Skocz do zawartości

Avro Shackleton AEW.2, Revell, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

Tradycji ciąg dalszy: niedziela - kawa i galeria do kawy. Dziś dla odmiany samolot trochę większy rozmiarowo od "śledzia" - ogromny, czterosilnikowy Avro Shackleton AEW.2  w barwach RAF-u.  Model jest częścią mojego małego cyklu  pod tytułem "Stulecie RAF-u" zapoczątkowanego w 2018 roku (można by w sumie zrobić podsumowanie jakąś zbiorczą galerią :hmmm:).  Model wyszedł jak wyszedł - bywało lepiej. Ale ujdzie w tłoku :wink:

 

Avro Shackleton AEW.2,  8 Eskadra RAF, lotnisko Lossiemouth, Szkocja, czerwiec 1981r  

 

FwXTD6C.jpg

 

mZsva3k.jpg

 

jRbvJTV.jpg

 

uSJPWjB.jpg

 

55s3baO.jpg

 

NIaMNEg.jpg

 

AWVMJT4.jpg

 

rEuhgmJ.jpg

 

NOmfuEA.jpg

 

VAHeCVZ.jpg

 

ppDEwgq.jpg

 

xd29gqI.jpg

 

HEU3OWk.jpg

 

k5Yl151.jpg

 

I tyle. Na półce wygląda zacnie i kusi mnie by zrobić wersję MR.3.  Ale....................:benc:

 

Można  :pif:

:kawa:

  • Like 37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, abtb napisał:

 Model wyszedł jak wyszedł - bywało lepiej. Ale ujdzie w tłoku :wink:

 

Ja tam tłoku nie widzę, a model wyszedł świetnie. 

Znakomicie oddaje ogrom pierwowzoru, w czym niemała zasługa zdjęć. 

Podziwiam. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezwykle efektowny, jak to mawiał mój syn, jak o nim książkę przeczytał "Szachelton".

Bardzo mi się podoba ogólnie, zwłaszcza różne fusy i szumowiny na powierzchniach. Ciekawe podejście do zmęczenia śmigieł - musze się z nim przespać. Opony to takie sexy czarne, żeby odcinały się od reszty, czy załoga je sadzą czerniła? A w brzuszku coś nosi?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za opinie oraz uwagi :piwo:

Cieszę się bardzo, że model został miło przyjęty, tym bardziej, że na końcówce jego budowy miałem do niego bardzo negatywny stosunek ze względu na  niezbyt udane malowanie i "drewniane" kalki.

8 godzin temu, socjo1 napisał:

Bardzo mi się podoba ogólnie, zwłaszcza różne fusy i szumowiny na powierzchniach.

Dzięki tym "fusom i szumowinom" przywróciłem sobie wiarę w ten model :D

 

8 godzin temu, socjo1 napisał:

Ciekawe podejście do zmęczenia śmigieł

Istotnie, ale potrzebowałem czegoś "ostrego" żeby przełamać monotonność i wielkość tego samolotu

 

8 godzin temu, socjo1 napisał:

Opony to takie sexy czarne, żeby odcinały się od reszty, czy załoga je sadzą czerniła?

Metoda "pastowanego kabana". A poza tym na pasach startowych to kurz nie ma prawa leżeć i opony się nie "brudzom" A poza tym zima idzie - nowe kapcie z głębokim bieżnikiem założono  :chytry:

 

8 godzin temu, socjo1 napisał:

A w brzuszku coś nosi?

Pudełkowo to pusto jak w bębnie (i takoż jest w moim egzemplarzu  - ale wiadomo -jak się "jedzie na zmianę opon to się nie pcha na plac do gumokleja z bombami :haha:)  Ale przy pomocy Edkowych aftermarketów można komorę wzbogacić o torpedy i bomby głębinowe.

 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.