Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Sam jestem zainteresowaniem opisem praktyka.

Opakowania po śmietankach lub serkach mają "śliski plastik" i strzępią się przy cieciu (są elastyczne) jak to obchodzisz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chorąży napisał:

Sam jestem zainteresowaniem opisem praktyka.

Opakowania po śmietankach lub serkach mają "śliski plastik" i strzępią się przy cieciu (są elastyczne) jak to obchodzisz ??

Używam polistyrenu czyli tego samego materiału co modele producentów ? Mozna szlifować, szpachlować czy kleić klejem np tamya extra thin ? Oznakowanie PS lub inne oznaczenie 06. Polipropylen czyli PP się nie nadaje. Sprawdzaj na denkach. Jeżeli używam innego plastiku to tylko jako szkielet i kleję to CA Wyjątkowo używam PP do modeli gdzie ma być zimmerit (fotka)bo wtedy nie ma potrzeby obróbki na gładko a wszystko i tak się ukrywa pod pastą

IMG_20191030_101755_HDR.jpg

IMG_20181026_163456_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś obeznany w temacie Panther może mi przybliżyć różnice między ausf. A produkowanymi przez MAN i Daimler Benz?

Prawdopodobnie było to poruszane tutaj wiele razy, ale nie mogę teraz nic na ten temat teraz znaleźć ._.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szkielzu napisał:

A jak na przykład zrobiłeś koła do tego Scratch buldingu?

Nie podam ci uniwersalnej recepty na koła. Każdy rodzaj kół które robię robie inaczej w zależności od tego co mam pod ręką (nie żartuję z tym bieganiem po domu z suwmiarką) oraz tego jak te koła mają wyglądać. Cyrklem możesz wycinać kółka, wykorzystać rurki od nitek, możesz ulepić z milliputa czy greenstuff'u. Jak ci napiszę że w kołach do Fiata Terni Tripoli użyłem rurek plastikowych po włóczce to nic ci to nie pomoże bo nie pójdziesz do modelarskiego i nie kupisz takich. Do innego modelu potrzebna jest inna średnica i trzeba poszukać innego sposobu. Szukaj. Musisz znaleźć swój sposób.

IMG_20190819_144038.jpg

IMG_20190820_234852_HDR.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat przymierzam się do austin putiłowa z czasów rewolucji. Po raz kolejny padłem na kołach w zasadzie takich jak te przy wozie drabinisatym, Cieszę się tym tematem, wprawdzie ja wolę Fips a Kolega "to co pod ręką".Drażni mien zwłaszcza jak mi się element zwijał, dlategou mnie płytka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2020 o 10:14, FLECZER napisał:

Używam polistyrenu czyli tego samego materiału co modele producentów ? Mozna szlifować, szpachlować czy kleić klejem np tamya extra thin ? Oznakowanie PS lub inne oznaczenie 06. Polipropylen czyli PP się nie nadaje. Sprawdzaj na denkach. Jeżeli używam innego plastiku to tylko jako szkielet i kleję to CA Wyjątkowo używam PP do modeli gdzie ma być zimmerit (fotka)bo wtedy nie ma potrzeby obróbki na gładko a wszystko i tak się ukrywa pod pastą

IMG_20191030_101755_HDR.jpg

IMG_20181026_163456_HDR.jpg

A w jaki sposób zrobiłeś jarzma to tego jagdpanzera, i czy znasz jakieś fajne sposoby na rzeczy tego typuCleaning-Tiger-131-wheels.jpg.311ee010ec59fd46d75b4ffb9c99fbd0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok teraz mam problem ze stroną, za każdym razem jak próbuję wstawić więcej niż jedno zdjęcie do "warsztatu" to wyskakuje mi okienko że zdjęcie nie może mieć więcej niż 4,88 MB mimo że ma poniżej 3 megabajty. Jak na to zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Szkielzu napisał:

ok teraz mam problem ze stroną, za każdym razem jak próbuję wstawić więcej niż jedno zdjęcie do "warsztatu" to wyskakuje mi okienko że zdjęcie nie może mieć więcej niż 4,88 MB mimo że ma poniżej 3 megabajty. Jak na to zaradzić?

Zmniejsz sobie zdjęcia do powiedzmy 200-300 kb to wstawisz kilka naraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Thalgonis napisał:

Ale jeżeli obydwa zdjęcia mają razem powyżej normy no to Ci nie wsadzi :banan:  
wszystkie jakie chcesz wsadzić razem mają mieć poniżej tych 4,88... Tyle mojego, mam nadzieję że pomogłem :mrgreen:

wyajaśniłeś proble ale go nie moge rozwiązać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram informację do rozpoczęcia budowy M48 i mam pytanie do znawców tematu o dodatkowe mocowanie dla browninga na wieży. Często załogi czołgów wyciągały KM na kopułę dowódcy a ja bym chciał zamontować go tak jak pokazane na tych zdjęciach. Chciałbym się dowiedzieć jak wyglądało takie mocowanie KMu do wieży i w którym miejscu powinno być.

