Jump to content
MiCK

PZL 37 Łoś, IBG 1/72

Recommended Posts

A nie można było chociażby jak w starym Karasiu Hellera? Korpus (z cylindrami), popychacze, osłona?

Każde inne rozwiązanie byłoby lepsze, chociaż zawsze wymagające większej ilości części. Ten pomysł z minimalizacją ilości części ma tylko wtedy sens, gdy odbywa się bez straty jakości. Wolałbym zestaw bez oddzielonych lotek i klap, ale z bardziej dokładnym odwzorowaniem napędów. To co proponuje dziś IBG, to uproszczenie po pierwsze będące w kontraście z dużą starannością i dbałością wykazaną przy projektowaniu wnętrza kadłuba, a po drugie przypominające uproszczenia zestawów Ruchu, czy Airfixa z początku lat sześćdziesiątych.

Ja bym proponował rozwiązania alternatywne. Dla osób, lubiących klapy i sloty, dołozył bym kilka części, zakładając, że sobie wytna dziury w zestawie. Podobnie z silnikami. Mozna zrobić wersje prosta, jak w Hobby Bossie, i wersje rozbudowaną, I to ty było fajne rozwiązanie . Ile ja się muszę napipeprzyć z takimi klapami , czy slotami!!!

Witam

mam jeszcze jedno pytanie do modelu Losia

Poprowadzone po prawej stronie gondoli silnikowych wybrzuszenia ( " rury" ) na gornej powierzchni skrzydla

(nie na wszystkich samolotach !)

co to było?

w necie znalazłem kilka zdjęć ale niestety zadnego wutlumaczenia

Pozdrawiam Bravo112

Witam

mam jeszcze jedno pytanie do modelu Losia

Poprowadzone po prawej stronie gondoli silnikowych wybrzuszenia ( " rury" ) na gornej powierzchni skrzydla

(nie na wszystkich samolotach !)

co to było?

w necie znalazłem kilka zdjęć ale niestety zadnego wutlumaczenia

Pozdrawiam Bravo112

Osłona śrub mocujących skrzydło do centropłata.

Dokładnie tak jak piszesz.

Model wygląda obiecująco, Fly jakoś do mnie nie przemawia.

Coś już wiadomo kiedy się pojawi w sprzedaży?

Na Babarybie panowie z IBG wspominali, że najwcześniej pod koniec lipca. Ale mówili też, że TKS premierę będzie miał w maju, więc wiesz :P

Łosie podobna mają być w sprzedaży w połowie sierpnia.

Czekaliśmy tyle dziesiątek lat na nowego Łosia , poczekamy jeszcze miesiąc lub dwa.

8 dych... w sumie to rozumiem, ale masowej produkcji nie będzie. Liczyłem na 6 dych ,-))

Ile masz aktualnie na rynku dostępnych modeli dwusilnikowych bombowców w 1/72 za 60 zł?

Niewiele, a jak już są to przeważnie starocie. Chociaż też po cichu liczyłem, że Łoś będzie kosztował około 60-65 zł. Za nowy model bombowca dwusilnikowego trzeba obecnie liczyć 100 zł plus.

Ile masz aktualnie na rynku dostępnych modeli dwusilnikowych bombowców w 1/72 za 60 zł?

Blenheim I Beaufighter Airfixa sa podobne gabarytowo... Dokładnie taka sama rozpiętość...,-)

Spiton marudzisz ja na nowego Łosia całe życie czekałem

I zanim zaczniemy mówić o cenie zobaczmy co jest w środku pudełeczka za te 80 zyli !

,,Czeskie'' Łośki od FLY po 110 w sprzedaży . Z Airfixem na razie IBG nie ma co porównywać to zupełnie inna liga !

Spiton marudzisz ja na nowego Łosia całe życie czekałem

I zanim zaczniemy mówić o cenie zobaczmy co jest w środku pudełeczka za te 80 zyli !

,,Czeskie'' Łośki od FLY po 110 w sprzedaży . Z Airfixem na razie IBG nie ma co porównywać to zupełnie inna liga !

Nie marudzę, tylko się targuje ,-)) Za 8 dyszek też oczywiście kupie. ale 8 dyszek, to jest juz niezły pieniądz . Airfix inna Liga... mysle, że IBG ma szanse Airfixowi dorównac jakościa swojego produktu. Faktycznie 8 dych to nie jest zła cena . Niech cena będzie taka, żeby chłopaki z IBG zarobili jak najwięcej kasy !!!! Nalezy się im .

"Macałem" Łosia na Babarybie i muszę przyznać że wyrób Fly to glina w porównaniu wytworem IBG. Wnętrze powala, a linie podziału aż tak po oczach nie walą. Oczywiście pewne rzeczy są do poprawy ale da się to przeżyć za 80 złociszów. To całkiem uczciwa cena w porównaniu nawet do wyrobów Airfixa który to raczej wnętrzem modelarzy nie rozpieszcza.

Nie marudzę, tylko się targuje Faktycznie 8 dych to nie jest zła cena . .

W KSModel po 70,20 zł. Po rabacie. Mitchell od Airfixa za ok. 75 złotych. Dornier 17 w tej samej cenie co Łoś z IBG.

Jaki jest sens porównywania cen modelu znanej na całym świecie marki, znanego na całym świecie samolotu jak np Mitchell, z ceną modelu Łosia polskiej produkcji? Wpływ ilości zamówionych/sprzedanych modeli ma przecież zasadniczy wpływ na jego cenę. To, że ten Łoś kosztuje tylko 5, czy 10 zł więcej, to moim zdaniem rewelacja.

a Łosia z Fly ktoś macał, że się tak zapytam ?

Zajrzyj np. na poprzednią stronę

a Łosia z Fly ktoś macał, że się tak zapytam ?

Zajrzyj np. na poprzednią stronę

ja zrozumiałem, że macałeś tego z IBG, a nie Fly, chyba, że przeoczyłem i można było tego z Fly też pomacać?