Skocz do zawartości

Su-35 Flanker-S | KittyHawk | 1/48


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

KittyHawk... mam mieszane uczucia. Z jednej strony całkiem przyzwoity model, z drugiej całkiem sporo uproszczeń. Najbardziej efekt psuje mi ta owiewka z potężną dystorsją i skąpe wnętrza wlotów (na szczęście mało widać).

Co mi się w budowie nie podobało? Pal licho klapy podwozia, te pewnie prawie wszędzie trzeba dopasowywać. Najbardziej irytujące były te cholerne stateczniki pionowe, które przykleić trzeba przed malowaniem, o wiele bardziej pasuje mi rozwiązanie GWH. Flankery mają potężne te stateczniki, więc dostęp dla aero, zwłaszcza z zaworkiem MAC jest badziewny, malowanie tych okolic potrafi doprowadzić do szewskiej pasji. Może nie byłoby problemu, gdybym malował go w kolor Eggplant, ale malowanie kamo z ręki od wewnętrznej strony, i na dodatek jakąś lipną farbą to droga przez mękę. Montaż dysz też pozostawia wiele do życzenia, teoretycznie powinien nastąpić w trakcie budowy, na szczęście spiłowałem te piny lokujące do minimum a potem solidnie nasmarowałem kleju, niemniej w środku jest tyle miejsca, że te dysze nie są niczym innym ściśnięte, wiszą swobodnie na tym jednym pinie na dole i na łączeniu z krawędzią modelu.

Ale jest to model, który kupiłem za $45 czyli €40 czyli ~180zł, połowa ceny GWH. Uważam, że za te pieniądze to świetna jakość. Zestaw dał mi sporo frajdy i co ważne, nie przyprawił mnie o ból głowy (w porównaniu z poprzednimi modelami, gdzie każdy miał jakieś takie etapy, że człowieka opuszczała wena). Gdybym miał znowu stanąć przed tym wyborem to jeszcze raz kupiłbym KH, ciągle uczę się w materii i ciągle popełniam błędy. KH jest do tego lepszym poligonem, który koniec końców wygląda w moim mniemaniu dobrze. Koniec gadania, czas na zdjęcia.

Jak zwykle, polecam naduszać na zdjęcia, linki są bezpośrednio do fotek.

49385869468_b76d3d5914_h.jpg

49386339911_b6a725da55_h.jpg

49386340001_aa7ab0a671_h.jpg

49385869818_cca380ada2_h.jpg

49385869933_0daf1ba632_h.jpg

49386340416_9b5403028c_h.jpg

49386538497_5f2f0a392d_h.jpg

49385870298_aa0de31e00_h.jpg

49386538697_0c3b422cf3_h.jpg

 

Słaby ze mnie fotoszopista, ale dorzucam jeszcze jedno przerobione zdjęcie bez drutów, tak zrobiłem z ciekawości :)

49386707882_d9ddc9d72e_h.jpg

Edytowane przez Tap-chan
  • Like 23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha! Solo(!!), tylko większy!!

Tak na poważnie: trudny i wymagający model bardzo pięknie wykonany, starannie i efektownie. Zdjęcia dodają tylko uroku.

Chciałbym mieć tego brzydala u siebie!

Aha! Ta tęcza na statecznikach poziomych miodzio!

Pozdro

 

Pozdro

Edytowane przez Rektor
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model, od tego zacznę.
Co mi się podoba najbardziej, to kolory kamuflażu. Widziałem nie wiem ile zdjęć tej maszyny i nasycenie tych błękitów z reguły było słabe, przez co kamuflaż wyglądał nieciekawie. Jak ten samolot wygląda na żywo - nie mam pojęcia. Twój jest przepiękny, szczególnie dzięki tym błękitom, bardzo żywym i intensywnym, choć może to kwestia zdjęć, ale to już tylko Ty możesz wiedzieć. Mogę mieć tylko zastrzeżenia do tego szarego, wpadającego w kremowy beż, albo coś koło tego. Ale wygląda to fajnie, mniej mnie interesuje jak to się ma do rzeczywistości. Model ma wyglądać fajnie, a jak przy okazji realistycznie, to nawet lepiej. :)
Druga piękna rzecz to silniki - dużo w nie pracy włożyłeś i to widać. Zróżnicowanie przebarwień, także na sterach wysokości robi mocne wrażenie.
Cały model jest starannie i czysto zrobiony, więc kolejny plus.
Z minusów muszę się przyczepić do bardzo czystego spodu, choć te maszyny na zdjęciach faktycznie niby takie są, no ale ładniej by to wyglądało trochę usmarowane.
Uzbrojenie też chyba trochę przesadzone, nie wiem czy on by się wzbił z taką ilością piguł pod skrzydłami.
Generalnie: szapo ba, jeden z najładniejszych modeli jakie tu pokazano w ostatnich miesiącach.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota, szczególnie przy silnikach i statecznikach.

Szkoda że ten niebieski taki nie do końca trafiony.

