Skocz do zawartości

XVIII Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 25-26 marca 2023


Erni

Rekomendowane odpowiedzi

Ja za to zauważyłem, że w tej klasie było tylko jedno wyróżnienie i nie wiem, czy to celowy zabieg czy też w bałaganie sędziowie pominęli pozostałe modele. 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kon_Bar napisał:

Ja za to zauważyłem, że w tej klasie było tylko jedno wyróżnienie i nie wiem, czy to celowy zabieg czy też w bałaganie sędziowie pominęli pozostałe modele. 🤔

A jaka kategorie masz na myśli ? Jeżeli w danej kategorii wart nagrodzenia był tylko jeden model ,to  tylko jeden zdobywał nagrodę . Nie mamy w zwyczaju nagradzania modeli nie zasługujących na to , tylko z uwagi na to że musza być nagrodzone trzy modele.  Były kategorie gdzie i po 6 modeli dostawało nagrody .

 

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, myszaty napisał:

Co za bezsens...

Czyli uważasz , że jeśli w danej kategorii startują 4 modele i jeden jest dobry ,a reszta niskiej jakości trzeba nagrodzić wszystkie tylko na sztukę ? Może to jest bezsens? To po co konkurs ,  rywalizacja , godziny pracy sędziów  jak można na odpieprz nagrodzić byle co  i iść z kolegami na piwko . Kolego ten festiwal ma swoja renomę i markę i nie będziemy promowali byle jakości. 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Kon_Bar napisał:

Ja za to zauważyłem, że w tej klasie było tylko jedno wyróżnienie i nie wiem, czy to celowy zabieg czy też w bałaganie sędziowie pominęli pozostałe modele. 🤔

Podpowiesz, co to za klasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wpisuje w regulamin że jeżeli w danej klasie nie wystartuje minimum 10 zawodników to stosujemy inne kryteria oceny.

8 minut temu, Erni napisał:

To po co konkurs ,  rywalizacja , godziny pracy sędziów  jak można na odpieprz nagrodzić byle co  i iść z kolegam

I tak samo można nawalić wyróżnień w pancerce bo pan sędzia pancry lubi...a na cywilach się nie zna...

Tworzycie klasę startową to mają być jak w każdych zawodach minimum  3 miejsca nawet ex aequo...

Takie są zasady sportowe - jest dyscyplina,   są miejsca nagradzane.

 

9 minut temu, Erni napisał:

To po co konkurs ,  rywalizacja , godziny pracy sędziów  jak można na odpieprz nagrodzić byle co  i iść z kolegami na piwko .

A pomyślałeś o zawodnikach? I ich pracy i ich zaangazówaniu?

To po co szukanie ciekawych tematów i modeli jak sędziowie i tak oleją...dostanie kolejna tysięczna  pantera albo milionowy spit...

Renoma?

Dla mnie wstyd...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza bardzo udana, z rozmachem, dużą liczbą modeli wysokiego poziomu wykonania.

Dziękuję wszystkim za możliwość spotkań, rozmów, oglądania wspaniałych modeli. Cieszy mnie też docenienie moich prac, zwłaszcza przyznanie prestiżowego Memoriału Edwarda Boniego (tym cenniejszego, iż to udało mi się to już po raz drugi).

I właśnie - w tym miejscu chcę wyrazić ubolewanie z powodu braku osobistego odbioru tak ważnej nagrody. Chodzi o to, że taką sytuację uznaję za nietakt wobec Organizatorów i Uczestników...

Proszę o usprawiedliwienie tej sytuacji - nie mając żadnej wiedzy o przyznaniu nagrody, a przy tym będąc członkiem ekipy przybyłej na festiwal z najdalszego chyba punktu w naszym kraju nie miałem wpływu na decyzję kolektywu o konieczności wcześniejszego wyjazdu - w pełni rozumiem tu moich kolegów.

Rzecz omówiłem z Organizatorem, a Marcinowi i Łukaszowi (oni wiedzą) dziękują za reprezentowanie mnie przy odbiorze nagrody.

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj75 serdecznie gratuluję i dziękujemy za udział . Memoriały nigdy nie są podawane wcześniej , bo to taka nasza nagroda  niespodzianka. Niemniej nagroda niewątpliwie trafi w Twoje ręce.  I serdecznie zapraszam za rok. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, myszaty napisał:

To wpisuje w regulamin że jeżeli w danej klasie nie wystartuje minimum 10 zawodników to stosujemy inne kryteria oceny.

