Skocz do zawartości

Polskie Abramsy


hamp

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, M.A.V. napisał:

A czemu nie mielibyśmy być dopuszczeni?  Kontrahent biznesowy "za płotem"....  w dodatku Słowianie.... wiele im teraz w czasie wojny pomogliśmy....   czemu nie mielibyśmy się dogadać?  To nie Irak

Zgadzam się z tym co piszesz.

Ale przy takich pieniądzach nie ma sentymentów, że Słowianie... że sąsiedzi...

Chciałbym się mylić, ale obawiam się, że nie jesteśmy stroną, która będzie decydowała.

O czymkolwiek...   

 

1 godzinę temu, Tap-chan napisał:

w zamian za dostęp do złóż uranu, tytanu czy stali po wojnie.

Nie ma szans...

1 godzinę temu, Tap-chan napisał:

I jasną deklarację potępienia Wołynia.

Na to też bym nie liczył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, M.A.V. napisał:

No dobra, ale takich nadających się do remontu to ja widzę może 10%...

Co im po spalonym czołgu? taki to się nadaje wyłącznie do rozebrania i przetopienia!

Ja nie o tym co widać na foto... Coraz więcej źródeł podaje, że Ukraińcy przejęli (głównie w pierwszej fazie inwazji) blisko 100 szt porzuconych ruskich czołgów, którym skończyło się paliwo, albo których załogi poddały się kiedy 2/3 oddziału dostało łupnia. Zatankować pod kurek i urraaaaa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bulik58 napisał:

Czyli krecimy dalej serial o Pawlakach i Kargulach AD 2022. Powodzenia

 

Napisałem swoja uwagę tylko po to żeby Ci pokazać że nie jest "podobnie" i w czym tkwi różnica.

Ps. Serial, jak na tamte lata był bardzo fajny 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bulik58 napisał:

Ale Ty rownierz nie proboj przekonywac mnie do twojego

 

Nie próbowałem Cię do niczego przekonywać, wykazałem tylko różnicę, gdzie Ty widzisz podobieństwo. Nie odniosłem się też do Twojego przekazu (wyraziłeś go bardzo czytelnie), nie o to mi chodziło.

 

Peace 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bulik58 napisał:

za to mozemy skasowac T-72

Mamy skasować czołgi, które właśnie zmodernizowaliśmy za kwotę 1,6 mld zł?
 

 

2 godziny temu, bulik58 napisał:

mamy Su-22 ,Mig 29 i F-16 wiec gdzie problem

Problem w tym, że będziemy jedyną armią na świecie z dwoma rodzajami niezależnych od siebie systemów logistycznych i szkoleniowych.
 

 

2 godziny temu, bulik58 napisał:

gdzie masz offset przy Leopardach

Leopardy zmodernizowaliśmy do wariantu PL, produkujemy lufy, zamontowaliśmy własne radiostacje i karabiny, W Abramsach nawet śrubki nie wymienisz bez zgody amerykanów.
 

 

2 godziny temu, bulik58 napisał:

w F16 zrobili metryczny?

Nie zrobili, dlatego musimy każdą śrubkę kupować za oceanem i przez to połowa naszych F-16 jest uziemiona.
 

 

2 godziny temu, bulik58 napisał:

niekompatybilna łączność - skad wiesz jaka bedzie?

Nie wiem jaka będzie, wiem że ta co jest, jest niezgodna z naszą.
 

 

2 godziny temu, bulik58 napisał:

 ,,Jak,, co? nie umiesz alasnymi slowami tego opisac tylko powtarzasz czyjes mysli?

https://zbiam.pl/artykuly/jelcz-w-programie-jak/

2 godziny temu, bulik58 napisał:

250 sztuk to 1/4 z tego, na ile są szacowane nasze potrzeby - piszesz o przkretach a chcesz miec 1000 czolgow ktore i tak krytykujesz , pomysl co piszesz

Nie krytykuję samych czołgów, tylko ich zakup.
 

 

2 godziny temu, bulik58 napisał:

brak OPL - co Abrams ma z tym wspolnego??? Nawet Leo jej nie posiada 

Czołgi muszą być chronione przez OPL.

 

2 godziny temu, bulik58 napisał:

wysokie koszty eksploatacji

To najdroższy w eksploatacji czołg na świecie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winston Churchill powiedział "Demokracja to najgorszy system, ale nie wymyślono nic lepszego". 

Skoro to rozwiązanie jest złe to jakie jest dobre? 

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że w końcu poszli po rozum do głowy i będą malowali wszystkie polskie pojazdy na jednolity kolor, bo malowanie wielobarwne w "ciapki" jest całkowicie bezsensowne, bardziej kosztowne i czasochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu twierdzisz że kamuflowanie i rozbijanie ksztaltow nie występujących w naturze jest bezsensowne?

Edytowane przez Moses
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta termowizja :D

 

W termowizje nie jest wyposażony piechur trzymający ppanca w ręku. Termowizja też nie zbyt dobrze będzie działała kiedy będziesz miał mała różnice temperatur między otoczeniem a przedmiotem którego szukamy, a takie rzeczy mogą się zdarzyć. 

Berberys jest natomiast szmatą, która może zostać zniszczona, zdjęta na czas konserwacji w polu. 

 

Kamuflaż nie ma oszukać optoelektroniki, kamuflaż ma oszukać nie przeciwnika nie uzbrojonego w optoelektronike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żartem mówiąc, jak czołg jest w łatki to podmalówki lepiej wyglądają i łatwiej zrobić 🙂

A bardziej poważnie - zbudowałem kiedyś noktowizor (aktywny - prościzna) i jedna rzecz, która mnie zaskoczyła to taka, że wszystkie farby do włosów w podczerwieni świecą na biało. Podobnie czytałem, że polskie mundury z lat 90-tych też w podczerwieni "świeciły" w przeciwieństwie do amerykańskich "woodlandów" które już były też i w tym zakresie maskujące. Także malując pojazd niewątpliwie warto by było wziąć i ten aspekt pod uwagę. Mimo tego w dzień większość ludzi jednak używa oczu - i tu odpowiednie plamki na pewno by pomogły ukryć te kilkadziesiąt ton złomu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz noktowizje - wzmacnianie odbijanego światła szczątkowego, od termowizji, czyli tworzenia obrazu na bazie różnic temperatur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.