Skocz do zawartości

T-72 M1 Wojsko Polskie (Trumpeter 09546) 1/35


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM! :wojo:

0.jpg.2b58ce895b72cdfaa9f6875a34663ae8.jpg

 

W końcu przyszła na niego pora choć tak fajnie mi się  przy nim pracowało, że aż żal było powiedzieć dość. Model czołgu z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej inspirowany zdjęciami z manewrów Tumak16. Zestaw Trumpetera waloryzowany lufą i zapinkami Abera, blaszkami Eduarda do Tamiya, linami Eureka, priorytetami drogowymi i kalkami Toro oraz ruchomymi gąsienicami Trumpetera. Z własnych przeróbek/dodatków: cała widoczna instalacja elektryczna zrobiona z drutu, rzeźba brezentowej osłony jarzma, mocowania do ładunków wydłużonych, dorobiony tylny odcinek instalacji paliwowej, osłony lamp przednich z drutu, wnętrza przyrządów optycznych i tabliczka z nr rejestracyjnym. Wszystko krok po kroku do zobaczenia w warsztacie. A za sam warsztat ogromnie Wam dziękuję - za wszystkie cenne uwagi merytoryczne, motywujące dobre słowo a czasem za zagranie na ambicji żeby się przemóc i zrobić lepiej! Szczególne dzięki dla @x_bandit, który już na samym początku wyprowadził mnie z ogromnego błędu dotyczącego wersji M i M1. Przy budowie bardzo pomocne były też świetne walkaroundy naszych T-72 w czynnej służbie autorstwa @Tomek Mroczkowski dostępne na tym forum. Praca przy tym modelu była super przygodą i na żadnym etapie nie poczułem nawet odrobiny znużenia. Wręcz pierwszy raz zdarzyło mi się autentycznie żałować, że to już koniec, ale prawdopodobnie nie będzie to moja ostatnia 72 :). Tyle tytułem wstępu, a teraz zapraszam do oglądania:

 

1.jpg.31bd428ed7c3ce54e1b9c3ae428f5b59.jpg

 

2.jpg.eba3ae6de48be21abf77af379137fc73.jpg

 

3.jpg.ee5e35f8e4b24b4fd91f6985ab22fe80.jpg

 

4.jpg.684d3401b28532baccb26a0b22b75d97.jpg

 

5.jpg.387edfe021d69b630da7566505c43288.jpg

 

6.jpg.ca049017b96113bf9d56e1fb8e08541f.jpg

 

7.jpg.0fca9ca2dd4030455886209591aba61a.jpg

 

8.jpg.38304bb58d4786a0e4519a0b5ff3ed4e.jpg

 

9.jpg.942535666c2dee31bd69c8ca7d7a423d.jpg

 

10.jpg.a934b71f9f2b5651aa509c25f5fe133c.jpg

 

11.jpg.af93cb7f19c707b6f3f77ef9e603fdee.jpg

 

12.jpg.be7f2ad5babce29d91cc74e5d491f010.jpg

 

13.jpg.06ced8a452f06c5ef95f8abf3b762aef.jpg

 

14.jpg.80a177630cda9268006d69c5cd570518.jpg

 

15.jpg.9bb35c28705ddbc041bde03f6273904b.jpg

 

16.jpg.e794f37e4b045b7a2a954ebac0baa5d9.jpg

 

 

18a.jpg.d634a6afd2fabfafb88fec2e81818ed9.jpg

 

--------------->LINK DO WARSZTATU<---------------

Edytowane przez TAW
  • Like 26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wyszedł, szczególnie podobają mi się zbliżenia gdzie widać te wszystkie smaczki, kabelki, brud w zakamarkach, widać ogrom roboty no i progres jest cały czas 🙂, super generalnie, kiedy jeszcze zrób wyjątek i może skusisz się na jaką podstawkę małą w przyszłości🙂

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo Panowie! :)

3 godziny temu, Evildead napisał:

kiedy jeszcze zrób wyjątek i może skusisz się na jaką podstawkę małą w przyszłości

Może przy Gradzie zrobię jakieś próby terenowe i jakąś uniwersalną podstawkę pod czołgi przydałoby się ogarnąć gdybym któregoś chciał wziąć na jakieś pokazy, bo trochę łyso by to wyglądało postawić na gołej ceracie 🤪 Na każdego z osobna na pewno nie mam miejsca w gablocie 😞