I tak samo można nawalić wyróżnień w pancerce bo pan sędzia pancry lubi...a na cywilach się nie zna...

Tworzycie klasę startową to mają być jak w każdych zawodach minimum  3 miejsca nawet ex aequo...

Takie są zasady sportowe - jest dyscyplina,   są miejsca nagradzane.

 

A pomyślałeś o zawodnikach? I ich pracy i ich zaangazówaniu?

To po co szukanie ciekawych tematów i modeli jak sędziowie i tak oleją...dostanie kolejna tysięczna  pantera albo milionowy spit...

Renoma?

Dla mnie wstyd...

Nie chcę się wypowiadać o tym konkretnym przypadku, bo mnie nie było, nie widziałem, ale - przyznawanie różnej liczby wyróżnień/medali w zależności od popularności kategorii nie jest niczym nadzwyczajnym i tak jest to robione np. na Moson. 

 

Szybkim rzutem oka w regulamin Bytomia widzę, że jest mowa o "maksymalnie" trzech wyróżnieniach. Co oznacza, że może ich być mniej i nie potrzeba tu żadnych dodatkowych opisów i wyjaśnień organizatora... 

 

W takiej sytuacji przyznanie większej liczby wyróżnień w niektórych klasach to tylko ukłon w stronę poziomu zawodników i ich modeli. 

 

Swoją drogą, ktoś napisze otwarcie, o którą klasę chodzi, żeby można sobie było rzucić okiem na rzekomo olane przez sędziów modele? 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kamil K. napisał:

ale - przyznawanie różnej liczby wyróżnień/medali w zależności od popularności kategorii nie jest niczym nadzwyczajnym i tak jest to robione np. na Moson. 

Skutecznie mnie zniechęcasz do wystawienia modelu:haha:jakiegokolwiek i gdziekolwiek.

Czyli robimy popularnie?

Jak mają np. 700 czołgów y a tylko 30 cywili to zwiększyć ilośc ma czołgi a nie zabierać z cywili ( bo słabe??? 😀)

To po co tyle klas?

Kupy  mi się to nie trzyma kompletnie.

To albo jedno wyróżnienie w klasie / albo 3 / albo nie ma klasy.

 

 

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, po prostu mówię jak jest. 😉

 

1 minutę temu, myszaty napisał:

Czyli robimy popularnie?

Nie, starajmy się robić dobrze. W popularnych kategoriach jest po prostu statystycznie więcej dobrych modeli wartych nagrody. Żadna filozofia. 

 

Pojechanie gdzieś z nastawieniem, że jak się wystawi model w kategorii gdzie jest mniej modeli to "a nuż się uda" może się skończyć niemiłym rozczarowaniem... Jak widać. 

 

Nie chcę się mądrować o sędziowaniu na tej edycji, bo nie byłem, ale jednak ufam, że Koledzy z Bytomia wiedzą, kogo wziąć do sędziowania. I że są to osoby ogarnięte w temacie. 

 

Naprawdę dobry model obroni się zawsze, niezaleznie od klasy - choć znowu - "statystycznie" w kat. A może jest łatwiej a w B ciężej... Ale nawet jak nie będzie "krasnala", to oglądający raczej wychwycą, że była fajna praca na stole. 

 

No ale ja za specjalnie nigdy nie robiłem modeli po konkursy, mam swoje poletka, których się trzymam, a że od paru lat nigdzie nie jeżdżę to tym bardziej mi to obojętne 😉

 

5 minut temu, myszaty napisał:

To albo jedno wyróżnienie w klasie / albo 3 / albo nie ma klasy.

 

 

No ale czemu nie 5 albo 9 jeśli modeli w klasie jest 200? 

 

I czemu nie 1-2 jeśli modeli jest kilka z tego 90% po prostu średnich? 

 

To nie igrzyska olimpijskie... Dajmy sobie na wstrzymanie. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kamil K. napisał:

No ale czemu nie 5 albo 9 jeśli modeli w klasie jest 200? 

Wszystko  jest kwestią opisania  zasad. Masz dużo panther?

To zwiększ ilość wyróżnień, ale nie odbieraj innym klasom.

Chcesz być szanowany?

