Skocz do zawartości

PZL 37 Łoś, IBG 1/72


MiCK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To jak widzę jakaś zorganizowana akcja. Nie ma to jak uderzenia adrenaliny na myśl czy to kant, a może jednak nie. No, ale całe DWIE DYCHY do przodu.

 

Nie wygląda jak kant:

 

https://www.ceneo.pl/sklepy/bekado.pl-s24214

 

Widziałem to , adres ten sam , ale sklep inny. Logowanie też zakończone niepowodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak skromie na razie kupiłem jednego, ale jkuz zrobiłem plan, przerobienia go, poprzez dodanie uzbrojenia strzeleckiego, w miejsca kadłubowego zbiornika paliwa, który z kolei przesunołem nad komore bombową.... Z pewnością nie skończy się na jednym łosiu. W moim zyciu zlepiłem juz z 5-6. A mając do dyspozycji tego mowego, z pewnością co jakiś czas będe sobie lepił łosia ,_)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szkrabie wersji A sprzedano 21 , wersji B 20 sztuk .

Normalnie wykupią wszystko będą kolejki jak za papierem toaletowym w komuszym "raju".

.

Tak poważniej . Cieszy bardzo , że wreszcie coś się dzieje w polskim przemyśle modelarskim .

Także ,że IBG zrobiło poprawki w modelu .

Może się doczekam nowych , na poziomie samolotów w 1/48.

I czołgów , czołgów , armat , kawalerii .... .

 

Pozdrawiam Hello

PS brawo dla IBG

 

Godzina 23-01 , sprzedane . Kto kupił - oszczędził pieniążki na farby , na ten przykład .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarły do mnie dwa Łosie z IBG. Nie było czasu zrobić zdjęć, ale niestety - jak widać w już publikowanych in-boxach - jamki skurczowe na sterach, usterzeniu, lotkach - są. W wersji A - bardzo duże. Co gorsza, na kadłubie wersji A niewielkie jamki skurczowe są także na kadłubie, w miejscu gdzie znajdują się detale wnętrza: magazynki itp, w tym niestety na liniach podziału blach - więc wersja tłumaczenia z "ugięciem sklejki" odpada. W kadłubie wersji B praktycznie ich nie ma.

 

Czas kończyć czeskie Łosie i zaraz po nich wrzucam oba z IBG na warsztat.

 

Z pozdrowieniami

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę potwierdzić to co napisał Hubert, jest sporo jamek skurczowych szczególnie w wersji A. Oznacza to niestety, że jest to reguła. Po obejrzeniu tych zestawów, które ja posiadam, dodam jeszcze, że jest kilka nadlewek, największa przy fotelu pilota. U mnie w wersji B odłamana jest również końcówka jednej połówki kadłuba.

Wydaje mi się, że jest też jakiś problem z formami lub wynika to może z szybkości, pośpiechu przy produkcji ale w wielu miejscach widać że wystąpiły naprężenia plastiku. Objawia się to białymi przebarwieniami, takimi jakie się pojawiają gdy się kawałek plastiku zegnie zbyt mocno. Zaobserwowałem to w kilku miejscach w wersji A, a dokładniej na osłonach silników (wewnętrzna ich część), prawa dolna połówka skrzydła na końcu gondoli podwozia, przy klapach komór bombowych (jedna jest prawie złamana). Najgorzej pod tym względem wygląda silnik. Jeden z cylindrów jest u podstawy praktycznie odłamany (zostało tak około 0,3mm połączenia) a jego górna część jest odłamana w połowie. Myślę jednak, że jest to jednostkowy przypadek bo na takich samych wypraskach w drugim opakowaniu takich mankamentów nie ma lub są dużo mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mój łoś. Jest bardzo fajny. Bardzo się ciesze. Mam w tym miejscu jedna uwagę do projektanta modelu, na przyszłość. PROFIL SKRZYDŁA ! Kochany panie projektancie. Jest coś takiego jak profil skrzydła, i jest to bardzo ważna rzecz, bo własnie dzięki niemu samolot leci. Łoś w Pana wykonaniu ma profil dziwaczny. Nieprawdziwy. Z załamaniami. Na szczęście jest to prawie niewidoczne. Ale w innych modelach jak oleje Pan prawidłowe odtworzenie profilu to nie będę taki łagodny. Zwłaszcza, że łoś, miał ciekawy profil, bowiem, w centropłacie, ze względu na komory bombowe, Konstruktorom wyszedł profil laminarny, co było w tamtym czasie ciekawostką. Tak trochę przypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mają marżę nie 100, a "tylko" 50%

 

Tu by wychodziło 0%. Dziwne.

