Jump to content

100 Lat polskich skrzydeł

Recommended Posts

• 1 month later...
  • Replies 607
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Może  skrzydła to za wiele powiedziane ale szachownica jest. Wiatrak z szachownicą 1:35 od Trumpka Mi-24     Mi-8 Trumpeter 1:35  

Mig-29 stworzony na prezent dla kolegi

Posted Images

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Piękny , właśnie przeskakuje z jednego forum na drugie by wyśledzić Twój model . No i proszę , jest . Mógłbyś w paru słowach coś powiedzieć o zgodności , koniecznych przeróbkach do zrobienia naszego ? 

Masz F-16 z Academy I robiłeś też Sufe Tamiyi . Jak oceniasz różnice ?

Pozdrawiam Hello

Edit : nie porawiam tekstu tylko powiem , błąd zrobiłem pisząc o Sufie. To , zeby nie motać więcej .

Edited by Hello

Zacznę od słowa wyjaśnienia ponieważ wkradł się mały błąd.

O ile wiem Tamka nie ma modelu SUFY w skali 1:32 podstawą do budowy tego modelu posłużył model F-16I SUFA Academy, jeszcze lepszym wyborem byłby model F-16D od AVF.

Model Academy nie jest może najlepszym F-16 na rynku wszyscy zdecydowanie lepiej oceniają model Tamki F-16 choć tam mamy do czynienia z wersją C więc przy wyborze wersji D w zasadzie mamy tylko Academy lub AFV choć sprowadza się to do modelu Academy ponieważ wypraski które znajdziesz w modelu AFV to wypraski od SUFY Academy + kilka dodatków.

W kwestii detalu i samej składalności nie jest źle model w mojej opinii dość przyjemny w składaniu, natomiast chcąc zbudować wersję D z PL musisz przerobić nie co garb wyciąć z niego kilka detali. Może znajdę fotki bo gdzieś robiłem to wkleję w później.

Musisz dodać także antenki pod wlot i elementy na końcu podstawy statecznika pionowego. Są też różnice w kabinie choć w wypraskach SUFY znajdziesz także te zbliżone do naszej wersji D.

Jest więc trochę dłubaniny ale nie na tyle dużej by było to trudne do wykonania choć pewnie osoby bardziej przywiązane do oddania modelu 1:1 z oryginałem byłyby zapewne nie co innego zdania.

• Thanks 1

Strasznie się rozgrzałem na naszą F-16 1/32 . Co do zgodności ważne jest tylko : spadochron , wąski wlot , dysza , podwozie . To co w kabinie to już mogę oślepnąć akurat . Jeśli trzeba coś uciąć to nie ma problemu . Zawsze mam problem żeby porównać model z planami , taki już jestem . Chciałbym zrobić parę naszych , C i D. Razem na półkę najlepiej z jednej firmy , by nie było rożnic  . Nie chcę kupować jakiś planów bo z praktyki wiem , że nic z tego nie będzie . Jedyna nadzieja w podpowiedziach Kolegów z większą wiedzą . Jest jeszcze problem z dostępnością .

Hello

Godzinę temu, Hello napisał:

Strasznie się rozgrzałem na naszą F-16 1/32 . Co do zgodności ważne jest tylko : spadochron , wąski wlot , dysza , podwozie . To co w kabinie to już mogę oślepnąć akurat . Jeśli trzeba coś uciąć to nie ma problemu . Zawsze mam problem żeby porównać model z planami , taki już jestem . Chciałbym zrobić parę naszych , C i D. Razem na półkę najlepiej z jednej firmy , by nie było rożnic  . Nie chcę kupować jakiś planów bo z praktyki wiem , że nic z tego nie będzie . Jedyna nadzieja w podpowiedziach Kolegów z większą wiedzą . Jest jeszcze problem z dostępnością .

Hello

SUFA jest w mojehobby na stanie co do wersji C Academy trzeba nie co poszukać lub daj ogłoszenie.

Właśnie drażę ten temat po ulubionych sklepach . Raczej nie chwalą się inboxami . AFV są dwa zestawy , chyba ten nowszy jest lepszy . Miałeś go w rękach ? Czy w nim jest dużo różnicy do Sufy ? Co mam szukać do zrobienia wersji C , który zestaw ? Przepraszam , że tak bezceremonialnie się wypytuje ale kogo jak nie Ciebie - to Twoja ulubiona skala .

Pozdrawiam Hello

Model AVF różni się osłoną kabiny i kilkoma dodatkami z żywic absolutnie nie ma sensu dopłacać tej sporej różnicy, Jeżeli będziesz budował naszego Jastrzębia bierz SUFĘ.

Do wersji C najlepszy będzie model Academy 12123 lub 12101 to ten sam model.

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...