 Szanuj innych.

4 minuty temu, Kamil K. napisał:

To nie igrzyska olimpijskie...

A co mają igrzyska ciekawszego?

Damy 5 medali biegaczom  bo kulomioty słabo rzucali...?

Zawody to zawody.

I nie ma znaczenia jakie.

I tego wymaga podstawowy szacunek do startujących  - a sędzia?, musi zacisnąć  zęby i  ocenić i wybrać.

Nie sędziowie mają  stanowić o jakości dyscypliny.

Dla mnie : farsa...

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, myszaty napisał:

Wszystko  jest kwestią opisania  zasad. Masz dużo panther?

To zwiększ ilość wyróżnień, ale nie odbieraj innym klasom.

Wniosek, że przyznanie większej liczby wyróżnień w jednej klasie spowodował że brakło wyróżnień dla innych jest co najmniej karkołomny i zakrawa już o histerię, przepraszam. 

 

Chyba jasno Erni napisał jak wyglądała kwestia oceniania i rozdysponowywania wyróżnień. W regulaminie też nie ma żadnego zapisu o minimalnej liczbie wyróżnień, co ja Ci się starałem wykazać. A ty ciągniesz temat dalej w dość dziwna stronę. 

11 minut temu, myszaty napisał:

 

A co mają igrzyska ciekawszego?

Damy 5 medali biegaczom  bo kulomioty słabo rzucali...?

Zawody to zawody.

I nie ma znaczenia jakie.

I tego wymaga podstawowy szacunek do startujących  - a sędzia?, musi zacisnąć  zęby i  ocenić i wybrać.

Nie sędziowie mają  stanowić o jakości dyscypliny.

Dla mnie : farsa...

Jednak myślę, że ma znaczenie jakie zawody. 

Tak mi się jednak wydaje, choć mogę się mylić, że zawodowe uprawianie sportu to trochę inna liga niż klejenie przez nas plastikowych zabawek 😉

 

 

Choć może Ty akurat zaczynasz dzień o 6 rano klejeniem, o 10 trening z weatheringu, o 12 posiłek regeneracyjny, żeby pędzel się dobrze trzymał w ręce, i potem trening malarski do 18 i czas na modelarska teorię... Do tego umowy sponsorskie z AK, IBG i Vallejo i występowanie z ich logami na ciuchach. 😉

 

Nie wiem, ale wydawało mi się, że jednak w naszym przypadku to po prostu hobby, dodatek do życia po pracy czy nauce i sposób na odreagowanie i zabicie czasu inaczej niż przed telefonem czy TV. Tak jakby jednak inny level zaangażowania 😉 i idąc tym tropem zawody to raczej możliwość spotkania podobnych osób, wystawienia modeli, pogadania, a wyróżnienie to już dodatek do dodatku. Ogólnie polecam ten sposób podejścia, naprawdę wiele zmienia. 

  • Like 7
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam uwagi odnośnie ceremonii wręczania nagród i innych kwestii. 

 

Wstęp powinien być krótki, a gości przedstawiłbym po kolei i zaznaczył, że oklaski będą dla wszystkich na koniec wymieniania gości (czas). Drugą kwestią jest to, że skoro młodziki są do 9 lat, to mając na uwadze, że wręczanie modeli młodzikom miało miejsce dopiero po jakiś 40 minutach od rozpoczęcia (plus 30 minut odkąd była zapełniona trybuna, czyli ponad godzinę czasu), to na trybunie widziałem, że te dzieci już nie dawały rady czekać. Myślę, że młodziki powinny być obdarowywane zaraz na początku. Odnośnie nagród IPN, to rozumiem, że sami wybierali modele, ale jeden modelarz dostał trzy torby i medale, a drugi dwie... Zamiast dwóch osób nagrodę mogło dostać 5...

 

Sprawa z nagrodami specjalnymi i memoriałami itp. Uważam, że powinny być przyznane wszystkie zaraz po juniorach. 

