Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam fajnej panterki do zrobienia i wpadł mi w oko dość bogaty zestaw od Menga w dobrej cenie.

https://www.mojehobby.pl/products/German-Medium-Tank-Sd.Hfz.171-Panther.html

Można dokupić do niego dedykowany zimmeritt więc wszytko pięknie ładnie i mam pytanie odnośnie tego malowania które oferuje nam Meng:

pantera.jpg.176d011b43efcda757dc7b665c0e53b1.jpg

Zimmeritt widać, że jest ale wydaje mi się, że jest pomalowany coś w stylu kamuflażu typu ambush bo widać na nim postrzępione plamy al disc camouflage (bardzo atrakcyjne malowanie) , do którego mógłbym też dokupić szablon https://www.martola.com.pl/pl141/produkty61386/wwii_german_afv_disc_pattern_camouflage_masking_st lecz w schemacie Menga jest zwykły trójkolorowy.

Czy ktoś dysponuje większą ilością zdjęć tego pojazdu lub wiedzą, żeby rozwiać moje wątpliwości jak dokładnie ten kamuflaż wyglądał?

Ewentualnie czy gdybym zrobił ten dyskowy kamuflaż na zimmericie to byłby to błąd bo gdzieś kiedyś czytałem że na zimmericie kamuflażu typu ambush nie stosowano?

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 3.07.2019 o 08:38, zipster napisał:

Szukam info dot. gsek w pz1 i pz2, to sa te same? bo wygladaja identycznie a w sklepach workable dla pz1 ni ma za bardoz za to sa dla pz2.... 

Dla jakiej wersji Panzer I?

Wersja ausf.A i B - to Kgs.67/280/90 ; wersja ausf.C i D - to Kgs.62/290/90 no i ausf.F - to Kgs.61/500/130.

Natomiast Panzer II ausf.A ; B ; C i F - to Kgs.67/300/90 do Panzer II ausf.D ; E i Flamm nie mają oryginalnego oznaczenia i są inne niż te poprzednie.

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi właśnie chodziło Meser ( skąd ty to info bierzesz swója droga, przeszukuje internety i nic a tu myk, i Meser ma info :p). Chodziło mi właśnie o a i b, oraz pochodne na ich podwoziu. 

Te ruchome do pz1 to właśnie koszt 100zl+, za to do pz2 widziałem w okolicy 50zł stąd pytanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, zipster napisał:

skąd ty to info bierzesz swója droga

Podstawa to wartościowe książki. Co do gąsek do Panzer I ausf.A i B - to do wersji zimowej dodawali specjalne "kolce" do tych gąsek - tak tak już wtedy.

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może padło już to pytanie, może nie. Dostałem prezent ....King Tigera w 1/35, sam kleję lotnictwo, ale co tam. W pudle były też gąski MasterClubu nr MTL35096 Pz.Kpfw.VI Ausf.B TIGER II Type 1. I tu pytanie. Co na tych gąskach jeździło?????

Dzięki za pomoc-Jasiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Model  to MENG TS-031. Jak patrzę na pudło i gumowe gąski z zestawu to w/w są inne. He he, dlatego zadałem to pytanie. MasterClub robi trzy zestawy: wymeiniony 35096,  potem 35097 typ drugi, i 35095 mid produktion, i te ostatnie wyglądają jak tez z pudła i gumowe. Pomożecie????? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy D9R w IDF rózni się tylko orurowaniem i tabliczkami z numerami względem wersji US Marines z Iraku? (chodzi o zestawy Menga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pytanie może nie dotyczy bezpośrednio pojazdów, tylko narzędzi modelarskich: jaki macie sposób na otwieranie cyjanoakrylowego kleju Bond ? Odcinacie końcówkę, robicie w niej nakłuie czy jeszcze coś innego? 

Mnie już szlag trafia z zasychaniem (nawet przy założonej nakrętce).

Czego używacie do aplikowania go? Zbieracie go wykałaczką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dudzio napisał:

Pytanie może nie dotyczy bezpośrednio pojazdów, tylko narzędzi modelarskich: jaki macie sposób na otwieranie cyjanoakrylowego kleju Bond ? Odcinacie końcówkę, robicie w niej nakłuie czy jeszcze coś innego? 

Mnie już szlag trafia z zasychaniem (nawet przy założonej nakrętce).

Czego używacie do aplikowania go? Zbieracie go wykałaczką?

https://www.mojehobby.pl/products/Dozownik-do-klejow-CA-PVA-UV-10szt..html 

uzywam co prawda z 'kropelka' ale mozna to 'wcisnac' na wszystko co ma stozkowaty dozownik, jak to ustrojstwo dziala, ze klej z taka koncowka nalozona nie zasych - no idea :) obcinam jedynie gdzies w 2/3 dlugosci bo jest az za cienko i za dlugie, jak obetniesz za bardzo to klej zaschnie w rurce na koncu ale mozna taki 'czop' usunac palcami i klej dalej plynie ladnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zasychanie na zakrętkach jest sposób zwilżać miejscowo na gwincie buteleczki rozklejaczem do klejów cyjanoakrylowych Wamod.Fajnie rozrzedza kleje .Jak debonder.Bo i niby nim jest.Też zmywa przypadkowe kapnięcia kleju gdzieś na jakiś elemetn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
42 minuty temu, Seb napisał:

A skąd wiesz, że u Trumpetera są gorsze ?

Nie mówię że są... chodzi mi bardziej o merytoryczną opinię bo to mój pierwszy tygrys ? A i może inne firmy zrobiły coś lepiej w zastawie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.