Skocz do zawartości

Polikarpow I-16 typ 5, Clear Prop 1/72


panDespota

Rekomendowane odpowiedzi

Model udało mi się ukończyć jeszcze przed nowym rokiem, ale z braku czasu dopiero teraz ogarnąłem sesję. Szczerze wszystkim polecam model. Jak pojawią się późniejsze wersje pewnie kupię. Napociłem się trochę przy podwoziu, ale udało się ogarnąć. Z byków jakich mam świadomość i jakich nie udało mi się uniknąć- brak szpachlowania linii na łączeniu skrzydeł kadłub od góry i na dole. Raz że pośpiech, dwa że wziąłem to za łączenia paneli i jakoś tak wyszło że nie sprawdziłem. Okopceń za rurami nie wykonywałem, gdyż nie dopatrzyłem się na zdjęciach. Malowany Vallejo. Zapraszam do galerii

 

 

Co do malowania to w internecie jak i w instrukcji jest opisane, że samolot został porzucony na lotnisku w Młynowie w Polsce w 1941r. Jeśli chodzi o jednostkę to są już rozbieżności pomiędzy 89 a 46I pułkiem Lotnictwa Myśliwskiego.

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

  • Like 29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie ta iszka wygląda. Możesz coś więcej napisać o technice brudzenia spodniej części? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość spójna i pięknie pomalowana. Wrzuć jeszcze fotkę z jakimś normalniej wielkości myśliwcem, bo to chyba  maleństwo jest.

Gratuluję.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Cieszy pozytywny odbiór modelu. 

 

17 godzin temu, neptun1939 napisał:

Świetnie ta iszka wygląda. Możesz coś więcej napisać o technice brudzenia spodniej części? 

 

Brudzenie wykonywałem jak na ostatnim Fw190 z tym że nie kopciłem go tak intensywnie. Na początku położyłem jak w kolejności- aerografem mocno rozcieńczone vallejo panzer aces light mud i na to w miejscach gdzie chciałem żeby było ciemniej- dark mud.

 

Obrazek

 

Jak dobrze przeschło na mokro mieszane w różnych proporcjach różne odcienie brązów i czerń (cienka warstwa terpentyny, na to małym pędzelkiem małe kropeczki farby olejnej i rozcierałem innym zwilżonym w terpentynie pędzelkiem). 

 

Obrazek

 

Jak podeschło dodałem jeszcze z aerografu czarny z domieszką brązowego i poprawiłem jeszcze czarną olejną tak jak wcześniej- na mokro na terpentynie. Jak wszystko wyschło poprawiłem jeszcze gdzieniegdzie kredkami akrylowymi. 

 

Obrazek

 

12 godzin temu, HK1885 napisał:

Kiedy ruszasz z greckim Blenheimem?

 

Ciężko ostatnio po przeprowadzce mam z dostępem do warsztatu. Do tego jeszcze rozgrzebanych kilka projektów. Przydało by się  żeby wcześniej zeszły z warsztatu ze dwa jednosilnikowe myśliwce żeby zrobiły miejsce dla tego dwusilnikowca 😆 ale i tak nie wiem czy wcześniej dla rozgrzewki nie zrobię greckiego P24 albo Gladiatora.

 

9 godzin temu, zaruk napisał:

Wrzuć jeszcze fotkę z jakimś normalniej wielkości myśliwcem, bo to chyba  maleństwo jest.

 

Oj jest jest. Pewnie na weekend będę tam gdzie model, tak że zrobię fotę dla porównania z jakimś Bf109. Na chwilę obecną trzeba się odnieść do korka na zdjęciu albo do mojej dłoni 

 

image.thumb.png.e7c78815ff4e218d87f3a04a129f8f86.png

 

7 godzin temu, ksc napisał:

Wygląda super, ale trochę brakuje mu połysku.

 

Ostatnio gustuje w takim trupim macie 🙂

 

58 minut temu, barszczo napisał:

Dobrze że dołożyłeś korek do kilku zdjęć, bo standardowo model wygląda na skalę1:48. No chyba że miałeś taką wielką flaszkę 🤔

 

 

Flaszka była normalna. Nie jedna poszła 😆

Edytowane przez panDespota
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, panDespota napisał:

Ciężko ostatnio po przeprowadzce mam z dostępem do warsztatu. Do tego jeszcze rozgrzebanych kilka projektów. Przydało by się  żeby wcześniej zeszły z warsztatu ze dwa jednosilnikowe myśliwce żeby zrobiły miejsce dla tego dwusilnikowca 😆 ale i tak nie wiem czy wcześniej dla rozgrzewki nie zrobię greckiego P24 albo Gladiatora.