 

A odnośnie odbierania nagród innych uczestników przez jedną osobę. Trochę śmiesznie to wyglądało jak wyczytano Kasię, Basię, Tomka, Romka i Maję (przykładowe imiona dla juniorów), a za każdym razem wyszedł jeden i ten sam opiekun modelarni, czy pracowni. Na widowni nawet buczano ... Myślę, że bardzo dobrym rozwiązaniem w tych przypadkach byłoby ogłoszenie, że np: 5 Modelarzy z Modelarni/IPMS/Koła/Pracowni/Szkoły/Świetlicy z miasta XYZ wystawiło 10 modeli i uzyskali wyróżnienia. Wtedy jedna osoba wychodząca na środek zbiera jednocześnie dyplomy i medale dla wszystkich ze swojej modelarni i nie chodzi 5 razy, a widownia widzi, że Modelarnia XYZ z miasta ABC działa prężnie i odnosi sukcesy. Dotyczy to także zbierania modeli od znajomych seniorów i wożenia na konkurs. W tym przypadku można też wyczytać nazwiska po kolei i niech jedna osoba podejdzie i weźmie wszystko na raz.

 

A sam stół i miejsce prowadzenia ceremonii przesunąłbym bardziej na środek sali, bo w tym roku mnóstwo osób siedziało na drugiej trybunie po stronie giełdy.

 

 

*na stołach rekordowa ilość modeli, a niektóre wyróżnione osoby dostawały po 5-6 dyplomów. Nie ujmuję im umiejętności, ba nawet zazdroszczę, ale na trybunie siedziało mnóstwo osób, które nie dostały nagrody, a naprawdę 99% modeli na festiwalu powinno dostać nagrodę. Wydaje mi się również, że w klasie master wystawiały się osoby, które już w poprzednich latach wygrywały w tych kategoriach oraz otrzymały nagrody główne. 

 

A piszę to, bo już byłem na kilku Bytomskich Festiwalach i na innych krajowych konkursach.

 

P.S Proponuję podawać kategorie specjalne na kwartał przed konkursem, żeby można się przygotować i skleić model.

 

 

 

Dzięki za możliwość uczestnictwa w tak ogromnym konkursie i możliwość zobaczenia bardzo, ale to bardzo wysokiego poziomu polskiego, słowackiego i czeskiego modelarstwa. Dzięki i do zobaczenia za rok.

 

 

Edytowane przez Kolekcjoner WP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

Wydaje mi się również, że w klasie master wystawiały się osoby, które już w poprzednich latach wygrywały w tych kategoriach oraz otrzymały nagrody główne. 

No i ...... ?

Edytowane przez Flachenty
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kamil K. napisał:

W regulaminie też nie ma żadnego zapisu o minimalnej liczbie wyróżnień, co ja Ci się starałem wykazać.

A powinien być - jak się chce mieć szacunek to szanuje się zawodników.

Nie zostawia się takich furtek.

Bo to pachnie wałkiem.

Zawsze.

Mamy 90 medali i dla kolegów nie starczy?

To się uwali klasę.

Bo marne modele.

:haha:

O zasady i wytyczne do oceny nawet nie pytam...

27 minut temu, Kamil K. napisał:

Jednak myślę, że ma znaczenie jakie zawody. 

Tak mi się jednak wydaje, choć mogę się mylić, że zawodowe uprawianie sportu to trochę inna liga niż klejenie przez nas plastikowych zabawek

Nie - więc nie spłycaj podejścia.

Albo piszemy poważnie albo se jaja robimy i rzeczywiście - kto się tam będzie przejmował plastikowymi zabawkami...

 

Niczym się nie różni robienie modelu 12 m- cy od przygotowań  do maratonu.

 

Można by rzecz że zasady sportowe są uniwersalne.

Sędzia nie ma oceniać czy dany zawodnik się dobrze przygotował tylko jaki wynik w dyscyplinie osiągnął i czy nie złamał zasad.

 

Modele ,, fistaszek",  brygadyr czy  pociak  zasługiwały na wyróżnienie.

Jeden lub nawet wszystkie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Erni napisał:

A jaka kategorie masz na myśli ? Jeżeli w danej kategorii wart nagrodzenia był tylko jeden model ,to  tylko jeden zdobywał nagrodę . Nie mamy w zwyczaju nagradzania modeli nie zasługujących na to , tylko z uwagi na to że musza być nagrodzone trzy modele.  Były kategorie gdzie i po 6 modeli dostawało nagrody .