 

Dziwne ale prawdziwe , dzisiaj odebrałem paczkę. Jedyne zastrzeżenia mam odnośnie pakowania paczki. Z pudełka revella zrobił się placek , model nie ucierpiał.

Co do cen to rożnica na zakupach między skarbamiszkrabow a sklepami w ktorych często robię zakupy wyniosła około 90zł przy wydanych 360 . Dobry rabat mi się trafił.

Na koniec wypada podziękować koledze sjr za fajny namiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak odnośnie Łosia i odnajdywanych wad, jak jamki skurczowe. Czy te przypadłości mają modele kupione w innym sklepie niż szakrabowy?

Ja swoje kupiłem na stoisku IBG podczas świętokrzyskiego festiwalu modelarskiego i one także posiadają w/w przypadłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak profil skrzydła, i jest to bardzo ważna rzecz, bo własnie dzięki niemu samolot leci. Łoś w Pana wykonaniu ma profil dziwaczny. Nieprawdziwy. Z załamaniami. Na szczęście jest to prawie niewidoczne. [...]

Odkrywcze, radosne pouczenie. W sumie to dość ryzykowna teza, że projektant modelu samolotu nie ma pojęcia jak on działa (żeby nie było pomyłki - ja nie jestem projektantem).

Tak z czystej ciekawości - gdzie ten profil skrzydła jest nieprawdziwy, oraz po czym wnosisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak profil skrzydła, i jest to bardzo ważna rzecz, bo własnie dzięki niemu samolot leci. Łoś w Pana wykonaniu ma profil dziwaczny. Nieprawdziwy. Z załamaniami. Na szczęście jest to prawie niewidoczne. [...]

Odkrywcze, radosne pouczenie. W sumie to dość ryzykowna teza, że projektant modelu samolotu nie ma pojęcia jak on działa (żeby nie było pomyłki - ja nie jestem projektantem).

Tak z czystej ciekawości - gdzie ten profil skrzydła jest nieprawdziwy, oraz po czym wnosisz?

zobacz połówki kadłuba

Przekrój przez centropłat jest na stronie 17 dużej monografii Łosia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarły skarbyszkrabow. Jedyny minus to przesyłka owinięta tylko czarną folią przez co jedno pudełko się zniszczyło Szkoda że ten statecznik pionowy w wersji A nie zrobili dzielonego na dwie części, przez co nie byłoby zapadlisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie z taniego sklepu skarbyszkrabów dotarła przesyłka z modelem Łosia A zamiast Łosia B, przy bliższym obejrzeniu pudełka okazało się że na box arcie jest Łoś P 37 A, na bocznych ściankach pudełka pisze PZL P 37B I Łoś. Obecnie w sklepie nie ma już modeli Łosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz połówki kadłuba

Przekrój przez centropłat jest na stronie 17 dużej monografii Łosia.

Czy dobrze rozumiem, że porównałeś przekrój oprofilowania połączenia kadłuba ze skrzydłem, i to stronę wewnętrzną ścianek plastikowego modelu - z profilem teoretycznym skrzydła?

Oraz, że na tej podstawie oznajmiłeś, że profil skrzydła w miejscu innym niż wskazane na modelu jest "nieprawdziwy"?

 

W ten sposób możesz porównać obrys statecznika pionowego modelu (oczywiście tylko i wyłącznie metodą na oko - "zobacz") - z obrysem szkicu ze strony 17 no i też nie będą pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.