Skocz do zawartości

"Ranjat fi alsahara' min al Mafraq" - F-104A, Italeri, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

رنجة في الصحراء من المفرق

W dniu 14.02.2020 o 13:06, Tap-chan napisał:

"Mogłeś przetłumaczyć, nie każdy zna niemiecki."

A zatem tłumaczę z niemieckiego na polski :mrgreen:

"Śledź pustynny z Mafrak" czyli F-104A, 9 Eskadra Królewskich  Sił Powietrznych Jordanii, lotnisko im. Księcia Hssana, Mafrak, 1970r, Jordania

RsKwHFN.jpg

7t6Jyzw.jpg

3VJbNqX.jpg

uhs048a.jpg

tzSFLMO.jpg

XzUCgAK.jpg

5dQk94t.jpg

cMemMGw.jpg

I na koniec fotka rodzinna (trochę słaba, ale namiocik już stanowczo za mały :szczerbol:)

e5sOPOn.jpg

:pif:

:kawa:

 

Edytowane przez abtb
  • Like 11
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pierwszy :rewol:.Bardzo ładny.Delikatne ślady eksploatacji a nie uświniony o góry do dołu jak to teraz takie modne.Duży plus za tematykę :super:.Rodzinka też niczego sobie.Pewnie to nie koniec w tym temacie.:hmmm:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Xmen napisał:

Bardzo ładny.

Dziękuję :szampan1:

 

28 minut temu, Xmen napisał:

Pewnie to nie koniec w tym temacie

Nie, w sieci jeszcze coś pływa. Dostrzegam w niej  jeden a nawet i dwa ogony :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się teraz przypomniało... Do całej kolekcji, może tych dwóch brakujących egzemplarzy, które jest nadzieja że się utworzą, dojdzie jeszcze wersja w malowaniu z wojny w Wietnamie, no i mega trójkolorowe malowanie niemieckie. Na to wszystko, bo jak wiadomo, przy dwóch trzecie gratis :lol: malowanie japońskie, trójkolorowe lub szaro-błękitne lub jak kto woli, w dwóch odcieniach niebieskiego. Mam nadzieję, że u mnie kiedyś tak to będzie wyglądało :toast:

P.s. 

Nie mogę się na te czwórkę napatrzeć :super:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rudy0007 napisał:

Tak mi się teraz przypomniało... Do całej kolekcji, może tych dwóch brakujących egzemplarzy, które jest nadzieja że się utworzą, dojdzie jeszcze wersja w malowaniu z wojny w Wietnamie, no i mega trójkolorowe malowanie niemieckie. Na to wszystko, bo jak wiadomo, przy dwóch trzecie gratis :lol: malowanie japońskie, trójkolorowe lub szaro-błękitne lub jak kto woli, w dwóch odcieniach niebieskiego. Mam nadzieję, że u mnie kiedyś tak to będzie wyglądało :toast:

O matko, ale Kolega zajechał :hmmm: Aż się pogubiłem w tej kolorystyce.:benc:

Piąta 104-ka powoli zaczyna się lepić a właściwie maziać we wnętrzu, tak więc tak koło maja/czerwca może coś tam wlepię do galerii :mrgreen:

Dziękuję wszystkim za opinie :piwo:

Nie spodziewałem się, że taki "golas" tylko z dwoma rakietami aż tak namiesza w "Ławicy śledzi"  :hmmm:

Co do kolorystyki piątego śledzia to się jeszcze waham (jak z Wietnamu to trzeba odrobinkę rzeźbić przy kadłubie) a szósty (o ile powstanie) - jak zacząłem, tak skończę (z odrobiną kolorystycznej wariacji)

:szampan1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model, bardzo mi się podoba. Lekka eksploatacja widoczna, ale nie waląca po  oczach. Super?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ładne, tylko szkoda, że kolega swój potencjał na rury marnuje. Coś prawdziwego by zlepił jakiego ze śmigłem, np ... no nie wiem, coś fajnego np. Cams 37A

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, WujekAlice napisał:

Coś prawdziwego by zlepił jakiego ze śmigłem,

A jak zlepię coś z np dwoma lub czterema śmigłami to będzie ok ? Bo jeśli tak, to kolega se siądzie w kąciku i poczeka spokojnie. A czy to będzie fajne to nie wiem. Na pewno rzadko spotykane.

39 minut temu, WujekAlice napisał:

Nawet ładne,

Nawet podziękuję :szampan1:

40 minut temu, WujekAlice napisał:

szkoda, że kolega swój potencjał na rury marnuje.

Teoria równie dziwna jak ta postawiona przez tego co się awanturuje odnośnie szachownic na MiG-ach. Wy razem inkę pijecie z jednego kubka czy co? :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, abtb napisał:

A jak zlepię coś z np dwoma lub czterema śmigłami to będzie ok ? Bo jeśli tak, to kolega se siądzie w kąciku i poczeka spokojnie. A czy to będzie fajne to nie wiem. Na pewno rzadko spotykane.

