Skocz do zawartości

S.A.C. B-52 G & KC-135 A 1:72


GIUSEPPE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio skończyłem taki komplecik w skali 1:72 składający się z modeli firmy ITALERI ( ody dwa to przepaki firmy AMT ).

W skład zestawu wchodzą B-52 G STRATOFORTRESS i KC-135 A STRATOTANKER, oby dwie maszyny są w malowaniu z początku lat osiemdziesiątych.

Całość nosi nazwę S.A.C. czyli Strategic Air Command.

 

IMG_0006_zpsof43fzxi.jpg

IMG_0006_zpsof43fzxi.jpg[/url]

IMG_0011_zpsfk4q3o0q.jpg

IMG_0014_zpsmokacpjt.jpg

IMG_0015_zpsuhoc7wvc.jpg

IMG_0016_zpsxvbj3wex.jpg

IMG_0019_zpskdigbjk2.jpg

IMG_0020_zpsopxieocg.jpg

IMG_0021_zpsfr1t9ovs.jpg

IMG_0022_zpscqsnxlik.jpg

IMG_0024_zpslzv0xdfr.jpg

IMG_0026_zpsnhmtimu8.jpg

IMG_0027_zpsoswr1q5q.jpg

IMG_0029_zpsdx2vozqf.jpg

IMG_0030_zps5szktz9q.jpg

IMG_0032_zps6m6rk0nl.jpg

IMG_0034_zps3iklqzdi.jpg

IMG_0035_zpshokiwcfl.jpg

IMG_0036_zpslq88flto.jpg

IMG_0037_zpswvalgcir.jpg

IMG_0038_zpsjk3aqih0.jpg

IMG_0039_zpsnss4xbjf.jpg

IMG_0040_zpsl5l4w1eg.jpg

IMG_0041_zpsaypaunlw.jpg

IMG_0042_zpswib0zesa.jpg

IMG_0043_zpsbtxhu2wc.jpg

IMG_0047_zpssjodwtg0.jpg

IMG_0048_zps7gakzurf.jpg

IMG_0052_zpsu0vvu0iv.jpg

IMG_0053_zpsmdno3mfu.jpg

IMG_0054_zpsdognyr45.jpg

IMG_0057_zpsyb14bzdr.jpg

IMG_0058_zps5hfcd9ox.jpg

IMG_0062_zpsci5lwec2.jpg

IMG_0064_zpsy0cwvcz1.jpg

IMG_0066_zpsrprxfvzr.jpg

IMG_0073_zpsl6muyytm.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na żywo w Łasku wygląda świetnie i robi WIELKIE wrażenie.

 

Wynająłeś TIRa do przewiezienia modelu?

 

Pomysł i wykonanie bardzo mi się podoba, podpisuje się pod zapytaniem, jak Stratotanker jest zamontowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie podoba się , z dystansu robi bardzo realistyczne wrażenie, szczególnie ten szary. Zastanawiam się tylko, skoro to skala 1/72, jak bardzo to musi być DUŻE?

 

 

Ponieważ grzebię w dużej skali to mogę się wypowiedzieć w tej materii nie jest tak duże jakby można się było spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie, bardzo ładne modele. Pomysł też bardzo dobry żeby pokazać to w takiej konfiguracji. Trzeba mieć bardzo dużo miejsca żeby to postawić.

_________________________________________________________________________________

Na warsztacie:

MiG-21PFM - R.V.Aircrfat + kalka Model Maker Decals 1/72

Blenheim Mk IV - Airfix + tablica - Yahu 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za komentarze, fajnie że się podoba, chociaż sposób prezentacji jest inny niż typowy dla modeli lotniczych.

 

Jeżeli chodzi o długość to jest tak jak napisał kolega karambilis, jakieś 120cm , szerokości tyle co rozpiętość B-52 czyli około 74cm.

Modele są transportowane osobno, każdy w swoim pudle i tak też leżą w domu, niestety nie mam tyle miejsca żeby trzymać to poskładane.

 

Kiedy wykombinowałem już system łączenia, okazało się to dosyć proste.

W kadłubach są wklejone stelaże z drutu stalowego o średnicy 3mm, zakończone rurką miedzianą o średnicy wewnętrznej 3mm.

Bom do tankowania to taki sam drut stalowy oklejony elementami modelu.

Wszystko wchodzi jedno w drugie, najpierw bom wsuwam do B-52, a potem KC nasuwam na koniec bomu i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

A ja mam pytanie odnośnie rurki z plexi ile ona ma średnicy i jaka ma długość bo chciałem sobie taka zamówić ale nie wiem jaka będzie odpowiednia mógł byś coś poradzić?? Samolot do którego chce użyć to własnie Boeing C135 FR w 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.