Skocz do zawartości

F-14D VF-2 #101 Revell 1/72


Psar77

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie po pół roku po ukończeniu modelu i przykuciu go łańcuchami do pokładu oraz pociągnięciu całości matem, żeby się nie błyszczał jak wiadomo co ... udało się ogarnąć galeryjkę końcową. Nie byłem zadowolony zupełnie z tego modelu, ale po tym macie to nawet mi się spodobał 🙂 Jestem świadom sporej ilości niedoróbek i niedokładności ale cóż - nie ma w końcu modelu idealnego - ważne, żeby mieć świadomość co się spaprało i starać się tego nie zrobić w następnym modelu.
Tyle tytułem wstępu a teraz foty:

Xy5Dni3.jpg

4zQsOfd.jpg

CxDeVsx.jpg

LjaJHJv.jpg

Q4T2XF9.jpg

kE76usz.jpg

ru3X0n5.jpg

hVD64Y7.jpg

 

I teraz trochę na jaśniejszym tle:

 

STUKijN.jpgLmkyFE9.jpg

obfGe8A.jpg

MPQKkU4.jpg

2T2va3r.jpg

5juFSpn.jpg

 

 

No i to by było na tyle 🙂

 

zmN8OlP.jpg

 

Cheers 😄

 

Edytowane przez Psar77
  • Like 36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę od siebie. Tu chyba nie trzeba mówić 😉

1359566630_OperaZrzutekranu_2021-11-18_102134_modelwork_pl.png.9eb66437c05ffd331aafffcad901c0b0.png

 

Delikatne detale łańcuchów i kół a obok lotki pocisków grubości deski podłogowej, zwłaszcza na Sidewinderach.

797831621_OperaZrzutekranu_2021-11-18_102259_modelwork_pl.png.31b27f4c881a33dff23a1a918cfca7a3.png

 

Podobna sprawa, delikatny detal dyszy i grubaśna krawędź stabilizatora poziomego, chociaż ta od pionowego ładna i cieniutka.

2023436784_OperaZrzutekranu_2021-11-18_102421_modelwork_pl.png.ba215d86a2ec07c5f46d51e36e1fa4a6.png

 

Ale to czepianie się, generalnie model jest naprawdę świetnie okalkowany (nie rzucają się w oczy żadne krawędzie kalek), pomalowany i pobrudzony. Osobiście nie jestem fanem pracy z małymi blaszkami więc szacun za te łańcuchy i naciągi, sam bym nie dał rady nawet podejść do tego :D

Wiem, że sporo w ten model włożyłeś dodatków (pewnie wyszedł drożej niż zestaw GWH), ale na pierwszy rzut oka nie powiedziałbym, że to Revell. Sam kiedyś chciałem go kupić (podoba mi się boxowe malowanie Grim Reapers), ale jak zobaczyłem co jest w środku to sobie odpuściłem. 

Rób tego HB, będzie na co popatrzeć - byle tylko nie tak długo :D, bo rzuciłem okiem i Revella zaczynałeś 2 lata temu chyba.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko - mam pełna świadomość błędów które tu wytknięto i w pełni się z nimi zgadzam i właśnie staram się by przy tym HB się nie pojawiły, a przynajmniej próbuję  :) Niemniej cieszę się, że się podoba i ma taki pozytywny odbiór.

Co do kalek to nie było tu jakieś wielkiej filozofii - po prostu po aplikacji prysnąłem je delikatnie farbą użytą do kammo i to był strzał w 10 🎯 Resztę załatwił mat Alclada - wydobył z tego Tomka wszystko co najlepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu na tapecie HB? Zdaje się, że masz tego nowego z Academy. Jakiś warsztat się szykuje?

Skleiłem 2 HB wersję B i D. Niby ładny ale problemów jest kilka.

Przede wszystkim łączeni części nosowej z kadłubem. Na grzbiecie spory uskok: dużo szpachli + hips.

Sporo uproszczeń w goleniach podwozia i płetwach ogonowych.

No ale patrząc na tutejszą galerię jestem spokojny o finał.

Powodzenia!

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo bo:

- Tomcat 😍

- ładnie sklejony i pomalowany (tak, widziałem wcześniejsze posty ale takie jest moje ogólne wrażenie bez wnikania w szczegóły - radość czerpię z podziwiania pracy a nie z wyszukiwania baboli)

- atrakcyjnie pobrudzony

- świetnie zaprezentowany (podstawka)

- dobrze sfotografowany

 

Czekam(-y) na kolejne.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.