Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, bart207skw napisał:

 

bajer polega jeszcze na tym, iz nr boczny 117 jest faktycznie do BK 117. wiec kalki w sumie są di niego.

Czepiacie się. EC 145 był certyfikowany jako BK117C2, więc co za problem, że trochę inna wersja? Większość ludzi i tak nie odróżni 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wymysl napisał:

Czepiacie się. EC 145 był certyfikowany jako BK117C2, więc co za problem, że trochę inna wersja? Większość ludzi i tak nie odróżni 😉

 

a ja tam się nie czepiam. Lubię MC i wcale się z tym nie kryje. podobają mi się nowe kalki do uh-1n. i podoba mi się koncepcja współpracy z Italeri - fajny śmigłowiec ten uh-60 i nie przeszkadzają mi wypukle linie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto przenieść tę dyskusję do nowego, oddzielnego wątku o nowościach Army, albo tylko o Mustangu żeby nie umknęła zainteresowanym?

Bo zaglądając tu chciałoby się poczytać przede wszystkim o nowościach... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !  mam małą propozycję, bo odnoszę wrażenie że od pewnego czasu robi się w tym wątku małe budrello....

 

Niech ktoś utworzy osobny wątek o tych Armowych Mustangach

 

....i tam kontynuujcie dywagacje na ten temat...  będzie można też tam wrzucać zdjęcia wyprasek czy nawet w ogóle zrobić osobny inbox. Będzie też łatwo wymieniać argumenty czy przerzucać się cytatami zamiast tutaj wprowadzać chaos.

Amen !

:piwo:

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mustang mustangiem, kto będzie chciał to kupi, i tylko kupi, kto inny kupi i jednak sklei. Ja tam wiem, że na pewno kupię to jak tylko się pokaże. 

OV-1A MOHAWK :yahoo:

https://clearpropmodels.com/cp_72016?utm_source=facebook&utm_medium=smm_promo&utm_campaign=SMM2021&utm_content=ad.id__23849250229620700

72016.thumb.jpg.031843ae44fe15c934ecaa9839fd3d9e.jpg

Edytowane przez rudy0007
Dodanie grafiki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipsg napisał:

Czyli jednak coś się rusza u nich na taśmie produkcyjnej, świetnie!

 

Ja mimo wszystko mam wrażenie, że modele ClearPropa są wydawane w jakiejś równoległej rzeczywistości i dostępność u nas jest taka sobie jeśli już w ogóle model zostaję wydany.... tym bardziej, że zapowiadali i Su-25 i MiGa-23 i ... cisza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, merlin_70 napisał:

nie sklejac i  czekać za 10 lat na konkurs " Sklejamy tania  hase "?

 

10 minut temu, merlin_70 napisał:

bedzie okolo 150 zeta

Nie łapiesz się w "widełki" dla skali 48 (nawet uwzględniając upływ czasu) :haha:

11 minut temu, merlin_70 napisał:

kupowanie na zapas mi przeszło dość mocno.

Oo, to jest nas dwóch:super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to ja sprowokowałem sytuację po której Jostein dostał bana, chciałbym zaznaczyć, że nie popieram tej decyzji. W żadnym wypadku nie poczułem się obrażony, a raczej rozbawiony nadreakcją na oczywisty żart i ironię. "Wulgarne słowo" za które Jostein został ukarany, było wykropkowane i znalazło się tam prawem cytatu. Że cytatu oklepanego tysiąckrotnym powtórzeniem na forach, to inna sprawa, ale za to chyba nie banujemy?

Obawiam się, że kara może spowodować kolejne "obrażenie" się użytkownika na to forum i bogu ducha winnych dyskutantów. Poza tym uważam, że filipiki Josteina po każdej prmierze modelu Army wnoszą niewątpliwy koloryt w dyskusje.

 

Edytowane przez HKK
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, HKK napisał:

Ponieważ to ja sprowokowałem sytuację po której Jostein dostał bana, chciałbym zaznaczyć, że nie popieram tej decyzji. W żadnym wypadku nie poczułem się obrażony, a raczej rozbawiony nadreakcją na oczywisty żart i ironię.

