Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, letalin napisał:

Skrzydła są jeszcze gorsze. Kupiłem w ciemno, bo kiedyś bylem zachwycony ich czolgiem w 1/72. Oni nie potrafią jeszcze w samoloty.  Tyle razy sobie mówię, żeby chińszczyznę najwyżej jeść, a nie kleić. Sam sobie jestem winien.😏

Właściwie wszystko co robili do tej pory było zachwycające, i okręty, i pojazdy. Merytorycznych baboli też raczej ciężko było u nich uświadczyć, więc tym dziwniejsze że coś takiego się wydarzyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zatras napisał:

 

 

 

57 minut temu, zatras napisał:

No i właśnie przez swoje ,,widzimisię'' wydałeś ,,wyrok'' na ten model !  Ehh ten internety:haha:

To moja ocena tego nowego zestawu, nie wyrok.  Nie masz obowiązku uznawać, że moje uwagi są dla Ciebie wiążące w jakikolwiek sposób.   Uważasz, że to co widzisz na zdjęciu jest fajne? Chętnie się dowiem. Jak i o mocnych stronach P-61 z HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.tapatalk.com/groups/72nd_aircraft/new-sbd-3-dauntless-from-flyhawk-t12183.html

 

Widać kilka wyraźnych różnic między Hasegawą i Flyhawkiem - m.in. zupełnie inny kształt osłony kabiny i najwyraźniej skopana przez Chińczyków osłona silnika, więc trzeba będzie ten samolot porządnie porównać z planami.

Edytowane przez filipsg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipsg napisał:

https://www.tapatalk.com/groups/72nd_aircraft/new-sbd-3-dauntless-from-flyhawk-t12183.html

 

Widać kilka wyraźnych różnic między Hasegawą i Flyhawkiem - m.in. zupełnie inny kształt osłony kabiny i najwyraźniej skopana przez Chińczyków osłona silnika, więc trzeba będzie ten samolot porządnie porównać z planami.

Porównuj ze zdjęciami. Jak znajdziesz plany wg których zrobili tę zabawkę, to się okaże, że jest bezbłędna:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, letalin napisał:

Porównuj ze zdjęciami. Jak znajdziesz plany wg których zrobili tę zabawkę, to się okaże, że jest bezbłędna:) 

Patrząc po zdjęciach jestem skłonny stwierdzić, że to Hasegawa ma lepszą owiewkę, niższą i bardziej "rozpłaszczoną" :hmmm:2128190601232803.jpg.fe9e1ca0e49cff2e702c3e04dfec8c7d.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny obrazek z IBG, fajnie, że są Orkany jako opcja:
260096525_464300726588oj49.jpg

Wiadomo też, jakiej mniej więcej ceny ibegowskich Dor można się spodziewać:
https://www.makettshop.hu/ibg-model-172-focke-wulf-fw-190d-9-cottbus-early-production_554089
https://www.hannants.co.uk/product/IBG72531

Magiczne 80 zł przekroczone, niektórzy zejdą na zawał 😆

Edytowane przez caughtinthemiddle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, caughtinthemiddle napisał:

Magiczne 80 zł przekroczone, niektórzy zejdą na zawał

Jakoś trzeba będzie to przeżyć bo dwie to na pewno kupię.Co najwyżej wizytę u kardiologa się umówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, caughtinthemiddle napisał:

Magiczne 80 zł przekroczone, niektórzy zejdą na zawał 😆

Hola hola, to jest cena w post-brexitowej Wielkiej Brytanii, w Polsce będzie taniej. Modele IBG które u nas kosztują ok. 40 złotych, tam w przeliczeniu przekraczają 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, caughtinthemiddle napisał:


Masz też cenę na Węgrzech, oni jeszcze donikąd nie poszli.

Ja tam czekam na cenę w sklepie IBG, wszystkie ceny podawane wcześniej uważam za prognozowane przez sklepy.

 

ps.

Czy uważasz, że 80zł to dużo za to czego można się spodziewać w pudełku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Niemcow byle G kosztuje w sklepie conajmniej 15 Eu. Nawet za taki smieszny Bronco z Revella ( Academy )

trzeba zaplacic euro 19 ( albo 22) Swordfisch 22/ 24 Eu. Tk, ze te 8o zl za takiej jakosci model ( na razie strzelam w ciemno

i zakladam, ze bedzie taki, jakiego go przedstawiaja ) mozna jakos przezyc. Bez wizyty u kardiologa, bo ten wezmie pewnie

ze cztery  dory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, apsynth napisał:

ps.

Czy uważasz, że 80zł to dużo za to czego można się spodziewać w pudełku? 


Oczywiście, że nie; to jest minimum, którego się spodziewałem biorąc pod uwagę drastyczny wzrost cen wszystkich komponentów niezbędnych do wydania modelu (a także problemy z ich dostępnością - obecnie nawet z kartonem na denka pudełek bywa niewesoło) przez ostatnie półtora roku i to, że mamy do czynienia z jednak sporą ilością plastiku uzupełnioną o blaszki. Mój komentarz był li tylko  nawiązaniem do uprzednich dyskusji w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego odkryłeś niż znajduje się w tym poście ?

 

21 godzin temu, caughtinthemiddle napisał:

Kolejny obrazek z IBG, fajnie, że są Orkany jako opcja:
260096525_464300726588oj49.jpg

Wiadomo też, jakiej mniej więcej ceny ibegowskich Dor można się spodziewać:
https://www.makettshop.hu/ibg-model-172-focke-wulf-fw-190d-9-cottbus-early-production_554089
https://www.hannants.co.uk/product/IBG72531

Magiczne 80 zł przekroczone, niektórzy zejdą na zawał 😆

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Grzes napisał:

Kurna, jak zobaczyłem miniaturkę, miałem nadzieję, że ktoś Sokoła wydał...

613318927_mar200872_htk_cs116_polish_af__army_helicopters_paint_set_vol._1.png.ca213a2e69a361bb0c3b960c518476b8.png

 

Spokojnie jest model Mirage Hobby ex AJ Model:)

 

Boxart PZL W-3T Sokół 725055 Mirage Hobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.