 

To rób dla rozgrzewki i P 24 i Gladiatora.
Bardzo przyjemnie ogląda się Twoje warsztaty. Więc czekam. :cool:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, panDespota napisał:

Na chwilę obecną trzeba się odnieść do korka na zdjęciu albo do mojej dłoni 

 

image.thumb.png.e7c78815ff4e218d87f3a04a129f8f86.png

Rety ale masz wielkie łapsko 🙃

A tak na serio to bardzo fajny ten Twój "Osiołek"

Szkoda tylko trochę tej niezaszpachlowanej linii na spodzie kadłuba bo trochę "wali po gałach". Ta dodatkowa linia na przejściu skrzydło-kadłub z góry do przełknięcia.

Natomiast co do  jednostki z której pochodził oryginał to wyguglałem że:

- 89 pułk myśliwski ... nie latał na I-16, zaczął na Jak-1 (utworzony w czerwcu 1941), później Jak-7B, Jak-9 w wersjach D,T,U. Powstał w ogóle jako 12 pułk lotnictwa myśliwskiego a na 89. przemianowany został 1.05.43r. czyli na bank ten Iszak nie latał w jednostce o w tym  numerze.

- 461 pułk myśliwski w ogóle nie istniał, nie było jednostki myśliwskiej o takim numerze.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, jmx62 napisał:

Natomiast co do  jednostki z której pochodził oryginał to wyguglałem że:

- 89 pułk myśliwski ... nie latał na I-16, zaczął na Jak-1 (utworzony w czerwcu 1941), później Jak-7B, Jak-9 w wersjach D,T,U. Powstał w ogóle jako 12 pułk lotnictwa myśliwskiego a na 89. przemianowany został 1.05.43r. czyli na bank ten Iszak nie latał w jednostce o w tym  numerze.

- 461 pułk myśliwski w ogóle nie istniał, nie było jednostki myśliwskiej o takim numerze.

 

Kurczę dzięki za super research. W drugiej opcjonalnej jednostce jest mój był. Było 46IAP- czyli jak rozszyfrował w warsztacie  @Xmen IAP -istriebitielnyj awiacionnyj połk -pułk lotnictwa myśliwskiego. Przy kasowaniu nie usunąłem I i zostało 46I. Powinien być 46 półk lotnictwa myśliwskiego, nie 461. Ale żem zamieszał 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2023 o 20:58, panDespota napisał:

 

Kurczę dzięki za super research. W drugiej opcjonalnej jednostce jest mój był. Było 46IAP- czyli jak rozszyfrował w warsztacie  @Xmen IAP -istriebitielnyj awiacionnyj połk -pułk lotnictwa myśliwskiego. Przy kasowaniu nie usunąłem I i zostało 46I. Powinien być 46 półk lotnictwa myśliwskiego, nie 461. Ale żem zamieszał 😆

Szukałem na takiej stronce i tam nie ma 46 pułku.

http://ava.org.ru/index.htm

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jmx62 napisał:

Szukałem na takiej stronce i tam nie ma 46 pułku.

http://ava.org.ru/index.htm

 

Słabo kolega szukał.

Tak na szybko to utworzony w 1938 roku w Kijowskim Okręgu Wojskowym w 1943 roku przemianowany na 68 GIAP.

W dniu 22.06

1941 miał na stanie 56 samolotów I-16/I-153

Edytowane przez Xmen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukał dobrze tylko dane na tej ruskiej stronie są mylące i słabo rozpisane.

45 nie widnieje w głównym wykazie a dopiero przy opisie 68 jest że to przemianowany 46. 

I sprawa jasna. Dzięki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodziło o półkę z lotnictwem w gablocie a Wy się tu czepiacie. 😜

A modelik super. Podoba mi się. Samolot też mi się zawsze podobał. Taki niemyśliwski myśliwiec.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koronkowa robota :super: obserwując warsztat już wiedziałem że będzie śliczna miniatura. Gratuluję 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.