Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

A ja swoją przygodę zaczynałem od "ruska" Potem przyszedł czas na różne chińczyki, ale z nimi różnie bywało... Generalnie - nigdy nie byłem do końca zadowolony, a czyszczenie po malowaniu to była jakaś masakra. Ukręciłem w nich dwie dysze No i w końcu poszedłem po rozum do głowy, poczytałem, pooglądałem i ... w fine-art kupiłem H&S Infinity CR plus 2in1 . Pan z tego sklepu bez problemu zamienił od ręki dyszę 0,15 na 0,2 i jestem happy. Co doceniam w H&S? Oprócz wygody, jakości i radości z malowania - zarąbista jest dysza samocentrująca, bez gwintu. Rewelacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A jak wygląda sprawa z aerografami od Gunze? Podobno są wytwarzane w fabrykach Iwaty.

Czemu lepiej wybrać EVolution, które może i mają wymienne zbiorniki i dysze na wcisk, ale kupując sprzęt na lata chyba nie ma gwarancji, że właśnie w tym miejscu nie zacznie cieknąć?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego wszystkiego rozumiem, że niniejszy aerograf mogę spokojnie brać

http://www.fine-art.com.pl/aerograf-evolution-silverline-solo.html

 

Czy lepiej pójść na całość i kupić ten

http://www.fine-art.com.pl/aerograf-infinity-cr-plus.html

 

Różnica w cenie spora. Ale może lepiej raz a dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Różnica w cenie spora. Ale może lepiej raz a dobrze?

 

Istotne jest jak dużą wyrwę w budżecie zrobi ten wydatek. Różnica w komforcie malowania między Infinity, a Evo będzie minimalna, o ile w ogóle będzie. Wątpię by była. Różnicy w uzyskiwanych efektach na modelach nie będzie żadnej.

Idealnie byłoby, gdybyś miał możliwość zgadać się z kimś i spróbować samemu.

 

Ogólnie zasadnicze elementy aerografów H&S są wymienne między modelami. Ewentualne różnice w możliwościach sprzętu będą odwrotnie proporcjonalne do wzrostu ceny. To typowe dla wszelkich urządzeń. Wśród lepszych modeli aerografów różnice te mogą w ogóle nie występować w temacie malowania modeli, gdzie pryskamy na podłoża w ogóle nie chłonące farby, a także ze względu na specyfikę używanych tu lakierów.

 

Satysfakcja związana z posiadaniem 'najwyższego modelu' też się liczy, ale mniej niż realne przekonanie, że zostanie się z modelarskim hobby na dłużej. Bez tej pewności lepiej wybrać tani aerograf, o ile kwoty o których mówimy mają znaczenie.

 

Z kolei lepszy sprzęt pomaga także w tym, że wiadomo, iż ewentualne niepowodzenia w malowaniu nie są winą jakości sprzętu.

 

Każdy aerograf dość łatwo uszkodzić rozkalibrowując dyszę.

 

Jedyną istotną różnicę między Infinity, a Evo stanowi, o ile się nie mylę, obecność 'pamięci' blokady odciągnięcia dyszy. Gadżecik do dokupienia do Evolution.

 

Uwaga, by nie brać dyszy 0,15 i wymienić ją na 0,2 jak najbardziej słuszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś próbował tuningu taniego aerografu - drobny papier ścierny, pasta polerska + mikro "beret" filcowy. Mój Adler na początku chodził jak inwalida. Kilka godzin z papierem 2500, pastą polerską + mikro "beret", szkło powiększające + nudny film w TV i teraz śmiga jak "profi". Centrowanie dyszy za pomocą podkładki tworzywowej z kapsla od piwa. Znaczy ... pijesz piwo (doznania przyjemne), demontujesz kapsel i centrujesz dyszę. Przyjemne z pożytecznym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie konkretne bez podtekstów. Kilkanaście lat używam Badger-a 100 GXF. Mam praktyczną potrzebę posiadania drugiego aerografu który ładnie rozpyli większe plamy ale nie zdenerwuje przy wężykowatym kamuflażu.

Czy ktoś ma doświadczenie w pracy z takim aerografem???

http://www.aerograf-fengda.pl/pl/p/Aerograf-natryskowy-pistolet-Fengda-BD-310-z-dysza-0,3-mm/2975

Dziękuję za ewentualną pomoc w podjęciu decyzji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest dwufunkcyjny

jeśli angielski znasz lub niemiecki to wejdź sobie na stronę producenta to są również instrukcje w pdf.Można poczytać o konkretnym modelu tj charakterystyki,sposób użytkowania,objawy uszkodzenia itp

 

http://www.harder-airbrush.eu/

 

http://www.harder-airbrush.eu/ultra/index.php

 

ps.

 

osobiście bardzo polecam.

odkąd zakupiłem zero stresu przy malowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co sądzicie o tym aerografie: http://allegro.pl/aerograf-tg130-dysza-0-3-mm-z-regulacja-du30-ab130-i4711225599.html czy to dobry wybór jako pierwszy aerograf? Składam głównie 1:35 i 1:48. Czym rozcieńczać akryle firmy tamiya,pactra do malowania aero? Czym najlepiej czyścić aerograf? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jednego aerografu nie powinno sie uzywac do malowania, nakladania sido, i surfacera, w związku z tym czy

http://allegro.pl/aerograf-do-duzego-kompresora-airbrush-80ml-0-8mm-i4705384055.html to będzie się nadawało do nakładania surfacera i sido?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Używam pseudo iwaty od roku i mam już jej dość ciągle się zapycha itp. Nadszedł czas na zakup czegoś lepszego i tu mam do was prośbę możecie doradzić i opisać wasze doświadczenia z tymi modelami bo miedzy nimi się miotam,Paasche Talon solo lub EVOLUTION SILVERLINE solo. A może coś innego doradzicie. Maluje pancerkę w 1/35 i lotnictwo 1/48.Używam farb Vallejo Air.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz zmiany aerografu to zacznij używać porządnych farb i rozcieńczalikow , bo jeżeli myślisz , że nowy aerograf rozwiąże Ci problem zasychania farby w aerografie to jesteś w błędzie .

Kup sobie H&S 'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz zmiany aerografu to zacznij używać porządnych farb i rozcieńczalikow , bo jeżeli myślisz , że nowy aerograf rozwiąże Ci problem zasychania farby w aerografie to jesteś w błędzie .

Kup sobie H&S 'a

 

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do farb to nie wiem czego chcecie od vallejo ładnie się nimi maluje tylko o podkładzie trzeba pamiętać, jakie to niby są te porządne farby ? bo wszystkie testowałem i zostałem przy vallejo i tamiyi. Tamiya używana jest u mnie pod pędzel. I wiem ze trzeba nawet airki vallejo potraktować opóźniaczem talensa. Prosiłem o jakieś opinie co do aerografów. a usłyszałem kup H&S.

Wiem że nawet super aerograf nie zrobi ze mnie mistrza. Prosiłbym o rozwinięcie czemu H&S.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o rozwinięcie czemu H&S.

 

Mają najlepszy stosunek jakości do ceny , używając porządnych farb i rozcieńczalników można malować bardzo precyzyjnie na niskim ciśnieniu , jest bardzo dobry dostęp do części zamiennych i akcesoriów ...

 

Co do farb to nie wiem czego chcecie od vallejo ładnie się nimi maluje

 

Czyżby ? Ile czasu jesteś w stanie malować nieprzerwanie model ( z naciskiem na "model") do momentu kiedy farba przestaje lecieć ? Ile razy musisz go przedmuchiwać , ile razy parchnie , prychnie , zatka się , strzeli itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.