Skocz do zawartości

Arma Hobby - zapowiedzi i nowości lotnicze


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Xmen napisał:

Na to bym nie liczył.

 

Kiedyś się wojna pewnie skończy i się doczekamy. Samoloty ze swastykami ludzie jakoś kleją. Zawsze można kalkomanię czerwonej gwiazdy na bardziej wrażliwe rynki podzielić na pół jak swastykę 😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2022 o 00:20, caughtinthemiddle napisał:

  
A co do Army jako takiej, ja tam nie ukrywam, że sporo rzeczy w ich polityce mi się nie podoba:
1. dość biedne kalki, unikanie nose artów i generalnie - jak dla mnie - przeważnie mało ciekawe opcje malowania i oznakowania - no jak sięgam pamięcią to z kategorii 'robiłbym' było jedno malowanie w P.7, i to dostępne chyba tylko w wydaniu Deluxe, plus może 1-2 Hurricane'y i 1 Hayate.

Problem z "biednymi kalkami" może zależeć od tego, że trzymają się dość sztywno  zasady, żeby mieć zdjęcie konkretnego samolotu, a z tym jest przynajmniej przy Hurricane, spora bieda, a dodatkowo ten typ nie był zbyt ozdobny . Jak już jest zdjęcie godła, to nie sposób zidentyfikować reszty oznaczeń.  Sądzę, że przy Mustangach będzie większe pole do popisu. 

Które Hurricane "robiłbyś"? 

Edytowane przez letalin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii Aircobry od Armahobby.  Wyjąłem wypraski z pudełka. Dotyk palcem powierzchni sterów przypomniał stare słowo - tarka. Takie małe listewki przybite na płaskiej desce.  Wyciagnęłem starego zakurzonego Hellera. Ster jest większy od Armahobbowego. Da sie przerobić. Jeszcze rzut oka na brzuszek P-39 , coś jakiś z 4  dużymi guzami. Jakiś wariant nietypowy... Eduard w 48 takich nie miał. No ale pewnie są nowe materiały źródłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maxy napisał:

W kwestii Aircobry od Armahobby.  Wyjąłem wypraski z pudełka. Dotyk palcem powierzchni sterów przypomniał stare słowo - tarka. Takie małe listewki przybite na płaskiej desce.  Wyciagnęłem starego zakurzonego Hellera. Ster jest większy od Armahobbowego. Da sie przerobić. Jeszcze rzut oka na brzuszek P-39 , coś jakiś z 4  dużymi guzami. Jakiś wariant nietypowy... Eduard w 48 takich nie miał. No ale pewnie są nowe materiały źródłowe.

MAXY - pozwoliłem sobie zacytować Twoje spostrzeżenie na blogu Army -> http://armahobbynews.pl/blog/2022/09/30/p-39q-airacobra-w-skali-1-72-zawartosc-pudelka/

Oczekuję jakiejś reakcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , dobra.  Wkurzyło tylko mnie że takie małe duperele odlewaja cyfrowo, co ich potem nie będzie widać, a steru poprawnego im sie nie chce zrobić. Z naciskiem , na - Nie chce.   Ryzykuję , że w nastepnego preoorderu  nie dadzą. Prawdę mówiąc policzyli sobie za dużo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, martinello napisał:

Oczekuję jakiejś reakcji :)

Na miejscu AH nie reagowałbym wcale. Odnosić się do dzieła innych producentów byłoby nieelegancko, nie mówiąc o tym, że te produkty jako materiał źródłowy to jednak absurdalna koncepcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bliższym oglądzie modeli Armahobby na żywo, P-11  i Aircobry, można stwierdzić że żeberka na sterze Aircobry są większe i wyższe niż żeberka na spodzie skrzydła P-11.  Jakby były takie jak na jedenastce, mogłyby być. Przyczyną jest nie danie przez firmę prototypu modelu  do oglądu świeżym okiem innemu modelarzowi  nie związanego z  modelem w procesie tworzenia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrapanie tych żeberek wydaje się najlepszym wyjściem i w granicach możliwości średnio rozgarniętego modelarza. 

 

Zdjęcia wraku i muzealnego egzemplarza. 

