Skocz do zawartości

Severski P-35 Special Hobby 1:72


Xmen

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Xmen napisał:

Taki oto srebrny samolocik.

Dopisałbym, że bardzo dziwny samolocik.  Mnie "uroda" tego samolotu poraża do tego stopnia, że gapię się na niego jak sroka w gnat i zastanawiam się co autor tego samolotu miał na myśli tworząc takiego dziwoląga.

W sumie to fajny jest, taki nietypowy. Malowanie niby proste i nie wyszukane ale na swój sposób przyciągające.

Daję plusa  :super:

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, WujekAlice napisał:

Stare, czy nowe Special Hobbty?

A mnie skąd o tym wiedzieć? Model jest z roku 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Xmen napisał:

A mnie skąd o tym wiedzieć? Model jest z roku 2012.

Czyli nowe, remaster, bo pierwsza wersja była gdzieś z konca  lat 90-tych. Aż sprawdzę w piwnicy. Poza tym - dobra robota!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, WujekAlice napisał:

bo pierwsza wersja była gdzieś z konca  lat 90-tych

Z tego co pamiętam to chyba MPM robił ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kozborn napisał:

A można zobaczyć brzuszek

Można.Tylko muszę zdjęcie zrobić.

Dziękuję bardzo za opinie.Fajnie że się ten wytwór moich dwóch lewych łapek podoba.

Można się brać za następnego.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, piotr2498 napisał:

Jakich metalizerów użyłeś?

Gunze SM 201 całość i AK  Aluminium na elementy kryte płótnem.Całość polakierowane X-22.Podkład GX-2.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, abtb napisał:

... i zastanawiam się co autor tego samolotu miał na myśli tworząc takiego dziwoląga.

Niemniej w locie prezentuje się całkiem zacnie 😎

 

scan02-21-080001b.jpg

Fotka z sieci w celach poglądowych

Zawsze intrygowała mnie ta konstrukcja, choćby za sprawą nazwy, takiej nie amerykańskiej .

Model wykonany bardzo ładnie, podoba się 👍

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2021 o 12:12, Rafał B napisał:

Zawsze intrygowała mnie ta konstrukcja, choćby za sprawą nazwy, takiej nie amerykańskiej .

Samolot miał całkiem istotne znaczenie w historii lotnictwa. I nawet nie chodzi o to, że był przodkiem Thunderbolta. Trochę po bocznej linii, bo choć odziedziczone geny łatwo dostrzec patrząc na P-47, to dziadkiem niewątpliwie był AP-4. Niezależnie od tego, czy przyjmiemy spiskową teorię głoszącą, że de Seversky potajemnie odsprzedał projekt Włochom, czy pozostaniemy przy oficjalnej wersji, że Włosi zwyczajnie ukradli pomysł na samolot pod pozorem przymiarki do jego kupna podczas europejskiego touru promocyjnego konstruktora, to wciąż konstrukcja zdefiniowała przyszłość włoskiego lotnictwa myśliwskiego.

De Seversky był wizjonerem, raczej z odchodzącej epoki, ale coś na myśli jednak miał. Gdyby nie koteryjne, a może i korupcyjne układy przy rozstrzyganiu konkursu na nowy myśliwiec armii, to na początku wojny z Japończykami strzelałyby się pościgowce Seversky zamiast durnych Curtissów. Właśnie 'Seversky', bo w takim przypadku trudno byłoby sobie wyobrazić zalatujące na kilometr wykolegowanie Aleksandra hrabiego de Seversky z jego własnej firmy i przemianowanie jej na Republic.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle komentarzy że istnieje ryzyko że mi sodówa do głowy uderzy.Trzeba zrobić jakiś paździerz żeby zejść na ziemię.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na tak👍

Ale czepię się dwóch rzeczy, reflektor na skrzydle wygląda jakby był o ... jeden numer za duży, wystaje troszkę ponad powierzchnię płata i druga sprawa to te pryszcze na nosie czyli osłony kadłubowych kaemów, troszkę tak nienaturalnie wyglądają jakby mechanicy zapomnieli je do końca przykręcić po jakimś przeglądzie a w kolejnym locie prawdopodobnie odpadną. 

Nic, no tak tylko się czepiam żeby coś napisać😉

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jmx62 napisał:

Ogólnie na tak👍

Ale czepię się dwóch rzeczy, reflektor na skrzydle wygląda jakby był o ... jeden numer za duży, wystaje troszkę ponad powierzchnię płata i druga sprawa to te pryszcze na nosie czyli osłony kadłubowych kaemów, troszkę tak nienaturalnie wyglądają jakby mechanicy zapomnieli je do końca przykręcić po jakimś przeglądzie a w kolejnym locie prawdopodobnie odpadną. 

Nic, no tak tylko się czepiam żeby coś napisać😉

 

Spoko.Reflektor wystaje tylko w jednym miejscu i to delikatnie.Chciałem to poprawić ale z tą rozpiętą pajęczyną nie jest takie proste.Te pryszcze to niepotrzebnie objechałem "łosiem" dookoła . Wyglądają jakby odstawały a były szpachlowane po zamontowaniu bo wyglądało to bardzo nieciekawie.

To tak gwoli wyjaśnienia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2021 o 20:35, barszczo napisał:

Zrób po prostu kolejnego Messerschmitta albo Spitfire'a, pomaluj pędzlem i będzie 👍.

A  co malowanie pędzlem w czymś uwłacza kolego, za moich czasów malowało się wyłącznie pędzlem bo nie było dostępu do bardziej specjalistycznych akcesoriów ,były tylko biedne składnice Harcerskie średnio zaopatrzone a teraz macie wszystko  ale co wy tam młodzieży wiecie najlepiej  śmieszki żałosne robić jak macie dostęp do wszystkiego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.