oddawał naddatki szafowe to trochę potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest MSRP, jak spojrzysz na sklepy to ta cena jest około $99. Można się więc spodziewać, że nowy model będzie o $5 droższy (różnica między cenami MSRP), wyjdzie więc $105. Oczywiście w Polsce będzie po 500 zł, to raczej norma bo podatki rosną dla małych przedsiębiorców w "nowej ładzie".

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tap-chan napisał:

To jest MSRP, jak spojrzysz na sklepy to ta cena jest około $99. Można się więc spodziewać, że nowy model będzie o $5 droższy (różnica między cenami MSRP), wyjdzie więc $105. Oczywiście w Polsce będzie po 500 zł, to raczej norma bo podatki rosną dla małych przedsiębiorców w "nowej ładzie".

 


To jedna sprawa. Przede wszystkim jednak koszt frachtu przez ostatnie półtora roku wzrósł dziesięciokrotnie. I sprawia wrażenie, jakby na tym się nie miało skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Usul napisał:

I jest!!

Nowy Phantom II z Tamki: 

 

https://www.mojehobby.pl/products/McDonnell-Douglas-F-4B-Phantom-II.html

 

Ucinamy wszelkie domysły - cena w okolicy 400 zł - jak pisałem imo to dobra cena, zamówiony :)

Jakby to powiedzieć, słabiutka ta cena… w plastmodelu byly po 346 a u Tomka są jeszcze taniej. Po co grubo  przepłacać?

https://www.banzaisf.ig.pl/home?func=productPage&wid=540&pid=3524&cid=0&prid=

EDIT: Były po 339 (wczoraj wieczorem 8 szt) nie ma już ani jednego 😉

 

Edytowane przez Qz9
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.