37703197804_0e9ec212b4.jpg.9b92645f7aabbaad7353efa5a6549aba.jpg

16b2444729118583accd6f0d854ad935.jpg.08b158ee2a77a1b32a7edf3f450a5c62.jpg

Zdjęcia zamieszczone w celu dyskusji.

 

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TAW napisał:

Chciałbym się dowiedzieć jak wyglądało takie mocowanie KMu do wieży i w którym miejscu powinno być.

Ciężko będzie ze zdjęciami - jednorazowa, improwizowana robota. Najlepiej sam coś wymyśl  co wygląda mniej więcej jak na fotce i będzie dobrze.

4 minuty temu, bulik58 napisał:

wszystkie zdjecia zamieszczone tylko do dyskusji , moze cos sie przyda

2115630373_aa_m481.jpg.7568828dedb8a9963f29fe41673f52cd.jpg

aa_m48.2.jpg.7e16057219bb7029b963c660be1e49bc.jpg

A to akurat zupełnie standardowa kopółka dowódcy z M48(A-nic) - https://www.scalemates.com/kits/slingshotmodels-ssm35004-m48-patton-early-type-commanders-cupola--235070 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, martinello napisał:

Ciężko będzie ze zdjęciami - jednorazowa, improwizowana robota. Najlepiej sam coś wymyśl  co wygląda mniej więcej jak na fotce i będzie dobrze.

Właśnie dlatego, że to prowizorka to można by spodziewać się jakiegoś nietypowego rozwiązania. Z drugiej strony nikt by sobie życia nie komplikował. W modelu Dragona w wersji M48A5 po prostu wstawili drąga z KMem i pewnie też tak zrobię.

km.png.5f6bc17d2a079506b7b3aba14b5e36f6.png

Zdjęcie zamieszczone tylko w celach dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, TAW napisał:

W modelu Dragona w wersji M48A5 po prostu wstawili drąga z KMem i pewnie też tak zrobię.

Nie idź na łatwiznę :) Spróbuj zrobić improwizowany trójnóg M3 przyspawany do stropu wieży - zdjęcie poniżej z Armoramy (tutaj przyspawany do kopułki dowódcy)

cs_069%2B.50%2BCal%2Bon%2BM48.jpg

Bulik58 - to wszystko to zdjęcia M48A5 lub Magachów, gdzie dodatkowy k-em ładowniczego był standardem, a nie polową improwizacją.

 

A tak na serio - są tu specjaliści od Wietnamu, może pomogą :)

 

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, martinello napisał:

Nie idź na łatwiznę :) Spróbuj zrobić improwizowany trójnóg M3 przyspawany do stropu wieży

 

14 minut temu, bulik58 napisał:

informacje nazbierane , wiec drag z km odpada  

Panowie, jesteście wspaniali ?. Jak to mówił Jurek Killer: Pomyślimy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, martinello napisał:

Nie idź na łatwiznę :) Spróbuj zrobić improwizowany trójnóg M3 przyspawany do stropu wieży - zdjęcie poniżej z Armoramy (tutaj przyspawany do kopułki dowódcy)

cs_069%2B.50%2BCal%2Bon%2BM48.jpg

Bulik58 - to wszystko to zdjęcia M48A5 lub Magachów, gdzie dodatkowy k-em ładowniczego był standardem, a nie polową improwizacją.

 

A tak na serio - są tu specjaliści od Wietnamu, może pomogą :)

 

To raczej standardowy trójnóg do Browninga ze skróconymi nogami.

repliki-dwc3b3ch-zagazowanych-browningc3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imgur.com/gallery/kSxoLYM Witam, zwracam się z prośbą o pomoc bo nie wiem na ile zgodny merytorycznie jest ten model, jakie posiada błędy i co niedoświadczony modelarz może w nim łatwo poprawić, z góry dzięki za pomoc. Jeśli to ważne to rozważam budowę in the mood Poola lub nasza Latającą krowę z 1dp

Edytowane przez zioło123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zioło 123 - odradzam Dragona; kilka rzeczy, w tym górę kadłuba ma skopaną.

Godny polecenia jest model asuka -> https://www.scalemates.com/pl/kits/asuka-model-35-047-m4a1-76mm-sherman--1215984

Ja mojego polskiego M4A1 76 czyli shermana IIA robię z tego modelu miksując go ze starą italeri - po prostu jak zaczynałem, to jeszcze nie było modelu asuka. Teraz bym się nie miał wątpliwości co kupić :)

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.