 

W takim razie to ja bym zbanował Ciebie -tak dla równowagi :wpier:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, HKK napisał:

Ponieważ to ja sprowokowałem sytuację po której Jostein dostał bana, chciałbym zaznaczyć, że nie popieram tej decyzji.

Ale wiesz co mówi mądrość: Roma locuta, causa finita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Nie bardzo rozumiem decyzję Administracji wobec Pana Jostein.

Cytat Juliana Tuwima może i kontrowersyjny ale jednak tylko cytat. 

Poza tym Pan HKK nie poczuł się urażony. 

Trochę ta decyzja mnie osobiście przypomina chęć bycia swiętszym od papieża. I uważam ją za kompletnie niesprawiedliwą i nieadekwatną do stopnia zawinienia. 

Pozdrawiam 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HKK napisał:

Poza tym uważam, że filipiki Josteina po każdej prmierze modelu Army wnoszą niewątpliwy koloryt w dyskusje.

 

Zbanowanie Josteina nie zmieni niczego w jego emocjach, a najwyżej je jeszcze rozgrzeje. Przekonywanie go, że nie wszyscy muszą się zgadzać z jego surowymi ocenami produkcji AH nie stanie się łatwiejsze, gdy uzna, że administracja jest w zmowie z producentami "byle jakich" modeli. Jestem też przeciwko banowaniu w tak niegroźnych przypadkach jak ten. Nie było gróźb karalnych, nie było tam nic co uraziło adresata tego słabego wierszyka.  Wnioskuję o skrócenie bana ( może z okazji zbliżających się Świąt?)  i powrót Josteina do dyskusji. Możemy się pięknie różnić, a jako świadomi ludzie rozumiemy, że to tylko  "praskly nervy" w gorącej wymianie zdań i każdemu może się zdarzyć.  Jostein, nie zgadzam się z Tobą, nie masz pojęcia o projektowaniu i produkcji modeli, ani o rzeczywistych brakach zestawów, które krytykujesz,  ale to nie powinno być karane. Wolę Tobie to spokojnie tłumaczyć. 

Edytowane przez letalin
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, letalin napisał:

Możemy się pięknie różnić, a jako świadomi ludzie rozumiemy, że to tylko  "praskly nervy" w gorącej wymianie zdań i każdemu może się zdarzyć.  Jostein, nie zgadzam się z Tobą, nie masz pojęcia o projektowaniu i produkcji modeli, ani o rzeczywistych brakach zestawów, które krytykujesz,  ale to nie powinno być karane. Wolę Tobie to spokojnie tłumaczyć. 

 

Pierwszy raz w tym roku poczułem ducha Świąt 🌠

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Proszę jacy teraz wszyscy święci.

Decyzja Administracji nie słuszna i niesprawiedliwa.

A czy ktoś pomyślał o innych, którzy spokojnie chcą poczytać sobie wasze wpisy, a nie czytać o jeb..iu kogoś przez psa?

Może was to nie razi takie słownictwo, ale mnie na przykład tak. Jak by kolega Jostein to wykropkował, jak to robią inni, to nie było by problemu. Nie mam nic do nikogo z was, lubimy sklejać modele, mamy wspólne zainteresowanie, ale zlitujcie się i szanujcie troszkę innych użytkowników. I nie interesuje mnie to co jest pisane na innym forum, jakie i kogo cytaty, tu jest Forum Modelwork, jest ono dla każdego, ale też trzeba się umieć zachować, bo innym razem nie dam bana na dwa tygodnie, tylko na miesiąc.

Tak że zastanowię się nad przywróceniem Josteina, ale ostrzegam, jak sytuacja się powtórzy, nie będę miał litości.

A i nie zaśmiecajcie już wątku, przez kogo został wyżej wymieniony kolega zbanowany, bo tylko dzięki sobie dostał bana.

Temat uważam za zakończony.

Wpisy nie na temat będą usuwane.

Życzę wam miłego pisania.

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka Airfixa jest całkiem spójna.  Te grube linie są niezbędne bo jak będziesz długo szlifował to cały czas będziesz jeszcze je mial . 

Na przykład jak złożysz dół i gore skrzydła hurrka w 48 to na krawędzi natarcia masz 2 mm różnicy to trzeba szlifować.  😃😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.