 

W żeberkach steru była rynienka, w którą wchodził  profil "U" napinający płótno i na to naklejano pasek płótna. To jak widać minimalnie wystawało po naklejeniu płótna kryjącego rynienkę w żebrze, ale nie ma tam żadnych mocno wystających żeber. Łagodne uwypuklenie bez ostrych krawędzi.  Stery Kobry nie były w konstrukcji inne, niż na większości samolotów tego okresu.  

 

58.jpg

i_grinberg_p39q_118.jpg

i_grinberg_p39q_131.jpg

i_grinberg_p39q_285.jpg

i_grinberg_p39q_286.jpg

i_grinberg_p39q_287.jpg

ig_p-39_firbanks_33.jpg

ig_p-39_firbanks_35.jpg

ig_p-39_firbanks_36.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się jeszcze nie nauczyliście (choćby na przykładzie kółka ogonowego i ścian kadłuba przy kabinie w Mustangu), że armowych nowości lepiej nie kupować 'z pierwszego tłoczenia', ale poczekać na rozwój wypadków? Ja bym się nie zdziwił, jakby wypominane wyżej mankamenty zostały poprawione w dalszych partiach produkcyjnych...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, caughtinthemiddle napisał:

A to się jeszcze nie nauczyliście (choćby na przykładzie kółka ogonowego i ścian kadłuba przy kabinie w Mustangu), że armowych nowości lepiej nie kupować 'z pierwszego tłoczenia', ale poczekać na rozwój wypadków? Ja bym się nie zdziwił, jakby wypominane wyżej mankamenty zostały poprawione w dalszych partiach produkcyjnych...

Niby tak - ale skusili dodatkami :)

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, letalin napisał:

Zdrapanie tych żeberek wydaje się najlepszym wyjściem i w granicach możliwości średnio rozgarniętego modelarza. 

(...)

No to tym bardziej prawidłowe wykonanie tego elementu powinno leżeć w granicach możliwości średnio rozgarniętego projektanta.
Ale przede wszystkim chciałbym zapytać, czy do wersji "preorder" jest jakiś dodatek precyzujący uplasowanie drukowanych manetek? Bo nie zostało to sprecyzowane, podobnie jak użycie masek na wewnętrzną i zewnętrzną stronę drzwi kabiny. No i za głową pilota powinna być chyba szyba pancerna?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, letalin napisał:

Nie pytaj mnie o takie rzeczy. Zadaj pytanie na blogu AH.

Jeśli mogę jednak zapytać: Dlaczego interesujesz się tym gdzie przykleić te drukowane manetki? Kupiłeś sobie Kobrę w preorderze? 

 

 

 

Jak chcesz się napić mleka to kupujesz krowę?  Ja nie.

Odnoszę się właśnie do tego, co zostało oficjalnie opublikowane na blogu - instrukcja, detale drukowane, ramki z częściami. No i tych drukowanych elementów w instrukcji nie ma śladu ni zapachu. Rozumiałbym, gdyby ujmował to dodatkowy arkusik, skoro "drukowanki" tylko w przedsprzedaży (choć przy tej cenie, to ulepszacze w postaci choćby pasów powinny w zestawie być, czy to drukowane, czy z blaszki).  Nawiasem mówiąc, maski też są w instrukcji nieobecne. Na ramce z oszkleniem szyby pancernej brak, a widać ją na zdjęciach samolotu. Zdjęciach z epoki, dla jasności.

A dlaczego się interesuję? A cóż to za pytanie? Jestem zwyczajnie dociekliwy.

Edytowane przez Jostein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w temacie aircobry z AH.

Mam model w rękach i szczerze powiem - problem z fakturą płótna na sterach nie jest problemem. Zrobione ładnie i czysto. Jeśli komuś nie pasuje - łatwo to "poprawić" - zajmie to mniej czasu niż wpisywanie na forum uwag.

Dlaczego jest to aż tak wyraźnie przedstawione na modelu - nie wiem, pytanie do projektantów. Może fajne to będzie do podkreślenia na etapie malowania ?