 

3 godziny temu, bulik58 napisał:

Mozna nie lubiec sowietow  lecz widzac taka  miniature  rosyjskiego pojazdu tak wykonana

No można lubić lub nie lubić ale trzeba przyznać, że te konstrukcje ze wschodu maja coś w sobie jeśli chodzi o kształt. Gdzie trzeba jest kąt prosty, gdzie indziej trochę obłości i w tym cały urok 😛 Na dodatek mają wiele rzeczy na wierzchu i można się pobawić w dopieszczanie tych szczególików. Zachodnie kanciaki dają w tej materii dużo mniejsze możliwości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, TAW napisał:

Dzięki bardzo Panowie! :)

Może przy Gradzie zrobię jakieś próby terenowe i jakąś uniwersalną podstawkę pod czołgi przydałoby się ogarnąć gdybym któregoś chciał wziąć na jakieś pokazy, bo trochę łyso by to wyglądało postawić na gołej ceracie 🤪 Na każdego z osobna na pewno nie mam miejsca w gablocie 😞

 

 

No dokładnie, nawet uniwersalną jedną , trochę ziemi dać nawet na jakie pokazy jak mówisz, bo wiadomo  wszystko to jednak dużo miejsca zajmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz koledzy! Naprawdę wspaniałe zwieńczenie przygody z tym modelem mi sprawiliście swoją obecnością w galerii, no i oczywiście cieszę się z dobrego przyjęcia przez Was tej pracy.:piwo:

A przy okazji jak jesteśmy w temacie polskiego T-72 to @Kapitan_Kurtz niecierpliwością oczekuję na Twoją "głęboką modernizację" już w tym dziale. @mandrivecs też masz napoczęta Tamkę w podobnym umaszczeniu. Działasz coś?

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! TAW gratuluję i podejścia i efektu, bardzo rozsądne podszejście do detali:brawo:Trochę zlewa mi się brudzing z brązem kamo, ale wiem, że nasze żyzne gleby taki właśnie wygląd mają 😁. No chyba, że jeździ po piachu 😉 Super Ci wyszła osłona jarzma lufy + za jej kolor :) jest tylko jedno pytanko bo dopiero jak rzuciłeś bliższe zdjęcie wieżyczki dowódcy po malowaniu to to zauważyłem- wydaje mi się, że odwrotnie wkleiłeś peryskopy tzn. to co na górze powinno być w środku czołgu😬 świadczą o tym zagłębienia i wash jaki w nich się zebrał.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, x_bandit napisał:

Trochę zlewa mi się brudzing z brązem kamo, ale wiem, że nasze żyzne gleby taki właśnie wygląd mają

Zaiste model został użyźniony prawdziwą i najlepszą, bo polską ziemią ojczystą. Oczywiście została jeszcze potem uszlachetniona hiszpańskimi siuwaksami. Brudzenie w tych kolorach to był plan B i chodziło w nim właśnie o to  żeby ten brud nie kontrastował mocno z kamuflażem. Powody wyjaśniałem w warsztacie więc nie będę dublował treści.

2 godziny temu, x_bandit napisał:

dopiero jak rzuciłeś bliższe zdjęcie wieżyczki dowódcy po malowaniu to to zauważyłem- wydaje mi się, że odwrotnie wkleiłeś peryskopy tzn. to co na górze powinno być w środku czołgu😬 świadczą o tym zagłębienia i wash jaki w nich się zebrał.

Sprawdzałem wieżę od spodu, sprawdzałem instrukcję i masz rację. Tego błędu się nie ustrzegłem ani i Tobie nie dałem szansy tego dojrzeć, bo na zdjęciach w warsztacie na przezroczystych elementach tego w ogóle nie było widać. Za to jeszcze raz Ci dziękuję, że ostrzegłeś mnie przed o wieeele większym błędem - wiesz zresztą o co chodzi 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, johnrambo napisał:

Super !  :)  mój  w czarnym podkładzie czeka aż mu lufę zrobię z tymi głupimi blaszkami :D 

Czyżby lufa Abera? Jeśli tak, to powiem Ci, że nic trudniejszego w modelarstwie jeszcze nie robiłem... Po pierwszej obejmie miałem odpuścić ale kiedy przypomniałem sobie ile to kosztowało to musiałem dokończyć. Ale warto było - różnica jest zauważalna no i jaka satysfakcja :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.