Skocz do zawartości

Polskie Abramsy


hamp

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, mandrivecs napisał:

Ps. Ciekawe co by było gdyby jeden z członków NATO wystąpił przeciwko drugiemu członkowi NATO (np. Turcja ruszyła na Grecję). Co z postanowieniami sojuszu...

NATO jest sojuszem obronnym i artykuł 5 jest zobowiązaniem do pomocy stronie zaatakowanej. Nie wiem czy istnieje jakiś specjalny zapis co w razie gdyby za łby złapali się dwaj członkowie NATO (jakiś wewnętrzny arbitraż), ale jeśli takiego nie ma to zapewne obowiązuje art. 5.

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bulik58 napisał:

To ci już odpowiadam-

Zaden układ , umowy międzypaństwowe , pakty itp. nie są gwarancją długowieczności. Wystarczy nie raz zmiana rządzących i wszystko poszło się pierniczyć . Polityka jest jak szmata na wietrze , ustawia się tak jak wieje wiatr. Dlatego każdy mądry człowiek, mądry rząd powinien starać się wykorzystać ten złoty okres bo nigdy nie wiesz kiedy się skończy.

Sojusze przedwojenne - minęło tylko 21 lat od zakończenia I w.ś. w której zginęło 8,5 mln.żołnierzy ,ponad 5 mln. cywili  i wspomnienia tej wojny tkwiły jeszcze głęboko w pamięci ludzi którzy nie byli jeszcze gotowi na nowe wyrzeczenia , gospodarka podnosiła się powoli ze zniszczeń. Wojskowi i politycy woleli otoczyć swoje kraje fortyfikacjami typu Linia Maginota, Stalina, Zygfryda i liczyć ze wszystko rozejdzie się po kościach lub kosztem innych narodów. 

Poniżej przytoczyłem 2 wypowiedzi , widzisz między nimi róznicę?  ja żadnej oprócz sposobu napisania.

TAW napisał: "... umiesz liczyć - licz na siebie...".

...

Poza tym sądzisz iż byla by to wojna tylko pomiedzy Rosją, USA i Anglia no i Ukrainą? Jesteś gotów na wojne, i to nie taką w grach komputerowych?  

Dziękuję za wykład.

BTW.

Jakie obecnie są wojenne gry komputerowe?

Ja zostałem na etapie "Panzer General II" :-).

Gdy, jeszcze za czasów UW, byłem w wojsku (MW), to gier komputerowych jeszcze nie było :-).

Wróćmy może do głównego tematu tego wątku. 

Pozdrawiam,  Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy modelarsko element wyposażenia, czyli żółta szekla i to na przednim uchwycie. Bardzo fajny smaczek na tle zielono burej bryły pojazdu pozdrawiam OLO. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 23.02.2023 o 17:58, wprzybylak napisał:

Chyba dziś nie zasnę, bo gdyby była na tylnym...

No niestety na tylnym nie ma, bo z tyłu to byłby trochę inny smaczek...😉

A nasi z 1 WBPanc szkolą się też w rozkręcaniu i skręcaniu zabawek.

010.jpg

332186840_758669615638892_1951570655445959991_n.jpg

332254766_1200248633932520_545439025159699578_n.jpg

333520382_220783897094163_2748220451777472453_n.jpg

333695792_884115136200894_470282255026447260_n.jpg

334416454_754764826258368_6445435288206829255_n.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jest to nam do czegokolwiek potrzebne... Z amfibii desantować się nie będziemy. Na poligonach czasem trenuje się pokonywanie przeszkód wodnych, ale to była raczej wschodnia doktryna, że kosztem pancerza i ochrony załogi wozy miały pływać, a czołgi jeździć po dnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, X32 said:

Wyremontowany, czyli z gorszym eksportowym pancerzem.

 

Powszechna opinia, ale nieprawdziwa. Ten 'eksportowy' pancerz to duzo nowoczesniejsza konstrukcja z lepszymi parametrami w porownaniu do starego pancerza ze zubozonego uranu.

Plusem nowego jest takze ze nie potrzebuje specjalnego utylizowania. Watpie zebysmy byli w stanie to zrobic w kraju, wiec gdybysmy kupili czolgi ze starym pancerzem to bysmy zaplacili za nie dwa razy, raz za same maszyny i drugi raz za ich utilizacje.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bulik58 napisał:

Amerykanie zobowiązali się ze na własny koszt pojazdy te wyremontuja , wymienią zużyte cześci

Jacy oni wspaniałomyślni.Chyba zacznę zmieniać moje zdanie na ich temat.:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bulik58 napisał:

chyba ze podobnie jak w PGR lub kołchozie wszystko jest wspólne. 

 

:hmmm:

Sorry nie wiedziałem.

Może następnym razem napisz coś w stylu : post tylko do wiadomości ......... . Wtedy unikniemy nieporozumień.

 

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bulik58 napisał:

Latwiej bedzie gdy zaoszczedzisz sobie czasu na pisanie wogóle

Dlaczego?

Zawsze myślałem że ten wątek jest ogólnodostępny.Chyba że byłem w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.