 

Dzięki za wyjaśnienie :) Dla mnie zamyka ono temat. Pozwolę sobie tylko wyjaśnić dokładniej kontekst pytania, które nie miało być złośliwe a nieintencyjnie rozpętało jakąś g...burzę. Pytanie dotoczyło kategorii "Samoloty do 1921 w 1:72". W tej kategorii było raptem kilka modeli i były wymieszane na stole z (bodajże) 72-kami "po 1921". Jeżeli zerkniecie na wcześniejszą  stronę to piszemy tam o pewnym ścisku na stołach. Wiem z doświadczeń na innych konkursach, że czasami sędziowie mogą mieć problem ze zidentyfikowaniem wszystkich modeli w klasie w takim natłoku innych, z podobnych klas i zdarzało się, że część modeli nie była klasyfikowana.  Tu @Erni wyjaśnił i zamknął temat. Pytania by nie było, gdyby można było w jakiś sposób zaznaczyć, że nie przyznano więcej wyróżnień "gdyż...", ALE to zapewne wymagałoby wręczania nagród klasami startowymi a uwierzcie mi - do tego raczej nie chcemy wracać (długość ceremonii, która i tak zajęła "chwilkę").

Jeżeli mamy mieć uwagi do organizatorów to wolałbym, aby były konstruktywne. Wg mnie są ważniejsze a proste do zrealizowania rzeczy do poprawy np.: system scale-modeling powinien mieć "zaszyty" algorytm uniemożliwiający rejestrację w klasach hobby osobom, które otrzymały wyróżnienia we wcześniejszych edycjach i wg regulaminu powinny być w klasie master. Kolega przez przypadek zarejestrował model w klasie hobby (lista rozwijalna etc. - może się zdarzyć), dostał wyróżnienie a następnie je... stracił (bo nie ta klasa). Można oczywiście napisać, że każdy pilnuje swego etc., ale czemu nie zabezpieczyć się przed prostymi błędami, gdy nie wymaga to specjalnego wysiłku?

Aby stonować nastroje napiszę o dwóch pozytywach, które zauważyłem na tegorocznej imprezie:

 

Po pierwsze (przyznaję, że pierwszy raz wystawiałem modele syna) zauważyłem, że karty młodzików i juniorów były wydrukowane na kartkach innego koloru niż seniorów. Może tak było i na poprzednich edycjach - nie pamiętam. Tak czy owak - świetny pomysł! Proponuję drukować w takich samych kolorach karteczki na stoły i będzie doskonale. @Flachenty - może na Babarybie tak będzie?
Ja nawet posunąłbym się nawet dalej - może karty różnych klas (a może konkretne skale) drukować na rożnych kolorach? Dla mnie zwiększyłoby to przejrzystość na stołach.


Druga rzecz to... weryfikacja kart startowych przy odbiorze modeli. Detal nieczęsto występujący w życiu (gdyż w regulaminach zazwyczaj) a przy tej skali imprezy dawał poczucie, że modele były zaopiekowane od początku do końca imprezy. Po przemyśleniu - bardzo pozytywny akcent.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, myszaty napisał:

A powinien być - jak się chce mieć szacunek to szanuje się zawodników.

Nie zostawia się takich furtek.

Bo to pachnie wałkiem.

Zawsze.

Mamy 90 medali i dla kolegów nie starczy?

To się uwali klasę.

Bo marne modele.

:haha:

O zasady i wytyczne do oceny nawet nie pytam...

Nie - więc nie spłycaj podejścia.

Albo piszemy poważnie albo se jaja robimy i rzeczywiście - kto się tam będzie przejmował plastikowymi zabawkami...

 

Niczym się nie różni robienie modelu 12 m- cy od przygotowań  do maratonu.

 

Można by rzecz że zasady sportowe są uniwersalne.

Sędzia nie ma oceniać czy dany zawodnik się dobrze przygotował tylko jaki wynik w dyscyplinie osiągnął i czy nie złamał zasad.

 

Modele ,, fistaszek",  brygadyr czy  pociak  zasługiwały na wyróżnienie.

Jeden lub nawet wszystkie.

