Skocz do zawartości

Jak-23, Bilek, 1/48


MAREK74

Rekomendowane odpowiedzi

Skończony i cieszę się, że udało mi się go skończyć. Model uważam za trudny w budowie i nie polecam go nikomu. Plastik wydaje mi się za miękki, detale i spasowanie zestawu słabe. Starałem się poprawić i wzbogacić w detale kokpit oraz wnęki i golenie podwozia. Główne kolorki to Alclad aluminium i dark aluminium. Model ma przedstawiać Jaka-23 o numerze 921, 11 PLM Krzesiny, pierwsza połowa 1953 roku. 14 maja 1953 samolot został uszkodzony podczas przymusowego lądowania koło miejscowości Lipno. Zapraszam do oglądania i komentowania. Dla zainteresowanych, warsztat -  Jak-23 1/48

DSC_5146a.thumb.jpg.6e43ec00b5e0a7c642384159061073fa.jpgDSC_5131a.thumb.jpg.fb8a59c4d5415f46b6ece93b6e569b94.jpgDSC_5135a.thumb.jpg.0587a0f988b86a30b08b0701115e73fe.jpgDSC_5139a.thumb.jpg.fa673cc9e25134f670ed8c2fa3829a1f.jpgDSC_5140a.thumb.jpg.f92dd56a3f8476d33a77b48d08dbef8b.jpgDSC_5141a.thumb.jpg.b43175938ec043d8a5bda51ba482cddc.jpgDSC_5142a.thumb.jpg.f9b253168c457321884ad1bc84359e4d.jpgDSC_5155a.thumb.jpg.645eee3889f218e14ee561ae0d9294c8.jpgDSC_5156a.thumb.jpg.5baedd7bab04e4e8c155b88932288efd.jpgDSC_5159a.thumb.jpg.f3dce7b25ad6ab79d372fd44ddd6e7fa.jpgDSC_5161a.thumb.jpg.4fab789614e075c03ae92f75e31f07f4.jpgDSC_5147a.thumb.jpg.b2221e46c917f2fe86c42de89cb532ee.jpg

DSC_5151a.thumb.jpg.219775497b5f8b3f37c89e20b45af9b5.jpg

DSC_5153a.jpg

  • Like 35
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo udany model, wyglądający bardzo naturalnie. Świetna robota.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dziewczyny, o których nie da się powiedzieć inaczej niż "po prostu śliczna", okazuje się, że są też takie modele! :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo elegancki model i wykonanie genialne bo wygląda bardzo realistycznie :super: W czasach podstawówkowych pamiętam że bardzo spodobał mi się ten samolot gdy widziałem jego model w 1/72 na wystawie lokalnego sklepu wielobranżowego na osiedlu. Pamiętam że namiętnie oglądałem to mikro pudełeczko i jeszcze w bonusie dwa polskie malowania to był szał :woot:Uzbierałem wtedy całe 28000 zł czyli 2,80 pln i byłem mega szczęśliwym jego posiadaczem :)  Ulepiłem go oczywiście na srebrno w szachownice z żółtą 16. Model nie przetrwał do dziś, ale mam kolejnego starego KaPecia i sobie po cichaczu go dłubię aby wrócić wspomnieniami do tamtych lat :bleh:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne wykonanie, szczególnie oddanie jednokolorowej powierzchni tak, że nie ma monotonii, ale inne odcienie nie rzucają się w oczy.

Odbieram to jako spójną całość, dla mnie osobiście wielka zaleta jak i pewne wyzwanie.  Bardzo udana praca.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Artek82 napisał:

sobie po cichaczu go dłubię

Orzesz Ty! To jest nas dwóch :mrgreen:

Ja w swoim Kapeciu  już przeryłem linie i zastanawiam się nad nitowaniem 😎

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczucia mam nieco mieszane. Model w warsztacie zapowiadał się znakomicie i oczywiście nie stracił tych wszystkich dobrych rzeczy z warsztatu. Ale gdy patrzę na limuzynę, to nie mogę się oprzeć wrażeniu, że autorowi się na koniec odechciało. A jak autorowi się odechciało, to i mnie, obserwatorowi, trochę też.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za komentarze. Muszę odpocząć od takich gniotów, także teraz coś mniej wymagającego. Tak w zasadzie to już rozgrzebałem Crusadera Hasegawy.

 

7 godzin temu, greatgonzo napisał:

Ale gdy patrzę na limuzynę, to nie mogę się oprzeć wrażeniu, że autorowi się na koniec odechciało.

Bo ja wiem... Szedłem swoim tempem. Limuzyna była gotowa wcześniej, a i namawiałem w warsztacie do aktywności - można było skrobnąć parę słów o tym co wprawne oko wypatrzyło. Jak teraz patrze na te zdjęcia to przyznaję, że wiatrochron trochę "odstaje" od reszty, a i tylna odsuwana część, po obejrzeniu zdjęć, zaczęła mnie drażnić kiedy tak sobie poszła w górę po odsunięciu do tyłu... Trochę mi to dało do myślenia ale nie wiem czy mam tyle determinacji, by coś z tym robić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypchaj się! Zupełnie się nie znam na jakichś Jakach, a do warsztatu zaglądałem popatrzeć, bo robota była klasa  i przyjemnie spojrzeć. I nijak nie kupię wersji, że winny jest oglądacz, bo nie zwrócił uwagi. Model jest przedni, a na tym modelu ktoś, przechodząc obok, położył  od niechcenia limuzynę. Aż sprawdzałem w sieci, czy aby napewno te Jaki miały normalnie odsuwaną tę część oszklenia, bo trudno mi  było pogodzić się z takim kontrastem w stosunku do reszty. I limuzyna normalnie siedzi w prowadnicach, imaginujcie sobie! Taka rzecz w najbardziej eksponowanym   miejscu! W jakimś przeciętniaku pewnie by przeszło bez echa, ale tu żal dupsko ściska.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, greatgonzo napisał:

Wypchaj się!

Ja bym takich słów nie użył... Jest to forma nieuprzejma, tylko po co użyta? Przeczytaj swój wpis bez tego wstępu - człowiek bardziej się skupia na meritum sprawy.

Niestety nikt, na czele ze mną, nie wychwycił w warsztacie tej pułapki z limuzyną. Zastanawiałem się nad wieloma rzeczami w tym modelu, a to szkiełko jakoś się przeszmuglowało bez przemyśleń.  Z tym elementem nic nie będę mógł zrobić - jest za wąski. Chyba tylko jakaś wytłoczka by pomogła... Hm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle na forum przyjmuję swobodną formę wypowiedzi, zakładając a priori kumpelskie relacje między forumowiczami. Zwykle działa.

Mój błąd, przepraszam Cię.

Jeśli możesz zastąp proszę frazę: Wypchaj się!, stwierdzeniem: Moim zdaniem Twój zarzut nie  jest zasadny.

 

 

A taka, czy inna pułapka z limuzyną czyha na nas niemal w każdym zestawie.

Edytowane przez greatgonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.