Nie podoba mi się sposób pakowania wydruków - w zwykłą strunówkę. U mnie oberwały się już jedne rury wydechowe.

Nie podoba mi się też to, że wydruki 3d nie są ujęte choćby w erracie do instrukcji. Mnie to właściwie nie przeszkadza, bez problemu sobie poradzę, ale myślę, że lepiej byłoby zamieścić instrukcję - choćby on-line na stronie producenta .

 

Genaralnie - model robi bardzo dobre wrażenie na ramkach. Jestem na TAK.

 

Co do wydzielenia z tematu postów dotyczących modeli Arma  Hobby - jestem za. Mam nawet typ na Krytycznego Moderatora :)

Edytowane przez martinello
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiorę głos w sprawie P-39. Nie kupię ( przynajmniej na razie i w tej cenie). Pomimo prawie 50 letniego ulepiactwa, mam wątpliwości, czy dam radę modelowi. Nie chce mi się dorabiać szyby w kabinie, szlifować usterzenia ...  Moja, sklejona z ( zapewne beznadziejnej) Academy stoi i nic jej nie dolega. A stówkę przeznaczę na uzupełnienie wcześniej odpuszczonych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakież dramaty się rozgrywają... Zły producent postanowił ukarać modelarzy.  Krusaderzy niestety osiągnęli cel odwrotny od zamierzonego... Sprzedaż wzrośnie. Okoliczne parafie wprowadziły jako pokutę odpukiwaną w konfesjonałach obowiązek zlepienia Airacobry z Army.... 

  • Like 2
  • Haha 5
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to najlepsze co się potrafi.

Narzekać na za wysoką cenę, a to wytknąć mniej lub bardziej widoczne potknięcia.

Po co doceniać w ogóle czas poświęcony na stworzenie nowego produktu. Po co doceniać nasz produkt?

Lepiej kupować zagraniczne...

Szczerze mam wyrąbane czy coś jest przerysowane czy tam brak szybki w Cobrze.

Modelarstwo ma sprawiać radość i tak je traktuję.

  • Like 11
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek się szykuje  :mrgreen:

Będzie:

- lanie pomyj

- darcie szat

- osobiste krucjaty największego "miłośnika" AH

i kupa innych emocji w ramach wiosennej promocji :haha:

 

4 godziny temu, Sjmport napisał:

Modelarstwo ma sprawiać radość i tak je traktuję.

Zgadzam się w 1000% z przedmówcą (przedpiszcą/przedpiszącym  🤔)  Tylko nie należy do tego podchodzić w sposób "relaksujący" bo to grozi zaszeregowaniem do grupy modelarzy - amatorów i wykluczeniem z cechu :haha:

 

Aha - jutro do moich łapek dotrze moja Cobra (niewątpliwie ze "sterem zdrady") i będę mógł się wypowiedzieć  o modelu w oparciu o doznania  organoleptyczne jakich niewątpliwie doświadczę macając wypraski :wink:

Edytowane przez abtb
  • Like 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelarstwo jak życie każdego Polaka ma cechować się bólem znojem i cierpieniem. Nie ma mowy na relaks i przyjemności. Dlatego Arma daje nam stery zdrady, i jamki hańby. 

Edytowane przez Moses
  • Like 2
  • Haha 8
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Moses napisał:

Dlatego Arma daje nam stery zdrady, i jamki hańby. 

Że też ty się nie boisz tak drążyć pod prezesem :haha:

 

3 minuty temu, Moses napisał:

Modelarstwo jak życie każdego Polaka ma cechować się bólem znojem i cierpieniem.

Kurcze no, jak zwykle znowu czegoś nie doczytałem jak się za to hobby brałem 35 lat temu :hmmm:

 

6 minut temu, Moses napisał:

Nie ma mowy na relaks i przyjemności.

:benc:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, abtb napisał:

 

Kurcze no, jak zwykle znowu czegoś nie doczytałem jak się za to hobby brałem 35 lat temu :hmmm:

Tomku taki nasz Polaków los. Nie ma letko, nie może byc letko;)

Edytowane przez Moses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jawkers changed the title to Arma Hobby - zapowiedzi i nowości lotnicze

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.