 

 

Czyli wg. ciebie skoro jest np. 5 modeli w klasie. W tym 2 super zrobione i 3 kiepskie. To należy wyróżnić wszystkie.  Otóż nie. Bo to jest nic innego jak promowanie byle jakości.  Nigdy nie uważałem się za mistrza w tym hobby,  co najwyżej za wyrobnika (choć parę nagród zdobyłem min. na tym festiwalu też). Ale uważam,  że należy honorować modele które są ładnie wykonane,  a nie byle jak. Zresztą organizując przez 10 lat Lubelskie Spotkania Modelarskie,  wyznawaliśmy taką samą zasadę. Czyli promowanie modeli dobrze i ładnie wykonanych a nie byle jakości.  I jeszcze na koniec do kolegi.  Zorganizuj konkurs na własnych zasadach, wtedy może się dowiesz jakie to są wyrzeczenia.  Tą drogą chciałem podziękować organizatorom za możliwość przyjazdu i spotkania się z kolegami. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, imek46 napisał:
6 godzin temu, myszaty napisał:

Czyli wg. ciebie skoro jest np. 5 modeli w klasie. W tym 2 super zrobione i 3 kiepskie.

Nie - prosty zapis o ilościach startujących zawodników w danej klasie generuje ilośc założonych wyróżnień.

Jeśli zawodników jest poniżej - strzelam - 30 to wyróżnienie jedno, 60 dwa, powyżej 3....

Takie to proste, ale jakoś Nie potraficie tego ogarnąć.

Wiecie ile modeli staruje w danej klasie po zakończeniu rejestracji?

Frekwencję też można przewidzieć...

A nie uwalać całą klasę - bo wg sędzi  sam paździerz przywieźli.

 

Byłeś w Bytomiu?

Serio w tej klasiw nie było ciekawych modeli?

Chyba kogoś pogięło...teraz w galeriach kolegi @Kon_Bar trzeba napisać jaki paździerz robi niegodzien Bytomia...

 

 

P.s Erni nie napisał że było mało startujących tylko modele były nie warte uwagi.

A to robi różnicę ?

Edytowane przez myszaty
Dopisek
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, eldiabllo napisał:

Najlepszy internetowy portal modelarski oczywiście był obecny, były pierwsze zdjęcia na stronie już przed południem w sobotę.

Linki do poszczególnych galerii:

Lotnictwo:

EASTmodels.sk - Festiwal Modelarski Bytom 2023 - viac ako 240 fotografií modelov lietadiel!

 

Pancerka:

EASTmodels.sk - Festiwal Modelarski Bytom 2023 - fotogaléria bojovej techniky

 

Figurki i dioramy:

https://www.eastmodels.sk/clanky/1446//festiwal-modelarski-bytom-2023-fotografie-diorám-a-figúrok.html

 

Końcowy RAPORT portalu EASTmodels.sk z  konkursu w Bytomiu Jána Moravčíka:

EASTmodels.sk - Festiwal Modelarski Bytom 2023 - REPORT Jána Moravčíka

 

Jako przedstawiciel portalu zapraszam do śledzenia strony i profilu w social mediach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@myszaty uważam, że ma sporo racji w swoich wypowiedziach.

Coś jest w tym, że statystycznie Tygrys)Pantera mają większe szanse na wyróżnienie niż model nieczęsto lub mało znanego czołgu. 

Wiadomo doceniam pracę organizatorów, bo to spory wysiłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że w tym roku modeli było naprawdę sporo.

Miałem wrażenie, że chwilami klasy hobby mieszały się z klasą master. To mogło wywołać pewien drobny chaos.

Może podzielić halę konkursową na trzy sekcje?

1. Juniorzy/młodzicy 

2. Klasy hobby 

3. Klasy master 

Może dzięki temu byłoby jakoś łatwiej zwiedzającym i sędziom.

Być może przez to giełda musiałaby mieć trochę mniejszą powierzchnię, ale nie powstawałyby wątpliwości co do pracy sędziów.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Sjmport napisał:

Coś jest w tym, że statystycznie Tygrys)Pantera mają większe szanse na wyróżnienie niż model nieczęsto lub mało znanego czołgu. 

To tak nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Sjmport napisał:

Może podzielić halę konkursową na trzy sekcje?

1. Juniorzy/młodzicy 

2. Klasy hobby 

3. Klasy master 

Może dzięki temu byłoby jakoś łatwiej zwiedzającym i sędziom.

To może jeszcze zrobić młodzika i juniora w sobotę a seniora w niedzielę.Wtedy każdy model można by obejść dookoła i narobić zdjęć bez kładzenia się na stołach.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Xmen napisał:

To tak nie działa.

Tak wskazuje statystyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.