Skocz do zawartości

GAZ-69M, 6PDPD 1:35


Gerd

Rekomendowane odpowiedzi

Długie zmagania z materią zakończone. Wszystkich zainteresowanych procesem budowy zapraszam do wątku warsztatowego, viewtopic.php?f=87&t=25445 , a pozostałych do oglądania obrazków.

 

zmimage13.jpg

 

zmimage11.jpg

 

zmimage10.jpg

 

zm20111105042.jpg

 

zm20111105038.jpg

 

zm20111105036.jpg

 

zmimage3.jpg

 

zmimage17.jpg

 

No i to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był, jak dla mnie, najciekawszy warsztat tego roku!

 

Bardzo mi się podoba, autko, załoganci - super.

Podstawka fajna, może trochę te pniaki odstają poziomem.

W Krakowie dobry kwadrans spędziłem na podziwianiu i cichutkim wydawaniu ochów i achów

 

 

Pytanie może nie na miejscu bo nigdy nie widziałem wystrzelonego fotela ale czy nie powinien być bardziej rozleciany, osmalony, zaryty w ziemię?

 

I jeszcze proszę mnie oświecić jako ignoranta, ten strzelec z za krzaka wyskakujący, walczy po naszej stronie, prawda? Duńczyk by raczej łapał za spust a nie za lornetkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super robota!

R_Mazzi strzelec wyborowy jest nasz, w kombinezonie maskującym szytym z materiału z kasowanych spadochronów.

Im więcej modeli pojazdów i figurek z 6 PDPD tym lepiej!

Po cichu mówiąc marzy mi się GAZ-69 z 1 Batalionu Szturmowego (Dziwnów) ucharakteryzowany na pojazd US Army wraz z załogą (znawcy tematu kojarzą takie zdjęcie). Sam nie zrobię bo skala nie moja (w 1:72 modelu GAZ-69 chyba nie ma?) a i na figurkach się nie znam ale chętnie bym obejrzał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cichu mówiąc marzy mi się GAZ-69 z 1 Batalionu Szturmowego (Dziwnów) ucharakteryzowany na pojazd US Army wraz z załogą (znawcy tematu kojarzą takie zdjęcie).

 

Obowiązkowo z mużinem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki ESCI i do dzieła ;)

Tylko skąd je wziąść, no skąd

I pomyśleć, że miałem ten zestaw jako dzieciak... Kilka razy już przewróciłem do góry nogami mieszkanko rodziców i nic, amba zjadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był, jak dla mnie, najciekawszy warsztat tego roku!

Po takim komentarzu trudno wydusić coś sensownego… Dziękuję. (wiesz, że mnie podpuszczasz…)

 

Szanowni Panowie, jest mi niesłychanie miło, że moja diormka się podoba. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i dobre słowo. Jestem jeszcze winien kilka słów wyjaśnienia.

 

Pytanie może nie na miejscu bo nigdy nie widziałem wystrzelonego fotela ale czy nie powinien być bardziej rozleciany, osmalony, zaryty w ziemię?
Fotel przelecial conajmniej kilkadziesiat metrow i wazy swoje, ja bym go zapewne troszke bardziej wryl w ziemie, (…)
Tylko ten fotel pilota troszkę za ... prosty (pasy barkowe jakby je ktoś równo ułożył).

 

Oczywiście Panowie macie rację. Sprawa fotela jest mocno niedoskonała, taki stan rzeczy to konsekwencja braku planu przy budowie dioramy. Gdybym go miał, a nie robił „na pałę” pewnie uniknąłbym podobnych zgrzytów mimo. Ten element został dodany prawie na samym końcu budowy i nie za bardzo chciałem ingerować w to co już było, ani sam żywiczny fotel od F-4. Choć to rzecz jasna żadne usprawiedliwienie. Morał? Budując dioramę należy wiedzieć jaki ma być efekt końcowy. (łatwo powiedzieć)

 

I jeszcze proszę mnie oświecić jako ignoranta, ten strzelec z za krzaka wyskakujący, walczy po naszej stronie, prawda? Duńczyk by raczej łapał za spust a nie za lornetkę

 

To oczywiście „nasz”. Kolega Michał_G w prawdzie już mnie nieco wytłumaczył, lecz popełniony przeze mnie grzech zaniechania wydał owoc. Pominąłem przez nieuwagę sprawę kombinezonów maskujących w 6PDPD, ale poprawię się przy okazji warsztatu ASU-85. Zapraszam jeśli tylko masz zdrowie.

 

Po cichu mówiąc marzy mi się GAZ-69 z 1 Batalionu Szturmowego (Dziwnów) ucharakteryzowany na pojazd US Army wraz z załogą (znawcy tematu kojarzą takie zdjęcie). Sam nie zrobię bo skala nie moja (w 1:72 modelu GAZ-69 chyba nie ma?) a i na figurkach się nie znam ale chętnie bym obejrzał...

 

Chciała bym i boję się? Nic prostszego! Bierz się za GAZ’a 1:35, a sprawa okaże się łatwiejsza niż myślisz. Sam chętnie popatrzę.

 

Kto wypuszcza te figurki, albo to może twoja samodzielna robota.

 

Dragon – w pewnym sensie… (odpowiedź jest w wątku warsztatowym)

viewtopic.php?f=87&t=25445&start=15 )

 

Jeszcze raz Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.