Skocz do zawartości

MIG-23 MF 1:32


Irek-M1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Witam

 

Czas kończyć ten wątek po z góra 1,5 roku, po spędzeniu ponad 920 godzin na zbieraniu dokumentacji i robieniu 1450 elementów. Efekty można zobaczyć poniżej.

 

Widoki z boku

 

tjFaGql.jpg

 

lMO3DdL.jpg

 

Widok od przodu

ElkJyHO.jpg

 

Widoki od dołu

JxO6FZL.jpg

 

sfhsswI.jpg

 

Widok od tyłu

uvJCbpk.jpg

 

Widok od góry skończony w tą sobotę

so1tCue.jpg

 

Wielu z tych drobnych elementów trudno jest zobaczyć na zdjęciach. Zdecydowanie lepiej widać te wszystkie drobiazgi w realu. Mam nadzieję iż czas spędzony na śledzeniu i oglądaniu wątku zainspirował innych do własnych poszukiwań i rozwoju własnych umiejętności.

 

PS.

Idę teraz robić drugą sztukę.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Napisano (edytowane)

Dziekuje za wszelkie opinie i komentarze. Parę osób miało okazję zobaczyć radar na żywo. Wiem jedno iż w realu wygląda lepiej niż na zdjęciach.

Rozpocząłem prace w dziobie samolotu, robiąc wszelkiej maści przewody, puszki, trójniki, czwórniki etc. Ten mały okrągły element składa sie tylko z 11 elementów

3FM1SqU.jpg

 

He8uoOI.jpg

 

Przepraszam za jakość zdjęć ale elementy i miejsce są już tak małe i nakladała się na siebie, a i umiejętności fotograficzne nie najwyższego lotu.

 

JZTawdv.jpg

 

4FEWeXt.jpg

 

Zakupiłem również żywicę z firmy ZACTOMODELS. Jakość wykonania to najwyższy poziom i warte są swojej ceny:

 

McApC6W.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak dziś, kiedy 23-cie z Redzikowa toczyły walki powietrzne nad moją rodzinną wioską. Aż się łezka w oku kręci... Zasiadam w pierwszym rzędzie i zapinam pasy bo z pewnością ta relacja będzie wciskać w fotel. Powodzenia

 

Tak z ciekawości jak nazywała się ta wioska ? Lub w jakim TSA toczyły się przechwycenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak dziś, kiedy 23-cie z Redzikowa toczyły walki powietrzne nad moją rodzinną wioską. Aż się łezka w oku kręci... Zasiadam w pierwszym rzędzie i zapinam pasy bo z pewnością ta relacja będzie wciskać w fotel. Powodzenia

 

Tak z ciekawości jak nazywała się ta wioska ? Lub w jakim TSA toczyły się przechwycenia ?

 

Okolice Sławna w obecnym zachodniopomorskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W wolnej chwili pomiędzy meczami podłubałem sobie kolejny element. Przygotowałem elementy w sumie 13 a docelowo dodam jeszcze 4

 

E07SMQo.jpg

 

i po zmontowaniu, ale przed malowaniem

OymxXmi.jpg

 

EUFgAIs.jpg

 

EUFgAIs.jpg

 

A tak wygląda pierwowzór:

gAPqOto.jpg

 

teraz trzeba zabrać się za to co jest z tyłu tego drobiazgu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam

artur111bartek:

elementy powstały z bardzo cienkiej blaszki miedzianej odzyskanej z kondensatorów. Element powstał przy pomocy lupy gdyż niestety potrzebuję czterech oczu-wzrok już nie ten. Poszczególne elementy trzymam w pęsetach gładkich lub z ząbkami.

Do klejenia użyłem kleju cyjan akrylowego gęstego daje mi to trochę czasu na ustawienie elementu we właściwej pozycji oraz rzadkiego w celu ostatecznego połączenia elementów. We wstępnej przymiarce przy bardzo małych elementach używam lakieru bezbarwnego, tutaj do wklejenia cienkich pomarańczowych pręcików. Ostateczne mocowanie daje mała kropelka cyjanoakrylu.

Otwory pod przewody były wiercone przed zagięciem poszczególnych elementów-najmniejsza średnica wiertła. Po złożeniu elementów zostały rozwiercone udało się to zrobić idealnie na wprost. Z założenia miałem wkładać z każdej ze stron osobne druciki, ale tak udało się złożyć elementy i rozwiercić , iż wystarczyło przewlec druty jak nitkę w igle i tak cztery razy-ot i cała diabelska tajemnica dziejąca się w małym warsztacie.

 

U2y17eX.jpg

 

P.S.

ten pomysł z wodą jest całkiem fajny

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Skończyłem wszelkie agregaty, które spowodowały iż mogę na stałe umocować i podłączyć radar-nareszcie:

 

gfRG2bO.jpg

 

ściana główna mocowania radaru

30uLVtV.jpg

 

Radar z dodanymi agregatami:

nyxXvYC.jpg

 

I ostatecznie zamontowany radar

 

BCeIyQ4.jpg

 

Pod spodem dodałem kolejne elementy -cztery okrągłe i nie wiem do czego to służyło. Jak zwykle może ktoś podpowie, wyjaśni

gmjleBk.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

zrobione kolejne detale w sumie 19 elementów

n06xsQC.jpg

 

po pomalowaniu wraz z innym agregatem

jEdvtDn.jpg

 

i po złożeniu

b7DOXN2.jpg

 

kolejny luk skończony

hAitFUR.jpg

 

GaSEXEF.jpg

 

radar na swoim miejscu

28or45t.jpg

 

pierwsza połówka dociążona

KOnfD32.jpg

 

oraz druga

Z2nZoPz.jpgno teraz czas na sklejenie połówek i dorobienie pozostałych detali.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holy cow Batman, this is insane work going on here. I'm going to have to seriously try and translate your every post to read how you are doing what you are doing. It's unbelievable work batman. When you are finished with this you seriously should get an acrylic case for it to protect your work because everyone will drool over it. As, modelers will be all over this like bees on honey.

 

Totally love it and a must follow thread. Btw, I don't suppose you are building this on any other forum which happens to be in English? I thought I ask as translating 14 pages will take some serious time in front of the computer oh my poor back

 

Mike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.