Skocz do zawartości

F/A-18F Super Hornet, Hasegawa, 1:48


Marcin Witkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Marcinie moje najszczersze gratulacje za dobrnięcie do końca budowy tej pięknej repliki .

Podglądałem od początku do końca , wszystko było bardzo ładnie z detalowane no i oczywiście końcowy efekt łącznie z fotkami i albumem są rewelacyjne ...jak dla mnie .

Pozdrawiam serdecznie Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Marcinie - przepiękna robota! Oglądając warsztat na bieżąco, byłem pod nieustannym wrażeniem Twojej dokładności i czystości pracy. Jednak detale belek podwieszeń przygotowane praktycznie "na deser", w moich oczach przemieniły ten model w miniaturowy samolot. Oglądając fotki, na których widać te detale, mam wrażenie, że oglądam pomniejszony oryginał, a to przecież sedno tej naszej zabawy. Chapeau bas! 

 

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2023 o 11:45, Mirek66 napisał:

Marcinie moje najszczersze gratulacje za dobrnięcie do końca budowy tej pięknej repliki .

Dzięki. Dobrnięcie do końca jest w tym przypadku dla mnie kluczowe. Coś mi się wydaje, że Leszek Miller, o tym że faceta poznaje się nie po tym jak zaczyna, a po tym jak kończy, mówił bo ktoś mu nagadał o facecie, co to mu się zdarza mądrzyć tu i tam, a sam niewiele gotowego pokazał. Hahahaha

 

16 godzin temu, hellvis napisał:

Poza genialnymi detalami to jak na "małe doświadczenie malarskie" strasznie fajnie zmalowany.😲

Słuchałem i podglądałem mądrzejszych i bardziej zaprawionych w bojach od siebie. A do tego przyjąłem strategię małych kroczków. 

 

16 godzin temu, donalyah00 napisał:

(...) mam wrażenie, że oglądam pomniejszony oryginał, a to przecież sedno tej naszej zabawy. Chapeau bas! 

O to - to. Właśnie o takie modele walczymy 😉 Ja bym to jednak nieco pogłębił. Bo mam takie podejście, które zakłada brak dysonansu po tym kiedy model obejrzy się z odległości metra i po tym gdy mamy go przed samym nosem.  

 

16 godzin temu, mandrivecs napisał:

Tego się nie da odzobaczyć... Dla mnie mistrzostwo! 

 

Dzienks 

 

PS

Na dniach obiecane zdjęcia detali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o Wielki Gonzo o to, że oglądamy mnóstwo modeli, które świetnie wyglądają z odległości metra, przy których czar pryska, kiedy się zbliżymy na tych kilka centymetrów. Co więcej mam wrażenie, że to niekiedy zabiegi celowe, by właśnie z tej nieco większej odległości model wyglądał atrakcyjnie, a detale się pomija, bo przecież zabierają więcej czasu. Żeby nie było, że jestem tu jakoś śmiertelnie krytyczny, bo to podejście ma swoje uzasadnienie i plusy.  Widzę tu nawet pewną prawidłowość w podejściu producentów, którzy być może (to taka moja teoria) wychodzą na przeciw modelarzom i w nowszych modelach robią linie głębsze, a rysunek wszelkiej maści detali faktury tym wyraźniejszy by chętniej "pił" wszystkie te szuwaksy modelarskiego makijażu.

 

Przykładu nie muszę szukać daleko, bo krótko po tym kiedy zacząłem budowę Super Horneta z Hasegawy, pojawiły się dwa zestawy chińskie. Zarówno Meng jak i Hobby Boss są lepsze w zakresie składalności, ale przy tym dużo mocniej oddane są na nich wspomniane niuanse faktury. Sądzę, że to nie jest przypadek. 

 

Wiem, że niektóre rzeczy w modelach zwyczajnie trzeba przerysować, by w ogóle dawały się zauważyć, ale wydaje mi się, że od złotego środka i balansu między detalem, a ogółem jakoś zbyt często widać przykłady przesunięcia w tę drugą stronę. Ja trzymam się zasady, że detal zbuduje ogół. W drugą stronę to się nie zadzieje.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Moim zdaniem  kilka słów o modelarskiej kuchni, ale w temacie szerszym: planowania kolacji, komponowania potraw, a nie jaka przyprawa  i kiedy - jest zawsze interesującym dodatkiem do galerii. Szczególnie tak nietuzinkowego modelu. Głosy wspominające o tym kontekście pojawiały się już tu w galerii. I bardzo dobrze, bo dzięki temu wszyscy zainteresowani, nawet umiarkowanie, mogą zetknąć się z nieoczywistymi elementami  procesu powstawania dobrego modelu i uświadomić sobie, że niekoniecznie jest to: zdjąłem z półki - wyciąłem- skleiłem - obejrzałem parę fotek w necie -  pomalowałem - pobrudziłem - gotowe, tylko sporo dłużej.

 

 Dzięki Marcin. Kontekst  związany z problemem metr/ nos przy modelu nie jest oczywisty i mnie akurat przyszły do głowy inne aspekty, niż te, o których powiedziałeś. Tym ciekawiej!

I przy okazji jeszcze raz popatrzyłem sobie na galerię tego świetnego Horneta.

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym momencie budowaliśmy razem swoje Hornety, podglądałem oczywiście warsztat i byłem pełen podziwu, jak Ty to robisz, mnie szlag trafiał jak miałem dorobić trochę detali, a u Ciebie sztos, dużo cierpliwości, szacun. Może kiedyś nasze Hornety staną obok siebie na jakiejś wystawie. Pozdrawiam,  wyszedł świetnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za miłe opinie!

 

2 godziny temu, Mario napisał:

(...)Może kiedyś nasze Hornety staną obok siebie na jakiejś wystawie. Pozdrawiam,  wyszedł świetnie. 

 

Z Kubą Chłodkiem wykorzystaliśmy okazję wspólnego spotkania. Modeli także. Więc... 😉

52813775017_1dc40bc9f8_k.jpg

 

52814750180_ee68de7a50_k.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu latach "kopania się po kostkach" nie myślałem że napiszę coś takiego, ale... Marcinie model wyszedł piękny, idealnie wywarzony kolorystycznie. Widać że na detalizację poświęciłeś kupę czasu i cierpliwości czego mi ostatnio brakuje. Najważniejsze, już nikt nigdy nie zarzuci Ci teoretyzowania. Stworzyłeś coś pięknego na naprawdę wysokim poziomie. Chętnie zobaczę detale z bliska i jakiś kolejny model. Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dzięki za miłe słowo.

 

Od dawna zbierałem się za uzupełnienie galerii o zdjęcia detali, a także takie, które w trakcie budowy widziałem oczyma wyobraźni. Czyli symulujące realne warunki z próbą pokazania modelu tak by udawał realny samolot.  Wczoraj udało się część z tego planu zrealizować. 

53114718772_ef06598e8f_k.jpg

 

53114718757_5cd5d7590c_k.jpg

 

53115314541_ebd293f8db_k.jpg

 

53115727360_06d1097c0c_k.jpg

 

53115314531_560796fb67_k.jpg

 

53114718657_d9a574c9fc_k.jpg

 

53115314411_f120c65632_k.jpg

 

53115314406_63d53c3def_k.jpg

 

53115809133_9c055cb3e9_k.jpg

 

I jeszcze dwa kadry, które mniej więcej są zapowiedzią galerii zbliżeń na model jaką będę chciał zrobić. Zarówno w świetle naturalnym jak i studyjnym. 

53115737455_1558c74785_k.jpg

 

53115819788_f41fdbbf36_k.jpg

 

  • Like 21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.