Teoria równie dziwna jak ta postawiona przez tego co się awanturuje odnośnie szachownic na MiG-ach. Wy razem inkę pijecie z jednego kubka czy co? :haha:

Nie okej. Wiatraki się nie liczą.  A rury są już takie...  już takie "nieludzkie".  brakuje im tej nuty romantyzmu wcześniejszych konstrukcji tłokowych. Poza tym nie piję z nikim z jednego kubka, bo mozna złapać jakąś zarazę, a tym bardziej kawy Inki, bo nie lubię. A co do szachownic - czy ominęła mnie jakaś konkretna pyskówka? 

A tak w ogóle na marginesie - to zamówiłem Skynighta ze Sworda...  Tylko ciiiii

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, WujekAlice napisał:

Wiatraki się nie liczą.

Jakie wiatraki ! :nauka2:

Bregueta powoli kończę :model:

11 minut temu, WujekAlice napisał:

A co do szachownic - czy ominęła mnie jakaś konkretna pyskówka? 

No może nie pyskówka ale chłop się ciska strasznie. Uparł się i tyle. Do mojego portfolio zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu, kopnięcie szachownicy było wyrazem pogardy tych którzy wiedzą lepiej wobec całej historii naszego lotnictwa. Oczywiście nie musisz się tym interesować, ale nie oceniaj kolegi w ten sposób. Wielu ludzi podziela ten pogląd.

Jordańczyk fajny, ale wciąż kochasz te ciemne łosze, mam wrażenie, że owe łosze już tak bardzo nie kochają modeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mikolaj75 napisał:

Tomaszu, kopnięcie szachownicy było wyrazem pogardy tych którzy wiedzą lepiej wobec całej historii naszego lotnictwa.

Trudno mi się odnieść do tego stwierdzenia gdyż nie bardzo wiem co masz na myśli. Jeżeli ktoś na forum robi model z "szachownicą" to się raczej nie wtrącam, nie naciskam i jakichś teorii nie udowadniam. Szanuję każdy wybór malowania i się nie wcinam - łatwo to potwierdzić w  warsztatach i galeriach,  I  tego samego oczkuję. 

 A poza tym Mikołaju, trochę nie za bardzo siedzisz w tych "łaskotkach" pomiędzy mną a Grześkiem. To taki "sprytny miś" który z każdej możliwej strony będzie mi tą szachownicę wciskał, choćbym nawet B-17 ulepił. Ma taki kaprys i tyle. 

12 minut temu, Mikolaj75 napisał:

Oczywiście nie musisz się tym interesować,

I się nie interesuję (przynajmniej nie za bardzo, bo kiedyś to i owszem, praktycznie cały "wrzesień" miałem sklejony)

Ale z drugiej strony jeżeli na forum "robi" się kilka/kilkanaście MiG-ów z szachownicą to wypadałoby nie naciskać na człowieka który robi Miga bez szachownicy. 

25 minut temu, Mikolaj75 napisał:

ale wciąż kochasz te ciemne łosze,

Mam taką "fazę" i bardzo mi ona podoba :mrgreen:

27 minut temu, Mikolaj75 napisał:

mam wrażenie, że owe łosze już tak bardzo nie kochają modeli.

Nie skarżą mi się, może na Wigilię coś pisnął :hmmm:

29 minut temu, Mikolaj75 napisał:

Jordańczyk fajny,

:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zegeye napisał:

Może taki?

https://www.airplane-pictures.net/photo/176757/7151-greece-hellenic-air-force-lockheed-f-104g-starfighter/

 

A poza tym ja poproszę japońca!  Obojętnie czy niebieski czy inny ziemisto-piaskowy....

Akurat to malowanie robiła Hasegawa w jednej z wielu "Limited Edition"

https://www.scalemates.com/kits/hasegawa-51614-f-104-starfighter--135636

więc temat jak najbardziej do realizacji . Taka ryba po grecku... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zegeye napisał:

A poza tym ja poproszę japońca!

Oj Zbychu, ty z tym hinomaru to się na okrągło kręcisz :haha:

12 godzin temu, zegeye napisał:

Obojętnie czy niebieski czy inny ziemisto-piaskowy....

Niebieskiego na pewno nie, ziemisto-piaskowego też raczej nie, ale coś w tzw "kamuflażu leśnym" to może i będzie.( bo mi się podoba) Ale że w kolejce czekają dwa inne malowania to się musisz w cierpliwość uzbroić (na Babarybę 2021 postaram się przywieść :szczerbol:, chyba, że TF-ki w Japonii rozkupią)

9 godzin temu, Psar77 napisał:

Bardzo mi się podoba !!! Fota rodzinna kozak !!! ?

 

Godzinę temu, Tap-chan napisał:

Podoba mi się kamuflaż i jego cieniowanie

 

45 minut temu, rhinoceros napisał:

Starfajtery- tak!

Serdeczne dzięki za opinie :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hurrrraaaaaa!!!! Coś dla mnie !!!!! Starfightery!!!!! Kocham te samoloty !!!! Bardzo ładnie wykonany jordański 104A z wintydżowego już zestawu ESCI aktualnie produkowanego przez Italeri oraz fajne foto rodzinne 104:). W zalewie maszyn drugowojennych i innych śmiglaków to takie 104 to miód na moje oczy i skołatane nerwy !!!! A na zdjęciu moje 104 pozdrawiają Twoje :). 

26390540-E803-4DD1-9C49-CE407E71BB14.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.