Miałem się też przyczepić do uzbrojenia, bo taki zestaw nie ma żadnego sensu, ale to same ślepaki więc można rzec że pokazowy i przemilczeć ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny samolot i super wykonanie. Czekałem ze zniecierpliwieniem ma galerię i się nie zawiodłem. Jak na moje oko to robota prima sort. 

A w kwestii "fotoszopowania"... Ciekaw jestem jakbyś wyciął sam samolot i wkleił go na tle nieba :) Założę się, że sporo osób pomyślałby, że to autentyk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, teraz jak rozważam silniki w F/A-18 to wydają mi się dziecinnie proste. Zbyt proste! Ale dało mi to malowanie kupę frajdy i zabawy.

Kolory są chyba takie, jak w naturze, w dziennym świetle. Szary też mi się nie podoba, w warsztacie pokazywałem, że się zawartość butelki nie tylko nie pokrywa z nakrętką, ale i bardzo ciężko przechodziło przez aero, jakbym malował MiGami bez żadnych flow improverów i thinnerów. Może skisła? :D Spodu nie smarowałem, bo wszystko co widziałem było na dole bardzo czyste, tam chyba farba połysk jest więc słabiej łapie niż góra. Skoro nie było zdjęć to wolałem się nie pchać i na siłę nie tytłać.

Uzbrojenie to fikcja, ale fikcja, która ma cieszyć oko :) kompletnego SF nie ma, Phoenixy ani Sidewindery tam nie wiszą. A mam nawet takie gotowe Sidewindery... Na realistyczne podwieszenia przyjdzie i czas w moich warsztatach. Do wszystkiego się dochodzi ze stażem, a na początku to się trzeba wyszaleć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie :) Fajnie, że się podoba, pomimo wielkich kontrowersji z kolorami. Na półce prezentuje się fajnie, z przyjemnością można oko zawiesić. To na pewno nie jest mój ostatni model w locie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 7 months later...
W dniu 14.01.2020 o 22:10, Tap-chan napisał:

KittyHawk... mam mieszane uczucia. Z jednej strony całkiem przyzwoity model, z drugiej całkiem sporo uproszczeń. Najbardziej efekt psuje mi ta owiewka z potężną dystorsją i skąpe wnętrza wlotów (na szczęście mało widać).

Co mi się w budowie nie podobało? Pal licho klapy podwozia, te pewnie prawie wszędzie trzeba dopasowywać. Najbardziej irytujące były te cholerne stateczniki pionowe, które przykleić trzeba przed malowaniem, o wiele bardziej pasuje mi rozwiązanie GWH. Flankery mają potężne te stateczniki, więc dostęp dla aero, zwłaszcza z zaworkiem MAC jest badziewny, malowanie tych okolic potrafi doprowadzić do szewskiej pasji. Może nie byłoby problemu, gdybym malował go w kolor Eggplant, ale malowanie kamo z ręki od wewnętrznej strony, i na dodatek jakąś lipną farbą to droga przez mękę. Montaż dysz też pozostawia wiele do życzenia, teoretycznie powinien nastąpić w trakcie budowy, na szczęście spiłowałem te piny lokujące do minimum a potem solidnie nasmarowałem kleju, niemniej w środku jest tyle miejsca, że te dysze nie są niczym innym ściśnięte, wiszą swobodnie na tym jednym pinie na dole i na łączeniu z krawędzią modelu.

Ale jest to model, który kupiłem za $45 czyli €40 czyli ~180zł, połowa ceny GWH. Uważam, że za te pieniądze to świetna jakość. Zestaw dał mi sporo frajdy i co ważne, nie przyprawił mnie o ból głowy (w porównaniu z poprzednimi modelami, gdzie każdy miał jakieś takie etapy, że człowieka opuszczała wena). Gdybym miał znowu stanąć przed tym wyborem to jeszcze raz kupiłbym KH, ciągle uczę się w materii i ciągle popełniam błędy. KH jest do tego lepszym poligonem, który koniec końców wygląda w moim mniemaniu dobrze. Koniec gadania, czas na zdjęcia.

Jak zwykle, polecam naduszać na zdjęcia, linki są bezpośrednio do fotek.

49385869468_b76d3d5914_h.jpg

49386339911_b6a725da55_h.jpg

49386340001_aa7ab0a671_h.jpg

49385869818_cca380ada2_h.jpg

49385869933_0daf1ba632_h.jpg

49386340416_9b5403028c_h.jpg

49386538497_5f2f0a392d_h.jpg

49385870298_aa0de31e00_h.jpg

49386538697_0c3b422cf3_h.jpg

 

Słaby ze mnie fotoszopista, ale dorzucam jeszcze jedno przerobione zdjęcie bez drutów, tak zrobiłem z ciekawości :)

49386707882_d9ddc9d72e_h.jpg

W końcu zacząłem trochę oglądać Twoje prace i przyznaje że są świetne po prostu . Su wyszedł przepięknie . Kolorystyka , uzbrojenie , kolory dysz są cudne . Model na najwyższym poziomie . Umiejętności na jeszcze wyższym . Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.